banner banner banner banner

Досліди на тваринах: Євроконвенцію ратифікували, але до Європи не наблизилися

У будь-якому випадку, українські волонтери, зоозахисники та інші небайдужі громадяни не облишать Міносвіти у спокої і будуть до останку боротися за повне припинення дослідів над тваринами в Україні, апелюючи скаргами до Страсбурга. Тепер Євроконвенція нам на допомогу!

Досліди на тваринах: Євроконвенцію ратифікували, але до Європи не наблизилися
Фото з відкритих джерел

У будь-якому випадку, українські волонтери, зоозахисники та інші небайдужі громадяни не облишать Міносвіти у спокої і будуть до останку боротися за повне припинення дослідів над тваринами в Україні, апелюючи скаргами до Страсбурга. Тепер Євроконвенція нам на допомогу!

Україна 3 травня 2017 року приєдналася до Європейської конвенції 1986 року щодо захисту прав хребетних тварин, яких використовують у наукових експериментах. Що це означає?

Тепер Україна переходить на європейські стандарти, а отже досліди в нашій країні заборонені. Принаймні, повинні бути заборонені.

Донедавна наукові досліди проводилися на живих котах, собаках, кролях, мишах і щурах. В Україні з них просто жорстоко знущалися і завдавали тваринам нестерпного болю, страждань і зрештою доводили до смерті в муках. Все це показували студентам. Навряд чи після такого навчання у молодих людей буде багато співчуття до тварин.

Новини за темою

Щоб виправити ситуацію, потрібно почати з головного. Диплом українського ветеринарного лікаря не визнається в країнах ЄС. Система навчання не встигає за світовим прогресом, корупційна складова зашкалює. Кількість аграрних університетів найвища в Європі, а якість найнижча.

Перший госпіталь допомоги всім видам тварин відкрився при Цюріхському університеті ще в 1947 році Фото з відкритих джерел

Наприклад, в Університеті Цюріха (Швейцарія) навчання орієнтовано на вузькопрофільні спеціальності – лікар-окуліст, фізіотерапевт, хірург тощо. В Україні видають диплом з написом "лікар ветеринарної медицини". Він же терапевт, він же "крутисвиніхвіст". Найчастіше ветеринарний лікар, щоб вивчитися, тренується, безпосередньо працюючи у ветеринарній клініці на живих тваринах. В європейській країні це нонсенс.

Студентка займається з манекеном Фото з відкритих джерел

Швейцарська освіта і ветеринарна медицина одні з найкращих у світі. Досвід, здобутий в Університеті Цюріха, підказує мені, що якість досягається шляхом значних інвестицій в освіту. Для швейцарців важлива інвестиція в себе і свою професію. Середня ціна навчання - 15 тис. євро на рік. Термін навчання – від 6 до 8 років. Окремий шлях – отримати ліцензію на роботу ветлікарем. Усі тренування студентів відбуваються на манекенах і муляжах. Наприклад, муляж кота коштує від 900 євро. Дорогі комп'ютерні програми, нові технології і впровадження нових IT-розробок дають змогу посідати одне з перших місць у світі за якістю ветеринарних послуг. Підкупити викладача або дати хабар за вступ тут просто неможливо. Після отримання диплома – інтернатура. У Швейцарії майбутній ветеринарний лікар, щоб приступити до першої самостійної операції, вчиться до 10 років. На виході маємо кращу якість медицини.

А що в нас? Від часів СРСР видатних відкриттів або розробок українських ветеринарних лікарів немає. Українська ветеринарна медицина відстала на 30-45 років від провідних країн Європи і світу. Більшість вітчизняних викладачів самі навчалися за живодерськими програмами і продовжують навчати молодих фахівців "по-дідівськи". Потрібна глобальна реформа, перекваліфікація викладачів у вишах, перенавчання в країнах ЄС або за методиками ЄС. Стажування і консультації – не обговорюється навіть – обов'язкові.

Думаю, що міністр освіти повинна звернути особливу увагу на той факт, що в ЄС є нормою, коли професори викладають у різних країнах ЄС і консультують відсталі країни. Запровадження і укладання контрактів з викладачами з ЄС дасть новий поштовх Україні та підвищить рівень знань. Потрібні глобальні зміни!

Через велику кількість безпритульних тварин наша країна вийшла на перше місце в Європі за кількістю незаконних віваріїв, шкуродерів і помилок ветеринарних лікарів.

Що змінить ратифікація Євроконвенції з прав захисту хребетних тварин, яких використовують у наукових експериментах?

- припинить жорстокі досліди над тваринами;

- припинить тренування студентів у вузах на живих істотах – їх замінять манекени і муляжі;

- у ВР спільним пакетом готується проект змін і доповнень до Кримінального та Адміністративного кодексів, вводяться штрафи та посилюється кримінальна відповідальність за незаконні віварії до 15 років в'язниці;

- запроваджується кримінальна відповідальність для керівників інститутів і університетів, які не приведуть свої лабораторії та наукові кабінети у відповідність зі стандартами ЄС, аж до закриття закладу і відкликання ліцензії на здійснення навчання;

- закриються університети, інститути та інші структури, які пропонують свої послуги на ринку освіти, якщо їх приміщення, система навчання не відповідають стандартам ЄС або суперечать положенням цієї конвенції.

112.ua

Самі плюси. Якщо, звісно, виконувати документ. В Україні поки що з цим туго. Ратифікація конвенції поставила міністра Лілію Гриневич у чіткі рамки. Відповідно до Віденської Конвенції "Про міжнародні договори", Європейська конвенція щодо захисту прав хребетних тварин, яких використовують у наукових експериментах, набула чинності з дня підписання в Страсбурзі 3 травня 2017 року. У відповідності з цим, вона повинна була скасувати всі розпорядження і ліцензії щодо дослідів та інші, видані Міносвіти з 1969 року, прийняти нові, у відповідності з цією конвенцією. Вона цього поки не робить. Тобто вже не виконує умови міжнародного договору. У 2013 році Україна ратифікувала Європейську конвенцію про захист домашніх тварин – її теж ніхто не виконує.

У будь-якому випадку, українські волонтери, зоозахисники та інші небайдужі громадяни не облишать Міносвіти у спокої і будуть до останку боротися за повне припинення дослідів над тваринами в Україні, апелюючи скаргами до Страсбурга. Тепер Євроконвенція нам на допомогу!

Марія Нікіточкіна

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected]112.ua.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>