banner banner banner banner

Чим нас неприємно здивував перший півфінал нацвідбору на Євробачення-2018

Ведучий Сергій Притула знову не втримав балансу в жартах, та й геть не всі музиканти, як виявилося, здатні спокійно сприймати критику

Чим нас неприємно здивував перший півфінал нацвідбору на Євробачення-2018
Сцена нацвідбору на Євробачення-2018 СТБ

Блог про Музику

Редакційний блог

Ведучий Сергій Притула знову не втримав балансу в жартах, та й геть не всі музиканти, як виявилося, здатні спокійно сприймати критику

Цієї суботи, 10 лютого, Україна обрала перших трьох фіналістів національного відбору на Євробачення-2018. Змагатися за право представити свою країну з дев'яти учасників півфіналу залишилися молодий співак Laud, популярні за кордоном електронщики The Erised і сенсація вечора – нещодавно створений проект Vil'na, який отримав скромні оцінки від журі, але виграв глядацьке голосування.

Втім, цей вечір запам'ятається не тільки дуже гарним концертом, кількома чудовими піснями і несподіваними результатами. Редакція "Блогу про музику" порталу 112.ua спробувала розібратися, що саме так зіпсувало враження від шоу.

Жарти Сергія Притули – вдалі та не дуже

Сергій Притула Фото з відкритих джерел

Щось пішло не так з самого початку півфіналу. Ведучий нацвідбору, відомий своїми жартами на межі фолу шоумен Сергій Притула чомусь періодично загострював увагу на тому, що співачка Джамала, яка судила конкурс, наразі чекає дитину. Вперше він наголосив на цьому моменті, коли тільки-но представляв її перед виходом на сцену, а потім, на думку нашого оглядача, повертався до нього з неабиякою завзятістю, що межувала з нав'язливістю.

За коментарем з цього приводу ми звернулися до дослідниці в царині гендерних студій, співавторки досліджень "Невидимий батальйон: участь жінок у військових діях АТО" та "Гендер, релігія і націоналізм в Україні" Анни Гриценко. "Акцентувати увагу на вагітності жінки – практика, що базується на упередженні, сконструйованому у вельми далекому від нас XIX столітті. Тоді було прийнято вважати, що в цей період жінка стає якоюсь незвичайною, надто вразливою і поводиться не зовсім адекватно. Хоча насправді вагітність є просто фактом, який ніяк не пов'язаний ні з розумом, ні з характером, ні з професійними якостями жінки. Отже, вагітність використовують як своєрідну стигму, щоб хоча б тимчасово вивести жінку за межі норми. Не маючи для цього насправді жодних вагомих підстав", – пояснила Анна.

Було у висловлюваннях ведучого вечора ще декілька достатньо суперечливих моментів. Наприклад, він чомусь запропонував Андрієві Данилку та Джамалі вибачень перед групою O.Torvald, яких вони нібито відправили на Євробачення-2017 на розтерзання (неформатні для конкурсу рокери посіли тоді лише 24-те місце з 26 можливих). При цьому Притула зовсім випустив з уваги той факт, що O.Torvald у фінальному голосуванні набрали однакову кількість балів зі співачкою Tayanna і стали представниками від України здебільшого за рахунок того, що опинилися вище за результатами глядацького голосування. Воно, нагадаємо, за правилами нацвідбору, має більшу вагу, ніж голоси суддівської колегії.

Крім того, після оголошення всіх суддівських оцінок Притула дорікнув Джамалі тим, що вона нібито підсужувала Сергію Бабкіну, з яким сидить поряд у журі шоу "Голос країни", і співакові Laud, з яким у неї загальний продюсер. При цьому вкотре навіщось загостривши увагу на тому, що вона вагітна. Співачці знову довелося виправдовуватися за те, що її запросили в журі. Втім, аргументу про те, що оцінки були колективними (і враховувалися також думки Андрія Данилка і Євгена Філатова) не пролунало, хоча саме він і міг вичерпати цей доволі безпідставний конфлікт.

Ймовірно, так ведучий нагнітав пристрасті, що начебто і на користь видовищності загалом. Але все ж взаємні звинувачення і не надто добре обґрунтовані нападки – це більше доля соціальних ток-шоу, а не абсолютно розважальних пісенних подій. Хіба ні?

Чи вміють українські музиканти сприймати критику

Але навіть спірні жарти Притули поблякли на тлі одразу двох інцидентів, які показали – далеко не всі українські музиканти хочуть і готові сприймати критику на свою адресу. Йдеться про інциденти з групами The Вйо та Kozak System.

Так, група The Вйо готувалася до нацотбору, як до останнього бою. Музиканти нагадували фанатам, що попри великий досвід все ще у відмінній формі (хоча 45 років для музиканта – взагалі не вік), і показово нагнітали інтригу довкола своєї конкурсної пісні. Її вирішено було представити вже під час прямого ефіру. Розголошувалася тільки назва треку – "Нґа-Нґа". У результаті група очікувано показала достатьно симпатичну україномовну композицію в стилі класичного реггі з текстом про усмішку, мир і радість. І навіть змусила Джамалу танцювати.

Але жага визнання зіграла з фронтменом групи Мирославом Кувалдіним злий жарт. Мабуть, перенервувавши, він почав щось викрикувати з місця, ще коли всіх конкурсантів викликали на сцену для оголошення оцінок і на екран вивели порожню таблицю результатів. Коли команда отримала від журі лише 2 бали, Кувалдін під розчаровані вигуки із залу показав жест "палець вниз", після чого судді конкурсу Андрієві Данилку довелося виступити з промовою про логіку системи оцінювання конкурсантів, а Джамалі, немов вибачаючись, перед оголошенням володаря трьох суддівських балів (це була група Vil'na) встати і подякувати всім учасникам півфіналу. Вельми незручна вийшла сцена.

Але остаточно нерви в Кувалдіна не витримали, коли високу оцінку 7 від журі отримав співак Constantine. У цей момент фронтмен The Вйо почав голосно кричати "Фу!" і вимагати від журі, щоб хто-небудь наспівав йому приспів пісні "Місто". Мовляв, у Дмитрієва трек був неяскравий і зовсім не запам'ятовувався, на відміну від сонячного реггі "Нґа-Нґа". Викручуватися з ще однієї незручної ситуації знову довелося Джамалі, яка зазначила, що Кувалдін поводиться негарно, а потім без проблем відтворила мелодію приспіву.

Здався музикант, коли почув вердикт глядачів – найнижчий бал, одиниця. На ранок, коли емоції вляглися, Кувалдін навіть написав на своїй сторінці у Facebook пост з вибаченнями всім причетним. "Ми одразу йшли на конкурс і розуміли, що нас запросили задля того, аби показати, наскільки різнобарвну музику роблять в Україні сьогодні. І всі глядачі це побачили. Місія The Вйо - нести позитивні емоції, і ми з нею справились (майже). Просто особисто я виявився не готовим до низької оцінки нашого колективу. Це мої особисті проблеми) Сьогодні ж піду до психолога пробалакувати це все. І ще раз ВИБАЧТЕ", - написав музикант, самокритично зазначивши, що припускав, що буде весело, а вийшло дещо по-хамськи.

Не менш показовою стала історія з рок-гуртом Kozak System. Музикантів спочатку позиціонували як єдиних представників фольк-музики в першому півфіналі (хоча ті самі Kazka використовували етно-вставки у своїй пісні). Тому, дізнавшись, що журі віддало команді лише 1 бал – найнижчу оцінку, один з виконавців невдоволено свиснув, а хтось з прихильників і зовсім вигукнув "За поребрик", натякаючи на те, що журі нібито не цінує українську етнічну музику і йому з такою позицією не місце за суддівським столом національного відбору (з наголосом на слово "національний").

Уся заковика тут полягає в тому, що конкурсний трек Kozak System  від початку мав мало спільного з традиційною мелодикою українських народних пісень. Велика кількість духових інструментів і характерний ритм більше нагадували про фільми Кустуріци та балканських ромів, ніж про Параджанова та Івана Миколайчука. На що музикантам прямим текстом вказав Сергій Притула. Учасники групи, до речі, заперечувати його слова не стали.

Утім, про витоки музики можна (і потрібно) сперечатися. А ось реакція фронтмена Kozak System Івана Леньо на критику, в тому числі за сильний акцент в англомовній пісні, на який вказав йому Андрій Данилко, виявилася цілком однозначною. "Кожному з вас, хто підтримав нас своїм голосом у відбірковому турі Євробачення — низький уклін. Ви ідентифікували себе з нами, а значить ми одне ціле. Висновки передбачувані — таких, як ми мало. Щодо власних емоцій, то вони виражаються короткою сентенцією — "не варто надовго затримуватися там, де ти не мав би бути, в принципі". Притулі респект за адекватність та українськість, Джамалі за жіночність та душевність, цим двом... тубільцям порада — вчіть українську, якщо не розумієте англійську", – написав він у своєму Facebook.

Чого ми чекаємо від другого півфіналу

Другу трійку фіналістів буде визначено цієї суботи – 17 лютого. Що ми почуємо? Дев'ять відмінних треків, у тому числі пісні фаворитів вечора – співачок Tayanna та Illaria, молодого виконавця з великим потенціалом Melovin і майстрів насиченого біту, електронного дуету Kadnay.

Почуємо ми знову і перчені жарти Сергія Притули. Цікаво, скільки з них буде адресовано цього разу Джамалі?

А головною бомбою може стати не завжди передбачувана реакція ще однієї суперзірки 90-х – фронтмена групи Yurcash Юрія Юрченка. Відомий своєю безпосередністю музикант уже влаштував на Х-факторі ефектну пікіровку з суддею шоу Дмитром Шуровим (Ріапобой). Протягом кількох ефірів виконавці обмінювалися словесними панчами, Юрченко пройшовся по опонентові в одній зі своїх конкурсних постановок, а Шуров організував у відповідь цілий реп-батл. Утім, тоді це пішло тільки на користь шоу.

Так чи інакше, а нудно цієї суботи точно не буде. Тож зустрічаємося 17 лютого о 19:00 біля екранів телевізорів.

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected]112.ua.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>