Twitter Андрія Парубія

Андрій Парубій, спікер Ради

"Цей шлях був непростим. Не приховуючи, можемо говорити, що деякі європейські країни хотіли дочекатися, коли відбудуться вибори в їхніх країнах, а потім ухвалювати це рішення. Для багатьох європейських партій викликом стало питання переселенців і біженців з Близького Сходу, і тому тема розширення безвізу і розширення зони безвізу стала менш популярною в багатьох країнах.

Ірина Геращенко, віце-спікер Ради

Велика відкритість світу сприяє, в тому числі, тому, що в Україну прийдуть нові лоукости. Це буде сприяти дуже важливим економічним зв'язкам. Влада усвідомлює, що для українців є ключовим бар'єром фінансовий момент. Ми повинні тепер більше працювати, щоб краще запрацювала українська економіка і щоб люди могли заробити собі на подорож. Безвізовий режим - це і відповідальність за дотримання міграційних правил ЄС. Якщо ми, українці, будемо порушувати міграційні правила, то, очевидно, можуть бути введені в дію штрафні санкції та закриття цієї безвізової історії. Важливо всім, хто буде ним користуватися, вчасно повертатися додому"

Максим Бурбак, голова фракції "Народний фронт"

Я вдячний уряду Яценюка, усьому парламенту, уряду Гройсмана, президенту України за те, що ми зробили все, щоб українці мали можливість подорожувати Європою без віз.

Подивіться, які ми кардинальні реформи зробили в нашій державі. Створено дуже багато нових структур з боротьби з корупцією. Ми не купуємо вже два роки жодного кубометра газу в Росії. Ми створили нові органи, наприклад Нацполіцію.

Ми не повинні знижувати темпу реформ, тільки так ми зможемо підтвердити в ході дискусії з нашими західними партнерами, що ми ні на йоту не відступаємо від нашого курсу.

Олег Березюк, голова фракції "Самопоміч"

Це знак, що Європа сама визнала, що страждає від російської агресії і її сусід Україна є передовим окопом боротьби західної демократії зі східною деспотією. Цей знак не можна переоцінити. Його треба оцінити своєю працею.

Григорій Немиря, депутат "Батьківщини", голова комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин

Хтось підрахував, що президент України минулого року або з початку президентства 16 або 17 разів вітав співгромадян із найближчими тижнями вже запровадження безвізу.

Борислав Береза, депутат, позафракційний

Безвіз – це ще один маленький крок від Росії в бік європейської сім'ї. Безвіз – це ще одна з можливостей, яка дана українцям. Тепер не потрібно сильно готуватися, збирати документи. Спрощено можливість відвідати інші країни. Згідно зі статистикою, 85 % українців ніколи не виїжджали за межі України. Це треба кардинально міняти. Але треба розвивати не тільки закордонний туризм, а й внутрішній.

Юрій Бойко, депутат, співголова фракції "Опозиційний блок"

Враховуючи кризу і маленькі зарплати, це важко навіть поїздити по країні, не те що поїхати за кордон. Але як сигнал це добре. Завдання - створювати робочі місця в Україні. Є така небезпека, що люди, які поїдуть туди з турвізою, особливо молодь, можуть там і залишитися. Наразі є обмеження молодим людям, консульство обмежує видачу їм віз. А так люди поїдуть і повернуться, а в країні залишаться пенсіонери. Але, в цілому, вважаю, що це хороший сигнал.

Володимир Ар'єв, депутат фракції БПП, голова української делегації в ПАРЄ

Люди в Україні нарешті дізнаються, що таке Європа, не з розповідей на телеканалах і не від того, що пишуть в інтернеті, газетах, журналах або від політиків. Тому що візова проблема для багатьох була організаційною перешкодою. Наразі дуже багато хто для себе може відкрити Європу, і не таку дорогу, як усі лякають, що з українськими доходами нема чого їздити до Європи. Я можу сказати, оскільки я там дуже часто буваю, що деякі речі там набагато дешевші, ніж в Україні. Але варто повчитися і європейському порядку, організованості, відповідальності за своє життя... Просто люди можуть навчитися, що означає "жити по-європейськи". У нас два варіанти: або навчитися, або впасти і розбитися.

Ганна Гопко, позафракційна, голова комітету Ради в закордонних справах

Які в мене відчуття особисто? Коли останні три роки ти працюєш по 16 годин на добу і коли деякі речі ти так довго чекав, безвіз, що вже встиг переключитися на інші напрями. У комітеті закордонних справ для нас важливі економічна дипломатія, відкриття ринків Азії, Африки, Латинської Америки, питання забезпечення миру на сході України, продовження санкцій. Тому безвіз якось відійшов. Ти знав, що політична воля десь на рівні впливових країн-членів ЄС була сформована, залишалися якісь процедури, все одно важливо тримати руку на пульсі, тому що ми бачимо різні спроби російського впливу за різних лобістів, перешкодити, внести якісь поправки. Але розслаблятися не час, треба надалі посилювати нашу парламентську дипломатію і домагатися тих змін від ЄС.

Олексій Мушак, нардеп, фракція БПП

Парламент, уряд, президент повинні сконцентруватися наразі на економіці для того, щоб ми їхали до Європи не як бідні родичі, а як рівноправні партнери. Це як новий горизонт для нас, щоб розвивати економіку.

Сергій Лещенко, нардеп, фракція БПП

"Безвіз" розпочався ще з 2008 року, коли був саміт у Парижі і було оголошено, що Україна приєднується до цього процесу. І ось до 9 років тривав, і наразі ми є свідками, що рішення нарешті буде введено в дію. Україна, Молдова та Грузія - ми були в одному пакеті, але пакет вимагав виконання конкретного плану дій. Україна виконувала його повільніше за інших, тому отримали лише зараз. Тепер фокус у тому, щоб європейські гасла були втілені в життя.