Reuters

Віднедавна 112.ua є в "Телеграмі". Там ми у режимі онлайн повідомляємо про все найважливіше, що відбувається в Україні та світі. Без спаму і "непотрібних" новин тільки найважливіше. Однак далеко не всі наші читачі знайомі з молодим месенджером, з його незаперечними перевагами, які не дають ні WhatsApp, ні Viber. Відомий блогер Вадим Стеркін пояснює, чому варто зробити Telegram своїм основним месенджером.

Новини за темою: Що таке Telegram і як отримати від нього користь

Оригінал на сторінці блогу автора

Останнім часом я консолідував майже всі свої контакти в Telegram. Байкерів перетягнув з WhatsApp, MVP – зі Skype, у якому залишилася лише пара впертих контактів, а також батьки для голосового спілкування. Сьогодні я покажу вам п'ять переваг цього месенджера, який швидко набирає популярність, і поділюся порадами з ефективного спілкування в ньому.

У Telegram немає голосових дзвінків, а російську мову інтерфейсу Павло Дуров не вбудовує принципово, вважаючи блокування свого дітища в РФ неминучим. Навіть якщо вам все зрозуміло англійською, оцініть реалізацію встановлення мовного пакета Windows у вигляді пасхального яйця.

Незважаючи на зарубіжну орієнтацію, Telegram - зараз найцікавіший месенджер у нашому регіоні. Це не просто засіб для обміну особистими повідомленнями, а ціла комунікаційна платформа з контентом і ботами.

1. Крос-платформенність, надійність і швидкість доставки повідомлень

Наявністю програми на всіх платформах зараз нікого не здивуєш, але питання в тому, наскільки злагоджено різні програми взаємодіють між собою. Skype лізе з усіх щілин, але при цьому регулярно відчуває проблеми з синхронізацією повідомлень і дзвінків.

Впевнений, що власникам Windows Phone знайома ситуація, коли тиснеш на спливаюче повідомлення Skype, а потім чекаєш хвилину, поки воно завантажиться у додатку. На Android з цим не так погано, оскільки додаток швидше працює, але там свої чудеса бувають.

WhatsApp в цілому непоганий, але іноді доставка повідомлень гальмується, особливо якщо вони були відправлені за відсутності зв'язку або його низької якості (наприклад, метро).

Telegram виглядає набагато краще в усіх цих аспектах, і це крім ключового фокусу на безпеці.

Клієнт для Windows і додаток Android працюють дуже швидко, а прочитані повідомлення синхронізуються моментально. На відміну від Skype, Telegram добре кешує повідомлення та зображення (настроюється), що значно прискорює перегляд історії, у тому числі груп і каналів.

Вихідний код клієнтів Telegram відкритий (пропрієтарною є серверна частина), а протокол і API задокументовано, і це спрощує створення сторонніх клієнтів. Якщо ви вже освоїлися в Telegram та маєте купу контактів, чатів і каналів, вас зацікавить клієнт Messenger Plus (огляд).

Його очевидною перевагою є поділ контактів, груп, каналів і ботів за вкладками, яких всі давно чекають в офіційному клієнті. Наприклад, можна разом відзначити прочитаними тільки боти. У додатку також стільки налаштувань зовнішнього вигляду, що від їх кількості впадаєш у ступор.

Недолік у тому, що нові можливості платформи реалізуються пізніше, ніж в офіційному клієнті. Однак Plus оновлюється швидко – так, підтримка ботів на платформі 2.0 з'явилася у межах двох тижнів.

2. Чати (групи і супергрупи)

Поряд з індивідуальними чатами в Telegram є групи (як Skype і WhatsApp), які відмінно підходять для приватного спілкування з друзями або колегами. Супергрупи (до 5000 осіб) мають можливість закріплення повідомлень і засобами модерування, необхідними у публічному чаті.

При створенні групи ви можете вибрати людей зі свого списку контактів, якщо у них є Telegram. Щоб запросити інших людей, створіть посилання-інвайт у налаштуваннях групи.

У налаштуваннях Telegram ви можете задати своє ім'я користувача (username), яке можна змінити в будь-який момент. Як і в Twitter, воно починається з @. Щоб привернути увагу учасника групи, який відключив у ній повідомлення (про це трохи нижче), викликайте його за ім'ям користувача – пряма згадка завжди супроводжується повідомленням.

Наберіть @ - ви побачите список учасників групи (на картинці імена користувачів приховані, за винятком перших літер). Upd. З оновленням від 15 травня 2016 року з'явилася можливість згадувати таким способом навіть учасників групи, які не встановили собі ім'я користувача.

За ім'ям також можна знайти будь-яку людину або бота в глобальному пошуку Telegram.

Ви можете знайти себе і переправляти повідомлення з груп і каналів – вийде дещо обране, якого в Telegram немає.

Можна навіть надсилати собі повідомлення з клієнтів на іншій платформі – наприклад, фото для подальшої обробки (відправляйте його просто як файл).

3. Тематичні канали

На відміну від груп, канали мовлять в односторонньому порядку. Повідомлення можуть відправляти тільки адміністратори каналу, а отримують їх усі передплатники. У кожного каналу є посилання виду telegram.me/Ім'яКаналу, яким можна поділитися в інтернеті.

У канал Telegram можна автоматично транслювати вміст сайту або іншої соцмережі, доповнюючи його іншими повідомленнями. Також ви можете завести особистий канал і наповнювати його новинами, картинками або своїми розумними думками.

* * *

112.ua теж веде свій канал, де в режимі онлайн повідомляє про все найважливіше, що відбувається в Україні та світі.

112.ua

* * *

Будь-які повідомлення Telegram, у тому числі від каналів, можна переправляти до своїх контактів і груп, а також каналів, які ви адмініструєте. Тому поділитися цікавим постом з друзями або передплатниками дуже просто.

Активні чати і канали генерують безліч повідомлень, що сильно відволікає та іноді відштовхує новачків від Telegram. Фокус у тому, щоб відразу відключити повідомлення (mute notifications) некритичних груп і каналів, а читати чати і пости у вільний час.

4. Боти

Боти месенджерів зараз у всіх на слуху, і навіть Microsoft вступила в гру на Build 2016. Telegram розвиває свій API для ботів, і з кожним днем їх стає все більше. У кожного бота теж є ім'я користувача, тому його можна знайти в глобальному пошуку. Боти діляться на дві категорії – звичайні і вбудовувані (inline).

Зі звичайними ботами ви прямо взаємодієте, відправляючи їм текст (наприклад, пошуковий запит) або команди, які передбачив розробник.

У багатьох ботів команди продубльовані в графічному меню, тому зовсім необов'язково вводити їх з клавіатури. Однак на смартфонах часто в поле вводу вбудовують кнопку для зручності.

Спробуйте поспілкуватися з нашим ботом і ви зрозумієте, як це працює: 112.ua (новинний сайт). Якщо не впевнені, з чого почати, відправте команду /help.

112.ua

Деякі боти можуть не підтримувати взаємодію, якщо вони заточені під вузьке задачу, як автопостинг у канал.

Вбудовувані (inline) боти вміють приймати команди з інших чатів. Наприклад, gif або pic можна викликати з будь-якого чату для пошуку підходящої до теми картинки.

Іноді бота потрібно додати до групи, щоб це запрацювало (наприклад, @vkmusic_bot).

5. Безкоштовні стікери

Стікери – це картинки, які можна завантажити в рамках тематичного пакета і вставляти в чат. Крім того, коли ви починаєте повідомлення з емодзі (ненавиджу це слово), з'являється список асоційованих з ним стікерів.

У Telegram будь-які стікери безкоштовні, що є не у всіх месенджерів. Так, популярний в Азії LINE у 2015 році продав користувачам стікерів на 212 мільйонів доларів, а також заробив 318 мільйонів доларів на брендах, що випускають свої безкоштовні набори стікерів у рекламних цілях. (Telegram обходиться Павлу Дурову у понад мільйон доларів щомісяця).

Telegram йде з базовим набором стікерів, але скачати сторонні легко — натисніть на вподобаний стікер у чаті і додайте пакет. У платформі 2.0 з'явився вбудований бот @Sticker, з глобальним пошуком стікерів за емодзі.

112.ua

Якщо ви не можете знайти підходящих стікерів, зробіть їх самі. Потрібні PNG-картинки з однією стороною в 512px (інша не повинна перевищувати це значення), а такі можна і в Google знайти (копірайт на вашій совісті). З цими картинками йдіть до боту @Stickers і слідуйте його інструкціям. Створений пакет можна оновлювати, додаючи або видаляючи стікери.

* * *

Telegram хороший текстовий месенджер, на який цілком можна покладатися для оперативного зв'язку з групою друзів. Публічні групи за інтересами у мене міцно асоціюються з чатами IRC, нехай і нового покоління. Фірмовий фокус на конфіденційності навряд чи має для багатьох вирішальне значення, але секретним чатом я кілька разів користувався.

У Telegram простий, місцями навіть примітивний і не всім люб'язний інтерфейс, але за ним стоїть міць тематичних каналів і ботів, які притягують увагу як магнітом. Мені подобається екосистема Telegram, тому що в ній особисте і групове спілкування тісно переплітаються з оригінальним призначеним для користувача контентом та сервісами.

Рекомендую!

Вадим Стеркін

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

Щоб оцінити всі переваги Telegram, встановіть програму, підпишіться на канал 112.ua і отримуйте найважливіші новини в режимі онлайн.