Чому варто зробити Telegram своїм основним месенджером

Надійність, чати, канали, боти і купа безкоштовних стікерів - це фірмові фішки Telegram. А ще тут можна в реальному часі отримувати новини від 112.ua

Чому варто зробити Telegram своїм основним месенджером

Надійність, чати, канали, боти і купа безкоштовних стікерів - це фірмові фішки Telegram. А ще тут можна в реальному часі отримувати новини від 112.ua

Віднедавна 112.ua є в "Телеграмі". Там ми у режимі онлайн повідомляємо про все найважливіше, що відбувається в Україні та світі. Без спаму і "непотрібних" новин тільки найважливіше. Однак далеко не всі наші читачі знайомі з молодим месенджером, з його незаперечними перевагами, які не дають ні WhatsApp, ні Viber. Відомий блогер Вадим Стеркін пояснює, чому варто зробити Telegram своїм основним месенджером.

Новини за темою

Оригінал на сторінці блогу автора

Останнім часом я консолідував майже всі свої контакти в Telegram. Байкерів перетягнув з WhatsApp, MVP – зі Skype, у якому залишилася лише пара впертих контактів, а також батьки для голосового спілкування. Сьогодні я покажу вам п'ять переваг цього месенджера, який швидко набирає популярність, і поділюся порадами з ефективного спілкування в ньому.

У Telegram немає голосових дзвінків, а російську мову інтерфейсу Павло Дуров не вбудовує принципово, вважаючи блокування свого дітища в РФ неминучим. Навіть якщо вам все зрозуміло англійською, оцініть реалізацію встановлення мовного пакета Windows у вигляді пасхального яйця.

Незважаючи на зарубіжну орієнтацію, Telegram - зараз найцікавіший месенджер у нашому регіоні. Це не просто засіб для обміну особистими повідомленнями, а ціла комунікаційна платформа з контентом і ботами.

1. Крос-платформенність, надійність і швидкість доставки повідомлень

Наявністю програми на всіх платформах зараз нікого не здивуєш, але питання в тому, наскільки злагоджено різні програми взаємодіють між собою. Skype лізе з усіх щілин, але при цьому регулярно відчуває проблеми з синхронізацією повідомлень і дзвінків.

Впевнений, що власникам Windows Phone знайома ситуація, коли тиснеш на спливаюче повідомлення Skype, а потім чекаєш хвилину, поки воно завантажиться у додатку. На Android з цим не так погано, оскільки додаток швидше працює, але там свої чудеса бувають.

WhatsApp в цілому непоганий, але іноді доставка повідомлень гальмується, особливо якщо вони були відправлені за відсутності зв'язку або його низької якості (наприклад, метро).

Telegram виглядає набагато краще в усіх цих аспектах, і це крім ключового фокусу на безпеці.

Клієнт для Windows і додаток Android працюють дуже швидко, а прочитані повідомлення синхронізуються моментально. На відміну від Skype, Telegram добре кешує повідомлення та зображення (настроюється), що значно прискорює перегляд історії, у тому числі груп і каналів.

Вихідний код клієнтів Telegram відкритий (пропрієтарною є серверна частина), а протокол і API задокументовано, і це спрощує створення сторонніх клієнтів. Якщо ви вже освоїлися в Telegram та маєте купу контактів, чатів і каналів, вас зацікавить клієнт Messenger Plus (огляд).

Його очевидною перевагою є поділ контактів, груп, каналів і ботів за вкладками, яких всі давно чекають в офіційному клієнті. Наприклад, можна разом відзначити прочитаними тільки боти. У додатку також стільки налаштувань зовнішнього вигляду, що від їх кількості впадаєш у ступор.

Недолік у тому, що нові можливості платформи реалізуються пізніше, ніж в офіційному клієнті. Однак Plus оновлюється швидко – так, підтримка ботів на платформі 2.0 з'явилася у межах двох тижнів.

2. Чати (групи і супергрупи)

Поряд з індивідуальними чатами в Telegram є групи (як Skype і WhatsApp), які відмінно підходять для приватного спілкування з друзями або колегами. Супергрупи (до 5000 осіб) мають можливість закріплення повідомлень і засобами модерування, необхідними у публічному чаті.

При створенні групи ви можете вибрати людей зі свого списку контактів, якщо у них є Telegram. Щоб запросити інших людей, створіть посилання-інвайт у налаштуваннях групи.

У налаштуваннях Telegram ви можете задати своє ім'я користувача (username), яке можна змінити в будь-який момент. Як і в Twitter, воно починається з @. Щоб привернути увагу учасника групи, який відключив у ній повідомлення (про це трохи нижче), викликайте його за ім'ям користувача – пряма згадка завжди супроводжується повідомленням.

Наберіть @ - ви побачите список учасників групи (на картинці імена користувачів приховані, за винятком перших літер). Upd. З оновленням від 15 травня 2016 року з'явилася можливість згадувати таким способом навіть учасників групи, які не встановили собі ім'я користувача.

За ім'ям також можна знайти будь-яку людину або бота в глобальному пошуку Telegram.

Ви можете знайти себе і переправляти повідомлення з груп і каналів – вийде дещо обране, якого в Telegram немає.

Можна навіть надсилати собі повідомлення з клієнтів на іншій платформі – наприклад, фото для подальшої обробки (відправляйте його просто як файл).

3. Тематичні канали

На відміну від груп, канали мовлять в односторонньому порядку. Повідомлення можуть відправляти тільки адміністратори каналу, а отримують їх усі передплатники. У кожного каналу є посилання виду telegram.me/Ім'яКаналу, яким можна поділитися в інтернеті.

У канал Telegram можна автоматично транслювати вміст сайту або іншої соцмережі, доповнюючи його іншими повідомленнями. Також ви можете завести особистий канал і наповнювати його новинами, картинками або своїми розумними думками.

* * *

112.ua теж веде свій канал, де в режимі онлайн повідомляє про все найважливіше, що відбувається в Україні та світі.

* * *

Будь-які повідомлення Telegram, у тому числі від каналів, можна переправляти до своїх контактів і груп, а також каналів, які ви адмініструєте. Тому поділитися цікавим постом з друзями або передплатниками дуже просто.

Активні чати і канали генерують безліч повідомлень, що сильно відволікає та іноді відштовхує новачків від Telegram. Фокус у тому, щоб відразу відключити повідомлення (mute notifications) некритичних груп і каналів, а читати чати і пости у вільний час.

4. Боти

Боти месенджерів зараз у всіх на слуху, і навіть Microsoft вступила в гру на Build 2016. Telegram розвиває свій API для ботів, і з кожним днем їх стає все більше. У кожного бота теж є ім'я користувача, тому його можна знайти в глобальному пошуку. Боти діляться на дві категорії – звичайні і вбудовувані (inline).

Зі звичайними ботами ви прямо взаємодієте, відправляючи їм текст (наприклад, пошуковий запит) або команди, які передбачив розробник.

У багатьох ботів команди продубльовані в графічному меню, тому зовсім необов'язково вводити їх з клавіатури. Однак на смартфонах часто в поле вводу вбудовують кнопку для зручності.

Спробуйте поспілкуватися з нашим ботом і ви зрозумієте, як це працює: 112.ua (новинний сайт). Якщо не впевнені, з чого почати, відправте команду /help.

Деякі боти можуть не підтримувати взаємодію, якщо вони заточені під вузьке задачу, як автопостинг у канал.

Вбудовувані (inline) боти вміють приймати команди з інших чатів. Наприклад, gif або pic можна викликати з будь-якого чату для пошуку підходящої до теми картинки.

Іноді бота потрібно додати до групи, щоб це запрацювало (наприклад, @vkmusic_bot).

5. Безкоштовні стікери

Стікери – це картинки, які можна завантажити в рамках тематичного пакета і вставляти в чат. Крім того, коли ви починаєте повідомлення з емодзі (ненавиджу це слово), з'являється список асоційованих з ним стікерів.

У Telegram будь-які стікери безкоштовні, що є не у всіх месенджерів. Так, популярний в Азії LINE у 2015 році продав користувачам стікерів на 212 мільйонів доларів, а також заробив 318 мільйонів доларів на брендах, що випускають свої безкоштовні набори стікерів у рекламних цілях. (Telegram обходиться Павлу Дурову у понад мільйон доларів щомісяця).

Telegram йде з базовим набором стікерів, але скачати сторонні легко — натисніть на вподобаний стікер у чаті і додайте пакет. У платформі 2.0 з'явився вбудований бот @Sticker, з глобальним пошуком стікерів за емодзі.

Якщо ви не можете знайти підходящих стікерів, зробіть їх самі. Потрібні PNG-картинки з однією стороною в 512px (інша не повинна перевищувати це значення), а такі можна і в Google знайти (копірайт на вашій совісті). З цими картинками йдіть до боту @Stickers і слідуйте його інструкціям. Створений пакет можна оновлювати, додаючи або видаляючи стікери.

* * *

Telegram хороший текстовий месенджер, на який цілком можна покладатися для оперативного зв'язку з групою друзів. Публічні групи за інтересами у мене міцно асоціюються з чатами IRC, нехай і нового покоління. Фірмовий фокус на конфіденційності навряд чи має для багатьох вирішальне значення, але секретним чатом я кілька разів користувався.

У Telegram простий, місцями навіть примітивний і не всім люб'язний інтерфейс, але за ним стоїть міць тематичних каналів і ботів, які притягують увагу як магнітом. Мені подобається екосистема Telegram, тому що в ній особисте і групове спілкування тісно переплітаються з оригінальним призначеним для користувача контентом та сервісами.

Рекомендую!

Вадим Стеркін

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

Щоб оцінити всі переваги Telegram, встановіть програму, підпишіться на канал 112.ua і отримуйте найважливіші новини в режимі онлайн.

відео по темі

Новини партнерів

Загрузка...