Департамент перевертнів. Схема роботи силовиків проти бізнесу

У попередніх публікаціях я розповів про історію, яка передувала обшукам СБУ на українських підприємствах, і навів дані трьох незалежних експертиз, які доводять, що заяви, зроблені 27 квітня спікером СБУ Ткачуком — брехня

Департамент перевертнів. Схема роботи силовиків проти бізнесу

У попередніх публікаціях я розповів про історію, яка передувала обшукам СБУ на українських підприємствах, і навів дані трьох незалежних експертиз, які доводять, що заяви, зроблені 27 квітня спікером СБУ Ткачуком — брехня

Оригінал на сайті Mirobase

У цій статті я опублікую матеріали, які стануть в нагоді для журналістських розслідувань, а також послужать підставою для написання запиту в Національне антикорупційне бюро. Спочатку я зупинюся на статті 359 КК, завдяки якій проводиться діяльність з підриву економіки країни. Потім я назву імена, які фігурують у справах СБУ проти українських компаній, і систематизую дані в інфографіці. І наприкінці я висуну три версії подій.

Новини за темою

Отже, перше — стаття 359.

На цьому малюнку видно основні етапи та діючих осіб, завдяки яким країна опинилася в ситуації, коли інтереси окремих осіб виявилися протиставлені інтересам суспільства.

Історія 359-ї починається з указу Леоніда Кучми №256/2001, в якому він доручив СБУ взяти під контроль обіг спеціальних технічних засобів в Україні. Указ видано через кілька місяців після оприлюднення "плівок Мельниченка". Відповідальність за статтею наступала лише у разі наявності шкоди та, власне, факту зловмисного застосування СТЗ. Судячи з реєстру, за 9 наступних років виник лише один такий випадок.

У 2010 році, вже при Януковичі, ВР під головуванням В. Литвина приймає рішення про посилення ст. 359. Приймається редакція, яка не має аналогів у світі та яка криміналізує придбання, виготовлення та продаж СТЗ.

Новини за темою

У СБУ швидко намацали в новому формулюванні золоте дно:

1. Будь-який пристрій з мікрофоном або камерою, або gps-датчиком має ознаки СТЗ — можна відкривати справу на кого завгодно.

2. Остаточний і винятковий висновок про те, чи відноситься пристрій до СТЗ — робить сама СБУ, методика засекречена. Тим самим відкидаються сторонні експерти.

3. Відповідальність за статтею від дрібного штрафу до 7 років – є про що поговорити з підозрюваними.

І пішли тисячі "брелкових" справ за статтею 359, але в 2014 році громадськість почала бити тривогу, і врожайність знизилася. З 2015-го відпрацьовували відеоспостереження. І з вересня 2016, щоб не відставати від прогресу і йти в ногу з часом, через Кабмін продавили дозвіл визнавати СТЗ програмне забезпечення. Таким чином ДКІБ СБУ розширив базу потенційних "клієнтів" до практично будь-якого приватного комерційного підприємства. Далі цю історію ви вже знаєте.

Наступний малюнок — перелік фактів про 359 статтю — (далі я буду її називати стаття Кучми-Януковича).

Тепер імена:

В історії з полоном Максима Авраменка фігурував якийсь начальник, який був споконвічним замовником і приїжджав на місце контрольної закупівлі, щоб ознайомитися з умовами утримання Максима. Він говорив зі мною по телефону і мало не сміявся, коли дізнався, кого вони тримають. Для нього це був кумедний факт. Потім цей чоловік був у мене вдома на обшуку і заявляв: "Та ви, комерси, всі тут у Києві зажралися" і, демонструючи повну некомпетентність в IT, ніс мені якусь антинаукову нісенітницю з приводу роботи моєї програми на зовнішніх серверах. Ймовірно, саме він і писав ту саму промову спікера Ткачуку.

Ця людина — підполковник ДКІБ СБУ Роман Яцкевич. Якщо забити в Google "Роман Яцкевич СБУ" ви побачите, що з 2010 року ця людина послідовно переслідувала дніпровські IT-компанії.

Його безпосередній начальник у Дніпрі — Олександр Климчук. Про нього теж багато матеріалів у мережі, і саме його в 2015 році відкрито звинувачував у корупції нардеп Рибалка:

Логічно було б припустити, що екс-кдбшники, які обслуговували Януковича, потрапили під люстрацію.

Ні — 14 лютого 2017 року президент України призначив Олександра Климчука головою ДКІБ СБУ.

Судячи зі статей у дніпровських виданнях, Климчук та його кум Яцкевич - досить успішні і багаті люди, але перевірити це неможливо, оскільки електронні декларації цих панів — державна таємниця. Глава СБУ на недавньому брифінгу розповів, що ці люди погрожують йому... своїм звільненням у разі оприлюднення цих декларацій.

Бізнес Департаменту перевертнів побудовано за наступною моделлю:

Для отримання необхідних дозволів на обшук і постанов про арешт майна використовується одне і те ж формулювання, яке пробиває будь-якого суддю. Тут скріншот з "Фейсбуку" С. Мільмана, директора української компанії-розробника програми YouControl, яка допомагає відслідковувати корупційні схеми:

Точно таке ж формулювання у всіх інших справах — моєму, моїх партнерів і клієнтів.

Далі в шаблон вставляється назва компанії, і Яцкевич запитує "проведення заходів з документування" 359 статті. Документування — це обшук і вилучення всієї техніки.

Користуючись абсолютною владою, абсолютною безкарністю, ліцензією на використання спецзасобів і держфінансування, ці люди поставили на потік фабрикацію справ за статтею Кучми-Януковича.

У них взагалі специфічний погляд на світ. Наприклад — за поданням пана Яцкевича, я, Михайло Яхимович, український підприємець і розробник програмних продуктів, вступив у злочинну змову з Томашем Фіалою, громадянином ЄС та керуючим інвестиційної компанії Dragon Capital. У таку же змову я вступив з паном Олегом Прохоренком, главою найбільшої газової компанії України — "Укргазвидобування". Змову підтверджено відповідними документами — договорами купівлі-продажу та платіжними документами. На Заході це називається — чесний і прозорий бізнес. Це — економічний процес, що приносить користь суспільству та створює робочі місця, наповнює податками бюджет країни. А на думку цих чудових держслужбовців із СБУ — це злочин. І з усією строгістю статті 359 це "тягне" на позбавлення волі на строк від 4-х до 7-ми років. Спасибі СБУ за таку чудову роботу! Країна пишається вами, а міжнародне співтовариство взагалі аплодує черговій перемозі молодої української демократії.

Отже, 359 стаття (стаття Кучми-Януковича)- це корінь зла. Але це тільки інструмент, його використовують конкретні люди у своїх конкретних інтересах. Хто ж стоїть за останніми подіями, які почалися в 2015 з полону Максима Авраменка і стали надбанням громадськості завдяки спробі СБУ зупинити бізнес Dragon Capital та "Укргазвидобування".

У мене з цього приводу є три версії.

Версія 1. Депутат Грановський мстить особисто СЕО "Драгон Кепітал" Томашу Фіалі за якісь їхні бізнес-справи. Ця версія пройшла відразу ж у багатьох ЗМІ. Недолік цієї версії — вона пояснює далеко не все в цій справі. Можливо, у Грановського є вплив на СБУ, який йому приписують, і, можливо, він його використовує, але як пояснити інше? Наприклад, справу, яка ведеться з 2015 року, або обшуки в "Укргазвидобуванні"? Тим не менш, ця версія залишається для розгляду.

Версія 2. Організоване угруповання з колишніх дніпровських кгбшників налагодило бізнес із використання статті Кучми-Януковича в своїх корисливих інтересах. Ця версія мені здається найбільш вірогідною, тому що вона співвідноситься з усім тим, що я пережив на власному досвіді. Але в цю версію повинна вписуватися деяка недалекоглядність ватажків угруповання, тому що не прорахувати наслідки наїзду на Dragon Capital та "Укргазвидобування" — це дуже наївно. Але враховуючи, що в активі Департаменту перевертнів тисячі так чи інакше закритих справ, спишемо це на запаморочення від успіхів. Як вчить нас народна мудрість — не треба бачити змову там, де все пояснюється елементарною людською дурістю.

Версія 3. Якщо версія №2 є неправдивою, і там була не дурість, а розумний задум, то залишається змова. Очевидно, що на Яцкевича існує компромат, який поїхав слідом за його колишніми кураторами, у цих людей по-іншому не буває. Відповідно, якщо є закордонні спецслужби, у яких є завдання — систематично шкодити економічному потенціалу і міжнародній репутації країни, то їм потрібні агенти впливу всередині країни. Найкращий метод вербування — наявність компромату. Отже, розробляється завдання, визначається напрямок удару — IT, видобуток газу, закордонні інвестиції. Проводиться спецоперація руками завербованих агентів. Результат: паралізовані або закриті IT-компанії, виїзд фахівців за кордон, падіння фондового ринку, падіння міжнародної репутації країни, зниження інвестиційної привабливості. Оцінка результату: відмінно, все вийшло.

Незважаючи на те, що тільки 3-я версія може комплексно пояснити все, що відбувається, все ж залишимо варіанти, в яких правдиві якісь комбінації з усіх цих версій. В Україні досить відмінних журналістів, сподіваюся, ця інформація їм допоможе.

На цьому я закінчую публікації про Департамент перевертнів. Коли-небудь чергова така стаття стане останньою краплею і статтю Кучми-Януковича скасують, а перевертнів щонайменше звільнять. Поки що вони сильні, і заяви Ткачука, наприклад, пройшли в усіх новинних сайтах, а мені тепер потрібно довго відновлювати репутацію в нудних судах. Але я не здамся. Як ви могли помітити, я обіцяв незалежні експертизи — і я їх зробив. Точно так само я доведу і цю справу до кінця.

Михайло Яхимович

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини партнерів

Загрузка...