"Чужий: Заповіт": Похмурий хоррор або філософія Рідлі Скотта

В Україні прем'єра фільму відбулася 18 травня

"Чужий: Заповіт": Похмурий хоррор або філософія Рідлі Скотта
Кадр з фільму "Чужий: Заповіт" 112.ua

Блог про Кіно

Редакційний блог

В Україні прем'єра фільму відбулася 18 травня

Команда колонізаторів спрямовується на далеку планету, щоб заснувати там поселення. Під час польоту корабель і екіпаж "Заповіту", який змушено вийшов з анабіозу, приймає рішення приземлитися на найближчу планету, що за показниками ідеально придатна для колонізації. І там вони зустрічають андроїда Девіда, члена експедиції "Прометей", яка провалилася.

У перших кадрах глядачі нарешті дізнаються, як створювали Девіда, і ці сцени стали відправною точкою для подальшого розвитку персонажа. Тут Скотт дав глядачеві можливість поринути в самостійні міркування про надлюдське, життя і смерть, рай і пекло, і чим так завинила людина, що не заслуговує подальшого існування.

Ідея створення людини хвилювала Скотта вже давно, і в "Заповіті" він, нарешті, починає розкривати цю думку. "Років сорок тому, знімаючи "Чужого", я роздумував над ідеєю, що наша поява не біологічна випадковість. Щоб створити нас, силам природи довелося б випадково прийняти мільйони, мільярди правильних рішень, а це математично неймовірно. Значить, хтось цим керував? Ви б назвали його Богом, але я дивлюся на це як на більш розвинутий вид, чия робота – рухати еволюцію на інших планетах. Як садівники у великому саду, вони розвивають різні форми життя. Такі Інженери. І це їх рідна планета", – пояснив сам режисер в одному з інтерв'ю. Екзистенціалізм червоною ниткою проходить через всю картину.

Кадр з фільму "Чужий: Заповіт" 112.ua

Фільм є сполучною ланкою між приквелом "Прометеєм" і класичною квадрологією "Чужого", і тут глядач отримає відповіді на безліч питань про ксеноморфи, хоча і не на всі, адже попереду третя частина приквелла – "Пробудження".

З "Прометея" автори взяли стиль і андроїда Девіда, якого порівняли з Уолтером з "Заповіту", обох грає грає Майкл Фассбендер, що закручує протистояння машини і людини – таку популярну тему в кіно останнім часом.

З "Чужого" відлунням звучать знайомі персонажі корабля "Ностромо", адже до подій фільму 1979 року все ближче. Так, образ відомої Ріплі (Сігурні Уівер) відобразився в героїні Кетрін Уотерстон, яка багато в чому дуже схожа на свою попередницю.

Що стосується Чужого, то він не є центром фільму, але помилуватися на нього можна у всій його красі, адже комп'ютерна графіка з кожним роком все більше прогресує. Всі види інопланетного вбивці зроблені вражаюче, починаючи від процесу народження, закінчуючи дорослою фазою: швидкі, спритні і реалістичні. Віддані шанувальники пам'ятають, що в першому фільмі інопланетне чудовисько грав Боладжи Бадеджо, нігерійський масай на зріст 218 см, одягнений у костюм монстра.

Кадр з фільму "Чужий: Заповіт" IMDB

Сам Скотт розповідає, що досвід художника надзвичайно допомагає йому у створенні реалістичної картини того, що відбувається: "Важливо все розпланувати і знати, чого ти домагаєшся. Мені як режисеру найбільше в житті допомогла художня школа, де я навчився професійно малювати. Я тепер займаюся цим як хобі. Це неймовірно допомагає в роботі, тому що в мене до цього природна схильність. Я читаю сценарій – і відразу бачу фільм. Потім я сідаю і сам малюю розкадрування. Мені простіше перенести на папір, і тоді я відразу бачу, що мені потрібно".

Кадр з фільму "Чужий: Заповіт" 112.ua

Похмура естетика відеоряду підтверджує, що мова йде про науково-фантастичний хоррор і додає таємничості нової історії. При цьому герої майже на одне обличчя, якихось яскравих особливостей їм режисер не надав і в пам'яті надовго жоден не залишається. Можна припустити, що і тут Скотт вдарився в міркування про тлінність буття і сірість маси. Весь фільм витягує Майкл Фассбендер і частково Кетрін Уотерстон (Деніелс), Денні Макбрайд (Теннессі) і Біллі Крудап (Крістофер).

Кадр з фільму "Чужий: Заповіт" 112.ua

Непрямий сіквел "Прометея", друга частина пріквела серії фільмів про "Чужих", шостий фільм у всесвіті "Чужих" – все це про "Заповіт". Нове творіння Рідлі Скотта залишає відчуття неоднозначності. З одного боку, це хоррор з вражаючими екшн-сценами і влучним гумором, з іншого, - сильна сюжетна схожість з першим "Чужим" особливо помітна в останніх кадрах.

Незважаючи на недоліки, фільм виглядає на одному диханні. Картина безумовно гідна перегляду шанувальниками всесвіту "Чужого".

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...