Чому в Україні намагаються заборонити вільне використання безпілотників

Чому в Україні намагаються заборонити вільне використання безпілотників
Фото з відкритих джерел

Борислав Береза

Народний депутат

Оригінал на сторінці Борислава Берези Facebook

Хтось загадковий і не дуже розумний в Державній авіаційній службі вирішив під приводом регулювання польотів безпілотників заборонити їх вільне використання в Україні. Гаразд би він виписав розумні умови, але ні. Все, як зазвичай.

Фактично безпілотники розділені на два типи - до 2 кг і понад 2 кг. Те, що безпілотник з обвісом і камерою важить понад 2 кг, мабуть, переводить всі дрони на максимально жорсткі умови використання.

Про політ дрона вагою понад 2 кг треба попереджати заздалегідь, подавши заявку у Украероцентр. А саме - до 12:00 за день до польоту. І це при тому, що в Україні лише один такий офіс. Хочете з дитиною запустити дрон? Ідіть і попереджуйте. Таких, як ви, кілька тисяч? Тоді дуже скоро там з'являться рішали, які вам допоможуть прискорити процес. Але, правда, не безкоштовно. Корупція? Однозначно.

Тепер про польоти безпілотників до 2 кг. Перша норма радує: "Польоти ДППС масою до 2 кг включно виконуються без подання заявок на ЗПС (злітно-посадкову смугу), без отримання дозволів на ЗПС, без інформування органів управління Повітряних Сил ЗС України та органів ОГВС, органів Державної прикордонної служби України, органів ОВС та відомчих органів УВС, за умови дотримання наступних вимог…" А от далі йдуть вимоги, які фактично роблять запуск дрона неможливим. Ну, хіба що в лісі або в чистому полі. Хоча, як у лісі запускати, якщо там гілки злетіти не дають? Але це дрібниці порівняно з іншими обмеженнями. Давайте за списком:

Новини за темою

1. Польоти не виконуються:

- над дорогами державного значення (міжнародні, національні, регіональні, територіальні)

- по центральних вулицях міст, селищ міського типу і сіл. 

2. Літати можна тільки вдень. Про польоти ввечері забудьте. Не можна!

3. Заборонено літати над і вздовж ліній електропередачі. Уздовж? Вони скрізь! Якщо я запустив дрон на відстані 30 метрів від лінії електропередач, то вже порушую.

4. Літати можна лише на висоту 50 метрів. І все!

5. Заборонений проліт над промисловими зонами. 

6. Польоти виконуються:

- не ближче 30 м від особи, не пов'язаної з виконанням цих польотів;
- не ближче 50 м від груп людей до 12 осіб, які знаходяться за межами приміщень, а також тварин, транспортних засобів, кораблів, човнів, об'єктів приватної власності;
- не ближче 150 м від груп людей кількістю понад 12 осіб, які знаходяться за межами приміщень, і від районів забудови багатоповерховими житловими будинками, а також над зазначеними групами та районами.

Новини за темою

Перекладаю з чиновницької на загальнолюдську. Заборонено знімати з дрона марші, мітинги, публічні заходи, футбольні матчі і просто будь-які події. Тому що не можна літати ближче, ніж на відстані 150 метрів біля групи, що складається з більш ніж 12 осіб. Пам'ятаєте, Майдан знімали? Так це, виявляється, було порушення. Правда лише тепер, а не тоді при "злочинній" владі.

Але найцікавіше те, що тепер журналісти не зможуть знімати нерухомість високопоставлених чиновників-корупціонерів. Нічого журналістам знімати компромат, а потім опублікувати його у себе в сюжетах. Хочеш знімати? Отримай дозвіл у Украероцентрі і погодь виконання польоту з власником об'єкта. Яка ймовірність цього, дайте відповідь самі.

Про все це і про багато іншого йдеться в оприлюдненому Тимчасовому порядку використання повітряного простору України.

Зрозуміло, що це несе корупційні ризики, обмежує права і свободи громадян, а також прямо порушує Конституцію України в частині презумпції невинуватості (ст. 63) в частині права вільно збирати інформацію (ст. 34). Тому ці умови будуть скасовані, але мене вже втомила ця системна тяга чиновницької братії до обмеження можливостей громадян. Чиновник - це не вершитель доль, а обслуговуючий персонал. І поки українські чиновники не вивчать цю аксіому, як "Отче наш", нічого хорошого в їх взаємовідносинах з громадянами не передбачається.

Борислав Береза

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів