"РИА Новости"

Зміна зовнішньополітичного курсу України. Як думаєте, від кого можна очікувати такого? Від комуністів, регіоналів? Ні. Від націоналістів!

Представники "Свободи", "Правого сектора", "Національного корпусу" підписали маніфест, у якому йдеться про новий геополітичний вектор: не на Захід, а на Балто-Чорноморський союз.

Те, що націоналісти об'єднуються, це добре. Але що нам дасть цей союз?

Ідея Балто-Чорноморської дуги належить поетові Юрію Липі, і народилась вона десь перед Другою світовою. Так, на той час вона була актуальна, бо зі Сходу був Сталін, а із Заходу Гітлер. Україна між ними. У планах їх обох української держави не було.

Що маємо зараз? Зі Сходу Путін, а із Заходу хто? Наші партнери, які допомагають нам зберегти державність і вистояти проти Путіна. Якби там націоналісти не шпетили ліберальний Захід, але саме він зупинив просування РФ далі вглиб України, коли в нас майже не було армії.

Новини за темою: Маніфест "Свободи", "Правого сектора" і "Національного корпусу". Повний текст

З ким взагалі планують єднатись націоналісти у цій дузі? Головна ланка там Україна-Польща. Без цього дуга не має сенсу. Побачив би, як українські та польські націоналісти будуть об'єднуватись в дугу. Скорше поб'ються один з одним. Хоча такий союз можливий, коли Путін буде десь під Варшавою.

Тобто відмовлятись від інтеграції у ЄС заради цієї примарної дуги - це помилково.

Я розумію націоналістів, "білих вождів" та інших. На Заході багато мусульман та темношкірих. Багато геїв і лесбійок. Де їх мало? У Росії! То, може, й її покликати в дугу? Тоді це буде дуга імені Дугіна.

Зміна геополітичного курсу України йде урозріз з боротьбою Майдану за угоду про Асоціацію Україна-ЄС. Бо за європейське майбутнє стояли усі ми. А не за Балто-Чорноморське.

Володимир Манько, політичний експерт

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.