Декларація Трампа щодо Єрусалима: Нова криза не за горами

Рішення Трампа визнати Єрусалим столицею Ізраїлю може спричинити кризу у відносинах США з арабськими країнами

Декларація Трампа щодо Єрусалима: Нова криза не за горами
Беньямін Нетаньяху і Дональд Трамп З відкритих джерел

Олександр Мішин

старший аналітик в PRP Ukraine

Рішення Трампа визнати Єрусалим столицею Ізраїлю може спричинити кризу у відносинах США з арабськими країнами

Оригінал на сторінці Олександра Мішина у Facebook

Лідер США Дональд Трамп визнав Єрусалим столицею Ізраїлю. Він підкреслив, що це рішення надто довго відкладали. Трамп при цьому зазначає, що лишається прибічником досягнення міцного та всеосяжного миру в регіоні попри деякі розбіжності між різними сторонами. Посольство США буде перенесено до Єрусалима з Тель-Авіва. Але через відсутність у місті будівлі, що відповідає вимогам США, процес може розтягнутися на роки.

Новини за темою

Голова уряду Ізраїлю Біньямін Нетаньягу назвав це "історичною подією". Він підкреслив, що це сміливе та справедливе рішення. "Проста істина криється у тому, що не буде миру без визнання Єрусалима столицею Ізраїлю", - зазначив Нетаньягу.

Президент Палестинської держави Махмуд Аббас (Абу Мазен) заявив, що рішення Трампа суперечить позиції міжнародної спільноти та підриває мирні зусилля. "Аль-Кудс - це давня та велична столиця Палестини, і не можна змінити її самобутності. Декларація Трампа означає вихід США з мирного процесу на Близькому Сході", - заявив Аббас.

З відкритих джерел

Емір Катару, шейх Тамім бін Ахмад аль-Тані вказав, що перенесення посольства США до Єрусалима вплине на безпеку та стабільність у регіоні: це небезпечний крок Вашингтону.

Своєю чергою лідер Туреччини Реджеп Таїп Ердоган ініціював скликання 13 грудня екстреного засідання лідерів країн Організації ісламського співробітництва для координації дій мусульманських держав щодо можливого оголошення Єрусалима столицею Ізраїлю. "Крім історичних, релігійних і правових аспектів, особливу увагу необхідно приділити зусиллям щодо запобігання зміни статусу Єрусалима і спроб позиціонувати це місто як власність Ізраїлю", - підкреслив Ердоган. Також він додав: "Місто Аль-Кудс – це надбання ісламської нації, воно є нашою спільною справою, це червона лінія для Туреччини". Ердоган вже провів переговори з лідерами Малайзії, Тунісу, КСА, Катару, Ірану, Пакистану, Індонезії щодо проблеми Єрусалима.

Новини за темою

Палестинці вважають заяву Трампа новою накбою (катастрофою), подібною до втрати можливості отримати державність після першої арабо-ізраїльської війни 1947-1949 рр. У соціальних мережах ширяться заклики до нової інтифади (постання) під гаслами: "Аль-Кудс – столиця Палестини назавжди".

Населення Єрусалима наразі складає приблизно 850 тис. осіб. Із них 37% - араби, а 61% - євреї. При цьому 96% єрусалимських арабів є мусульманами. Більшість палестинців мешкають у Східному Єрусалимі. Як відомо, Резолюція ГА ООН 181 від 29 листопада 1947 року ("План ООН щодо розділення Палестини") передбачає, що Єрусалим та Віфлеєм мали бути під міжнародним контролем через наявність там важливих релігійних місць. Необхідно зазначити, що в Єрусалимі розташована одна з найбільших святинь ісламу – мечеть аль-Акса.

Мечеть Аль-Акса З відкритих джерел

Своєю чергою обізнане джерело в Халіджі зазначає, що є навіть ризик регіональної катастрофи на Близькому Сході через рішення Вашингтона. З різкою критикою декларації Дональда Трампа виступив колишній директор ЦРУ часів адміністрації Обами Джон Бреннан: він назвав рішення Трампа "безрозсудним", таким, що шкодить інтересам США на Близькому Сході та робить регіон більш нестабільним. 

Новини за темою

США вже мають консульство в Єрусалимі, і зараз може відбутися просто зміна вивісок: консульство стане посольством США, а посольство в Тель-Авіві - консульством. Проте в політичному сенсі все складніше. Перенесення посольства до Єрусалима може спричинити кризу у відносинах США з арабськими країнами. Варто очікувати на акції протесту біля дипломатичних офісів США в арабському світі та за його межами.

Олександр Мішин

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

 

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів