Фото з відкритих джерел

Шахта "Степова" - одна з найбільших шахт, була лідером на державному підприємстві "Львіввугілля", але водночас найбільш небезпечна з точки зору видобутку вугілля, з точки зору наявності метану, можливості вибуху вугільного пилу. Тому та ситуація, яка виникла сьогодні, могла там виникнути в тому випадку, якщо не дотримувалися заходів безпеки. А їх не дотримувались, тому що протягом останніх кількох років там постійно виникали надзвичайні ситуації. У 2008 р. була позапланова перевірка, було виявлено велику кількість порушень, тому це ще раз підтверджує, що це досить небезпечний вид діяльності. Це по-перше. А по-друге, якщо держава не приділяє належної уваги вугільній галузі, то я боюся, що такі ситуації можуть виникати набагато частіше.

Новини за темою: Вибух на шахті у Львівській області: Госпіталізовані 14 гірників, двоє з них у важкому стані

А тепер про те, які правила безпеки могло бути порушено. Як правило, в кожній шахті є газоаналізатори, які показують критичний рівень метану і коли треба зупиняти роботу і провітрювати шахту. На жаль, це таке негласне неформальне правило, коли шахтарі намагаються виконати план, а на цій шахті були проблеми з виконанням плану - на початку року шахтарі страйкували. Я думаю, вони намагалися надолужити згаяне. Тоді ці газоаналізатори закриваються, і вже незважаючи на можливість такого вибуху, роботи тривають з порушенням правил техніки безпеки.

Палити в шахті заборонено, але, як правило, ці заборони теж порушують.

Новини за темою: Німеччина надасть допомогу Україні в подоланні наслідків вибуху на шахті у Львівській області

На жаль, це не перша трагедія на українських шахтах. Ми бачимо, що держава не зацікавлена в подальшому розвитку вугільної галузі як такої, тому що той план реструктуризації, який має бути ухвалено, точніше, було ухвалено в 2014 р., він не припускав розвитку, він передбачав закриття двох третин шахт, які є зараз у Львівсько-Волинському вугільному басейні.

Без програми стратегічного розвитку галузі і без її належного фінансування з боку держави, тобто для підтримки не тільки рівня видобутку, але й насамперед правил техніки безпеки праці гірників, я боюся, що такі випадки виникатимуть і надалі. Ми бачимо, що, на жаль, нашу владу такі події нічого не вчать.

Новини за темою: Порошенко доручив Кабміну перевірити всі шахти у зв'язку з трагедією у Львівській області

Ми вже були свідками таких катастроф під час каденції інших міністрів енергетики. Як правило, це не відбивалося на кар'єрі. А відповідальність за безпеку – на будь-якій шахті є інженер з техніки безпеки, в обов'язки якого входить саме контроль за дотриманням усіх заходів безпеки під час роботи шахтарів під землею.

Валентин Землянський

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.