Доходи та економіка: Що не так з підвищенням мінімалки і зарплат депутатам

Коментар Віктора Пинзеника в ефірі телеканалу "112 Україна"

Доходи та економіка: Що не так з підвищенням мінімалки і зарплат депутатам

Віктор Пинзеник

Народний депутат

Коментар Віктора Пинзеника в ефірі телеканалу "112 Україна"

Мало підняли зарплату депутатам, треба було більше. Були періоди, коли цифра була шестизначною. Треба не забувати таку дрібничку, що є реальна економіка, що гроші – це тільки еквівалент на право споживання певної частки продукції. А якщо економіка росте на 1-3%, чи можуть доходи зрости в багатократному розмірі?

Підрахунки показують, що наступного року виробництво продукції в Україні буде лише 5 тис грн. розрахунку на одну людину на місяць. Це без врахування того, що не все можна спожити.

Новини за темою

Якщо враховувати співвідношення між мінімальною і середньою зарплатою, а сьогодні це майже 1:4, то в нас середня зарплата мала б бути 12 тис. грн. Але економіка стільки не виробляє.

Я знаю, що розглядається варіант, коли мінімалку накладуть в основу тарифної сітки, а тільки встановлюють доплати тим, хто буде отримувати менше. Але треба врахувати, що сьогодні до 3 тис. зарплати отримує майже 40% населення в економіці. З цим рішенням у всіх них зарплата буде однакова.

Я б хотів нагадати, що з цим соціальним стандартом пов'язаний такий стандарт, як мінімальна пенсія. Мені важко уявити, що буде схвалена мінімальна зарплата у розмірі 3200 грн і в два рази менший розмір пенсії.

Хотів би нагадати, що сьогоднішні доходи Пенсійного фонду забезпечують виплату всього 700 грн пенсії. Тому досягнути такого розміру можливо, але каналом для цього зростання є не економіка, а канал, на жаль, поганий - називається інфляція.

Новини за темою

Який рівень інфляції можна очікувати, якщо парламент проголосує за такі цифри? Економіка має свої закони. Є аксіома, яка не потребує доведення. Не можна спожити те, чого немає. Ми знаємо, скільки виробляє економіка. Від того, що кількість папірців зростає, немає збільшення реального рівня життя.

Я сподіваюся, Україна пережила достатньо уроків, щоб зрозуміти: доходи населення підіймає економіка, а не зарплата. Зарплата слідує за зростанням економіки…

Віктор Пинзеник

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected]112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...