"Душа Путіна", ризик пом'якшення санкцій та інформаційна безпека: Про що Порошенко розповів депутатам у своєму щорічному посланні

Основні тези годинного виступу президента у Верховній Раді

"Душа Путіна", ризик пом'якшення санкцій та інформаційна безпека: Про що Порошенко розповів депутатам у своєму щорічному посланні
Президент України Петро Порошенко виступає з посланням до Верховної Ради, 20 вересня 2018 Прес-служба президента України

Основні тези годинного виступу президента у Верховній Раді

Президент України Петро Порошенко 20 вересня 2018 року виступив зі щорічним посланням у Верховній Раді. Промова президента тривала близько години й традиційно стосувалася основних галузей життя України: це оборона, протидія агресії РФ, ситуація на Донбасі, зокрема введення туди миротворців ООН, президентські та парламентські вибори 2019 року тощо. Про що саме за годину встиг розповісти глава держави депутатам, урядовцям та українському народу - читайте нижче в нашій тезовій добірці.

Про Крим після деокупації

Цього понеділка я увів у дію рішення РНБО не продовжувати договір про так звану "дружбу з Росією". І Міністерство закордонних справ скерує ноту до Москви, а я подам до парламенту відповідний законопроект. І з Конституції пропонується виключити норму, яка дозволяє базування Чорноморського флоту в Україні. Після того як ми повернемо Крим, російської бази в Севастополі точно не буде.

Новини за темою

Про власні прорахунки

Хотів би відверто наголосити на тому, що більшість суспільства об’єктивно незадоволена: не вдалося завершити війну і відновити територіальну цілісність України. Унаслідок агресії втрачено 20% промислового потенціалу країни. Це, звісно, спровокувало "ефект доміно" для всієї економіки - разом з агресивним закриттям Росією свого ринку для українських товарів спричинило глибоку соціальну кризу. Ми вистояли і відновили зростання. Однак більшість українців поки що не відчули покращення добробуту, а рівень життя відновлюється повільно і нерівномірно – у регіонах і соціальних та вікових групах. Особливо незахищеними залишаються пенсіонери. Ми створили з вами антикорупційну інфраструктуру, в деякі нові органи вклали чималі фінансові ресурси платників податків України, але поки що коефіцієнт їх корисної дії мене як президента не задовольняє. І суспільство розчаровано динамікою антикорупційної боротьби, претензії людей є виправданими.

Серйозних масштабів набула еміграція із країни... На жаль, влада допустила прорахунків і в кадровій політиці, а сміливі експерименти в цій галузі виявились неефективними. Темпи реформ зовсім не такі, як та швидкість, яку ми проектували на старті. Проблеми виявилися глибшими, спротив – сильнішим, рішення – складнішим.

Новини за темою

Про "душу Путіна"

Навіть тепер, після тисяч спричинених смертей на Донбасі, після трагедії МН17, після Сирії, Солсбері, на Заході чимало охочих зазирнути Путіну в душу чи не знаю куди. Мені цікаво, а що ви там хочете побачити? Це й так у всіх на очах – Росія підтримує праві та лівопопулістські рухи, роздмухує євроскептицизм, втручається у вибори по всьому світу, у референдуми, як це було в Нідерландах. У такий спосіб Кремль просуває свої альтернативні порядки денні, свої цінності, сподіваючись на те, що Заходу складніше буде тримати єдину позицію щодо Москви.

Про санкції щодо РФ та їх можливе послаблення

Надзвичайно важливо, що санкції проти Москви нині пов’язані не лише з Україною. Це означає, що приходить абсолютно тверезе розуміння того, що Росія – це не лише наша проблема, а вона є загрозою для всього цивілізованого світу. Ми будемо послідовно протидіяти спробам послабити санкційний тиск на Росію. Тактичне завдання Кремля – зняття санкцій у січні наступного року під приводом нібито невиконання Україною мінських домовленостей. Я думаю, що ми цей сценарій маємо зруйнувати. Зняття ми не допустимо. Однак знайте, що ризик пом’якшення є.

Новини за темою

Про миротворців ООН

Наголошую, що має бути продемонстровано реальний прогрес врегулювання, головним індикатором якого є узгодження параметрів розгортання на Донбасі миротворчої місії під егідою ООН. Про це я говоритиму наступного тижня під час виступу в Нью-Йорку на Генеральній асамблеї ООН. Обов’язково на всій території України місію має бути розгорнуто, обов’язково з її виходом на україно-російський кордон. Це дозволить створити умови для виконання частини мінських домовленостей включно з виведенням російських військ з окупованої української території. Якщо цього не станеться, закон про особливий порядок місцевого самоврядування так і не запрацює.

Про "п'яту колону"

На жаль, на українській політичній шахівниці є фігури, які дозволяють Москві ходити собою. За чотири роки ми відновили не лише армію, а й розвідку. Тому маємо не приблизне, а доволі точне уявлення про плани Кремля. Відомо, як на базі "п’ятої колони" мріють сформувати потужну проросійську опозицію в новому парламенті. А якщо пощастить, то й зробити її учасницею нової коаліції з правом вето на європейську та євроатлантичну інтеграцію.

Про інформаційну безпеку

Я поділяю думку голови Верховної Ради про те, що в період виборів питання інформаційної безпеки є одним із головних. Частину нашого інформаційного поля так само окуповано як і частину української суверенної території. Я радий, що в парламенті теж усвідомлюють глибину цієї проблеми, хоча комусь це не цікаво. В Україні все ще діє мережа російської агентури, яка бере під контроль медіа, плодить "незалежні громадські організації". Вони дійсно незалежні - від України, проте підконтрольні Кремлю і роздмухують антиукраїнські, антиєвропейські й антиамериканські настрої. Я підтримую ідею законопроекту про реєстрацію агентів впливу держави-агресора РФ. Такий закон не вплине ані на громадське суспільство, ані на медіа, ані на свободу слова.

Новини за темою

Про "голубів миру"

А тим часом у нас самих всю країну "обтикано" білбордами із закликом до компромісу з агресором. Ледве не кожен стовб обсіли "голуби миру". Тільки тінь від них, від голубів, наче від двоголового. І хай вона не вводить вас в оману заспокійливим воркотанням. Бо у дзьобі цих горлиць - "насіння миру на російських умовах". Мир - це красива і приваблива обгортка, в яку можна покласти все що завгодно.

Пам'ятаємо, що ворог прийшов сюди не по Крим і ворог прийшов сюди не по Донбас. Ворог прийшов по всю Україну. Без України імперія не є можливою. То де будемо проводити межу так званого компромісу? По Дінцю? По Дніпру? Чи, може, по Збручу?

Прагнення справжнього миру на основі українського інтересу, в боротьбі за нього питання суверенітету, територіальної цілісності України та нашого цивілізаційного вибору не є і не будуть предметом компромісу. Бо інакше або нас не буде, або ми будемо вже не ми, або тут будуть вже стояти воїни іншої держави.

Новини за темою

Про чесні вибори

Вже зовсім близько 31 березня, а там не за горами й парламентські вибори. Я дякую народним депутатам, що цього тижня ви ухвалили закон, який розблоковує процес ухвалення нової ЦВК. Я, як президент, гарантую вільні, чесні, демократичні вибори глави держави, нового парламенту, органів місцевого самоврядування так, як їх було проведено у 2014-2015 рр.

Про НАТО

У п’ятницю на Яворівському полігоні завершилися наймасштабніші міжнародні навчання Rapid Trident. Військовослужбовці 14 країн, 10 з яких є країнами – членами НАТО, відпрацювали спільні дії в разі наступу однієї із сусідніх країн. Ми ще раз продемонстрували всім нашим партнерам, що до НАТО йдемо не з порожніми руками, а як солідний партнер з ваговим внеском у загальну справу континентальної і трансатлантичної безпеки.

Про армію, мову та віру

Це ми з вами збудували боєздатну армію, ми повертаємо українській церкві гідне місце у світовому православ’ї. Дуже важливо: ми нарешті захищаємо, розвиваємо й стверджуємо українську мову, складову сили та успіху нашого народу. І надалі ми будемо вживати дієвих заходів для зміцнення державного статусу української мови, посилення і поширення її в усіх галузях публічного життя. Дивно, думаю, що під час твердої позиції щодо української мови окремі народні депутати покинули залу. Але нас ніхто не зупинить. Дякую вам за рішучість і єдність. Армія, мова і віра - це не гасло, це формула сучасної української ідентичності: "Армія боронить нашу землю, мова боронить наше серце, церква боронить нашу душу".

Про "русскую весну"

Це не я сказав, а наші всі міжнародні партнери кажуть, що за останні 4 роки нам з вами в Україні вдалось зробити набагато більше позитивних змін, ніж за попередні 23 роки незалежності. Ми зберегли Україну. "Кремлівська барбаросса", "путінський бліцкриг", план "Русская весна" - все це захлинулося за лічені місяці. Ми з вами створили армію, яка звільнила дві третини території Донбасу, які було окуповано навесні 2014 року.

Про вирок політикам

Лише 6 тис. повністю готових до бою вояків весною 2014 року могли виставити ЗСУ, коли почалася агресія РФ проти нашої країни. Та й то, якби транспорт був із колесами, пальним, акумуляторами. І це не докір військовикам. Це вирок політикам, прем’єр-міністрам, міністрам оборони, які роками скорочували особовий склад, розпродавали зброю, розтринькували майно, розбазарювали шпиталі, військові містечка, полігони, розкрадали землі. Ще б трохи - і вони би пустили солдат із молотка!

Новини за темою

Про підтримку військовиків

Наші воїни щоденно ризикують собою на передових рубежах захисту держави. Тому на порядку денному системні перетворення в кадровій політиці, можливості для прозорого і справедливого кар'єрного росту, військовій освіті. Грошове забезпечення військовослужбовців ЗСУ наступного року, відповідно до запропонованого мною рішення РНБО, в державному бюджеті має бути збільшено щонайменше на 37%. У жовтні ми почнемо здавати в експлуатацію нові гуртожитки для контрактників - 184 нових приміщення, в яких поселяться приблизно 23 тис. воїнів–контрактників. Частина – цього року, частина – на початку наступного року.

Про "козирі Путіна"

Те, що Росія так наполегливо бореться із санкціями, свідчить про те, що санкції є ефективними, вони діють. Рубль падає навіть при тому, що зростають ціни на нафту. Російська влада змушена підвищити пенсійний вік, пішла на підвищення ПДВ. Це і є ціна агресії. Минулого року неприємною несподіванкою для Кремля став факт продовження Україною закону про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей. Своїм відповідальним голосуванням саме ви, народні депутати, вибили козир із рук Путіна.

Про дипломатів

Питання національної безпеки й оборони держави залишаються для мене, як президента, і для всієї нашої команди щоденним пріоритетом... Дорогі українці, найнадійнішими союзниками ЗСУ в захисті Батьківщини є наші дипломати, які діють у надзвичайно складних умовах. Їхня робота потребує неабиякого досвіду й хисту.

Про компенсацію за окупацію

Напад Росії почався зі спроби анексії Криму, і його поверненням вона має завершитися - включно з відшкодуванням завданих збитків та наданням цього разу вже дієвих гарантій неповторення агресії. Боремося за це в міжнародних судах і, переконаний, переможемо, як перемогли у Стокгольмі, - "Газпром" має заплатити нам повністю 4,6 млрд дол.

Про Томос

Посилити таку єдність має створення Єдиної помісної православної Української церкви. Екзархи Вселенського Патріарха без жодних дипломатичних умовностей сказали мені, що процес надання автокефалії Україні виходить на фінішну пряму. Сказали це публічно. Я не знаю, коли саме ухвалять Томос і коли його привезуть до Києва. Але точно впевнений, колесо цієї історії ми розкрутили так, що повернути назад його вже ніхто не зможе.

Петро Порошенко

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>