Чим опікуватиметься Міністерство у справах ветеранів

Чим опікуватиметься Міністерство у справах ветеранів
З відкритих джерел

Ірина Фріз

Міністр України у справах ветеранів

Оригінал на сторінці Ірини Фріз у Facebook

У рамках "Години уряду в парламенті" презентувала народним депутатам наш погляд на майбутню діяльність Міністерства у справах ветеранів та прозвітувала про перебіг його створення.

Отже, за 15 днів після призначення було ухвалено на засіданні уряду постанову про його створення. Отримано реєстрацію в Мін’юсті. Розпочато роботу щодо погодження положення про діяльність міністерства. Вже зараз ми звернулися до міжнародних партнерів з пропозицією розглянути нашу презентацію щодо створення єдиного державного реєстру та платформи "Е-Ветеран" як самостійних проектів, також почали проводити зустрічі з громадськими організаціями ветеранів для налагодження комунікації. Розпочали консультації з державними банками щодо розроблення програм підтримки бізнесу ветеранів, звернулися до першого віце-прем`єр-міністра Степана Кубіва щодо аналізу нинішніх державних програм з метою врахування інтересів та спроможностей ветеранів. Було розпочато процес створення консультативно-дорадчого органу міністерства - Ради ветеранів, головою якого обрано Володимира Лагуту. Ретельно опрацьовуємо дорожню мапу нашої подальшої діяльності згідно з власними напрацюваннями та врахуванням іноземного досвіду.

Новини за темою

Щодо напрямів діяльності. По-перше, це створення стратегії із забезпечення прав ветеранів та надання відповідних державних послуг. Ми маємо російсько-український конфлікт на сході України, і це може означати, що кількість ветеранів зростатиме. Ми маємо повністю бути готовими до будь-якого розвитку подій. Держава має розглядати різні сценарії розвитку подій, щоб оперативно відреагувати на потреби населення. Довгостроковий горизонт планування є вкрай важливий сьогодні в цій галузі.

По-друге, це вшанування пам'яті та співпраця з громадськістю. Ми маємо вибудувати живу систему взаємодії за лінією "громадянське суспільство - влада". Також ми не маємо допустити забуття наших героїв, які поклали своє життя за незалежність України. Не можна також допустити ситуації, коли пам'ять ветеранів буде зневажено тим чи іншим чином.

По-третє, це проведення аналітичної роботи щодо реальної кількості ветеранів та створення для їхніх потреб відповідних електронних сервісів. На цьому я детальніше зупинюся згодом.

По-четверте, це питання соціальної підтримки ветеранів. Запити суспільства мають повністю відповідати тим пільгам та гарантіям, які надає ветеранам держава. Система соціальної підтримки має працювати чітко, як годинник, без будь-яких збоїв і бути максимально клієнтоорієнтованою.

По-п’яте, це питання медичного забезпечення, яке постало сьогодні дуже гостро. Сюди ми вносимо також психологічну підтримку та реабілітацію ветеранів, а також членів їхніх сімей. Є сьогодні багато напрацювань щодо співпраці з вітчизняними та іноземними партнерами. Сподіваюсь на конкретні результати в цьому напрямі.

Новини за темою

Також звернулася до колег-депутатів не прикриватися в майбутній рік виборів заслугами ветеранів задля підвищення власних рейтингів та спекулювати на їхніх проблемних питаннях. Ветерани все це розуміють, а тому й зневажають політиків. Це популістичне використання ветеранів лише знижує їхній статус та нівелює ставлення до останніх у суспільстві. А загалом ми повністю відкриті до співпраці й очікуємо на розуміння та допомогу парламенту.

Ірина Фріз

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтесь з правилами публікацій і пишіть на [email protected]

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>