Заступник спікера ВР Оксана Сироїд. Архівне фото.
З відкритих джерел

Парламент повинен працювати згідно з визначеним порядком. У залі засідань не можуть перебувати тільки народні депутати або інші особи на відведених місцях. Інші особи також мають право виступати в залі пленарних засідань, якщо за це проголосують 150 народних депутатів відповідно до процедури. Крім того, одна з критичних вимог демократії: органи правопорядку не мають права ступати на підлогу, де відбуваються парламентські дебати.

Щойно органи правопорядку отримують право або можливість довільно свавільно потрапляти до залу парламенту, можна говорити, що демократія перестала існувати. І коли я веду засідання і бачу, що з дверей ложі уряду заходять люди в мілітарній формі та йдуть до трибуни, я вважала це захопленням залу парламентських засідань, парламентської трибуни, і я змушена була закрити пленарне засідання сьогодні.

Крім того, ви ж бачите, що наразі відбувається далі (я не знаю, що там зараз), але хтось дав дозвіл включити мікрофони в залі парламентських засідань, і окремі народні депутати фактично узурпували функції спікера і віце-спікера, тому що там немає нікого, продовжують щось вести в залі пленарних засідань. З парламентської трибуни виступають люди в мілітарній формі. Я вже звернулася до прокуратури, до СБУ у зв'язку з цією екстраординарною подією. Вони повинні здійснити розслідування, хто спланував ці дії та з якою метою.

Новини за темою: Полковник Нацполіції в Раді розповів про інцидент з Парасюком, - повне відео

Я не можу зв'язатися з керівником апарату, я не можу знати, хто і на якій підставі наразі веде що завгодно в залі парламентських засідань і на яких підставах працює зал пленарних засідань. Все повинно було бути закрито, мікрофони повинні бути вимкнені.

Голова ВР сьогодні вранці попередив мене, що він буде на засіданні РНБО. Я так розумію, що люди, які були про це поінформовані, вирішили скористатися ситуацією і зробити таке безчинство, щоб підірвати авторитет українського парламенту.

Відповідно до закону, пленарне засідання було закрите.

Новини за темою: Тетерук: Парламент розгляне позбавлення Сироїд посади віце-спікера

Я просила негайно зв'язати мене з головою ВР, і, сподіваюся, щойно він вийде з засідання РНБО, ми влаштуємо невідкладну зустріч, щоб обговорити цю ситуацію. Також я вважаю, що потрібно невідкладно зустрічатися з представниками політичних фракцій і, напевно, з главою держави, для того щоб обговорити, що стояло за нинішніми діями в парламенті.

Те, що ми спостерігаємо впродовж останніх трьох днів, насправді має вигляд спланованої акції з розхитування ситуації в державі. Причому тими, хто розхитує, є самі органи держвлади. Перед нами величезна загроза, якщо самі органи державної влади, тим більше органи правопорядку, будуть учасниками ось таких диверсійних дій. Тому що те, що сьогодні відбулося, – це диверсія проти парламенту.

Оксана Сироїд

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.