banner banner banner banner

Давати кредити і просити у МВФ: Аваков запропонував свої методи боротьби з коронавірусною кризою

Глава МВС Арсен Аваков запропонував роздавати українцям гроші, запровадити додаткові пільги на комунальні послуги і брати ще кредити у МВФ, щоб впоратися з наслідками коронавірусу для економіки України

Давати кредити і просити у МВФ: Аваков запропонував свої методи боротьби з коронавірусною кризою
Униан

Арсен Аваков

Міністр внутрішньої України

Глава МВС Арсен Аваков запропонував роздавати українцям гроші, запровадити додаткові пільги на комунальні послуги і брати ще кредити у МВФ, щоб впоратися з наслідками коронавірусу для економіки України

Оригінал на сторінці Арсена Авакова у Facebook

Будемо чесними: більшість людей в Україні живуть, не маючи істотних фінансових накопичень, багато сімей живуть, що називається, від зарплати до зарплати.

А у нас коронавірус і карантин.

Багато підприємств зупиняється, карантинні заходи змушують закриватися багато маленьких компаній і бізнесів.

Новини за темою

Мине місяць, і у людей може банально не вистачити коштів, щоб підтримати себе, сім'ю – купити їжу і ліки. Для багатьох нині це проблема і страх № 1. Це, на жаль, факт, який не можна не враховувати.

В уряді разом із прем'єром і президентом ми активно обговорюємо цю проблему, і переконаний, буде швидке рішення.

Ні, не так, як при комунізмі – кожному за потребами. Ми, як країна, на жаль, занадто бідні для цього, але без засобів до існування не має залишитися в цей кризовий час жодна людина!

Вам вже відомо про президентську пропозицію щодо доплат 1000 грн пенсіонерам.
Але розробляють й інші заходи.

Моя позиція та пропозиції:

Захід № 1

Має бути запроваджено спеціальні виплати з державного бюджету як кризове забезпечення за вимушеного безробіття.

Для тих, хто в період карантину залишився без засобів існування, має бути розроблено механізм доступної, простої допомоги – без черг у соцзабезах і бюрократії.

Скільки? Не знаю, не впевнений. Треба прорахувати виходячи з можливостей бюджету і продумати весь ланцюжок наслідків. Але беручи до уваги пільги на комуналку під час карантину та інші заходи, про які скажу далі, вважаю, що державна допомога на продукти і ліки, як допомога з вимушеного безробіття на час карантину, має становити близько 2500-3000 грн на місяць.

Захід № 2

На час карантину передбачити пільги на ряд комунальних платежів до 50-75%.

Захід № 3

На державному рівні на час карантину зупинити нарахування процентних ставок за категоріями кредитів для приватних осіб, домовившись із банками-кредиторами в межах механізму можливого компенсаторного регулювання фіскального навантаження.

Зупинити виконавчі провадження щодо вилучення боргів і майна у приватних осіб на час дії карантину.

Захід № 4

На державних підприємствах і держслужбі, підприємствах бюджетного фінансування заборонити звільнення працівників або відправлення їх в неоплачувані відпустки. Компенсації втрат та витрат на цих підприємствах відрегулювати в міжбюджетних та господарських відносинах, не перекладаючи це на людей.

Звернутися до підприємств інших форм власності (ясна річ, що маленькі не зможуть) у міру сил дотримуватися таких дій.

**************

Ні, я не комуніст, не фантазер і реально розумію, що у держави і нині бюджет тріщить по швах, грошей немає, а на тлі наближення світової економічної кризи і зовсім труднощі катастрофічні… Доведеться на декілька місяців піти на екстраординарні кроки. Макрофінансові й економічні.

Які? Моя позиція:

1. Верховній Раді негайно переглянути державний бюджет: створити спеціальний стабілізаційний фонд, з якого профінансувати антикризові заходи.

2. Збільшити дефіцит держбюджету. Істотно, треба рахувати, але, як мені здається, на 200 млрд щонайменше. Не соромлячись! Таким є виклик часу. Мені шкода, але доведеться.

3. Провести секвестр бюджету, скоротивши витрати на некритичні за теперішніх часів вкладення та інвестиції. Не допускаючи збитку по лінії оборони і безпеки. Мені шкода, але доведеться.

З відкритих джерел

4. Обов'язково укласти угоду з МВФ, заручившись підтримкою в антикризових заходах й отримавши фінансування за програмами допомоги, зокрема й за програмою підтримки через пандемію коронавірусу.

5. Негайно і в найкоротші терміни провести реструктуризацію зовнішніх боргів України, істотно скоротивши навантаження за виплатами відсотків та основного боргу протягом найближчих років.

6. Жорстко припиняти спекуляції на валютному ринку і виведення антикризової гривневої маси на валютний ринок, застосовуючи законодавчі та сполучні механізми.

6. У жодному разі не згортати великих інвестиційних проектів у країні і відновити одразу після закінчення карантину ті проекти, які дають мультиплікатор для всієї економіки: дороги, іпотека, металургія, енергетика, машинобудування.

7. Ухвалити спеціальну програму доступних кредитних ресурсів для бізнесу - від малого до великого - за низькими ставками 5-7% річних через рефінансування комерційних банків з боку Національного банку України.

8. Передбачити спеціальні заходи щодо встановлення паритету в зовнішньоторговельному балансі, стимулюючи імпортозаміщення.

Новини за темою

Зупинюся. Це зрештою не вивірена програма і точно не агітка, а лише ключові принципи та необхідні заходи, які вважаю за потрібне ухвалити з компетентним глибоким аналізом, корекцією і комплексом інших дій.

Сьогодні просто хотів сказати: без цих та інших екстраординарних заходів нам буде дуже складно! Людям буде дуже складно! І тому треба діяти, захищаючи людей, балансуючи економіку в умовах, яких ще не було. Діяти рішуче, швидко і чітко.

Пандемія накочує на Україну, маємо ще де кілька днів, але незабаром усі сили держави буде зосереджено на медичних проблемах, боротьбі за життя людей, на порядку і системі життєзабезпечення кожного українця у цей непростий період.

Тому саме час розв`язати декілька ключових структурних питань і чесно говорити про це ыз суспільством. Чому й написав: важливо, щоб кожен із вас знав, що готують й обговорюють. І в якій непростій ситуації всі ми опинилися.

А втім, життя, як не крути, – низка непростих ситуацій.
Бережіть себе! Прорвемося!
Залишаймося оптимістами!

PS На ранок Нацгвардія у супроводі медиків почне доставку тест-систем коронавірусу до областейх (авіацією і спецавтомобілями). До кінця дня понеділка достатня кількість тестів буде в усіх областях країни.

Арсен Аваков

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected].

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>