Чи є підстави для підвищення цін на імпортний алкоголь?

Чи є підстави для підвищення цін на імпортний алкоголь?
Фото з відкритих джерел

Олексій Дорошенко

Засновник і директор  Української Асоціації постачальників торговельних мереж, депутат Київської обласної ради

Оригінал на сторінці Олексія Дорошенка в Facebook

Міністерство економічного розвитку пропонує підвищити оптові та роздрібні ціни на алкоголь. Обґрунтовується це збільшенням собівартості з вересня минулого року, коли відбулось останнє підвищення акцизів та мінімальних цін. А оскільки відбулось зростання витрат на виробництво, то мінімальні ціни потребують коригування.

Щодо цього питання, то тут, з одного боку, обов'язок України підняти акцизи на алкоголь до рівня ЄС, а з іншого - банальне наповнення бюджету. Можу погодитися зі зростанням собівартості в українських виробників, оскільки інфляція в нашій країні за цей період становила більше 13%. Але якщо розглядати імпортну продукцію, то нічого такого не відбулося.

Для прикладу візьмемо італійське вино. У вересні 2017 року курс євро становив 31,27 грн, а зараз - 30,77 грн. Тобто він знизився на 2%. Інфляція в Італії минулого року становила 1,2%. Тобто італійське вино не подорожчало. Воно навіть мало подешевшати. Це стосується будь-якої іншої імпортованої продукції.

Новини за темою

Крім того, пропонується збільшити мінімальні ціни на віскі, ром та джин у зв'язку зі зростанням витрат на виробництво. У мене питання: а їх офіційно в Україні виробляють? Тому обґрунтування постанови Кабміну не переконливе.

Якщо підняття мінімальних цін хочуть пов'язати з майбутнім підвищенням акцизів, тоді необхідно побачити ставки запропонованих акцизів. Якщо ці ставки не будуть перевищувати мінімально встановлені в країнах Європейського Союзу, то це одне. Якщо планується їх перевищення, то з цим важко погодитись.

У ЄС та в Україні майже нульова ставка на сухі вина. Тому не зрозуміла пропозиція підвищити мінімальну ціну на такі вина на 14%, тобто до 42 грн за 0,7 л у скляній тарі або в тетрапаці за 1 л.

Не можу також погодитися з тим, що цей документ не вплине на ринок праці, як сказано в пункті 10 проекту постанови. Ще й як вплине. А що робить ринок праці увечері та на вихідних?

Олексій Дорошенко

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів