Чому Україні важливо підтримати США у питанні про статус Єрусалима

Визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю - це зараз вже не питання відносин України з Ізраїлем. На даний момент - це питання відносин України з США

Чому Україні важливо підтримати США у питанні про статус Єрусалима
З відкритих джерел

Юрій Бутусов

Журналіст

Визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю - це зараз вже не питання відносин України з Ізраїлем. На даний момент - це питання відносин України з США

Оригінал на сторінці Юрія Бутусова в Facebook

Чому Україна повинна активно підтримати США і відкрити дипломатичну установу в Єрусалимі?

На цьому тижні адміністрація Трампа прийняла глобальну зовнішньополітичну ініціативу - посольство США буде розміщено в Єрусалимі - фактичній столиці Ізраїлю. Статус Єрусалиму з 1967 року вважається спірним, і більшість країн світу не визнають його столицею Ізраїлю.

Новини за темою

Арабські держави, як і раніше, вважають, що прийде час, і їм вдасться отримати хоча б частину Єрусалима і прилеглих територій, тому статус столиці є розмінною монетою, однією з ділянок фронту протистояння з Ізраїлем.

Адміністрація президента Трампа нарешті вирішила зробити прорив і чітко позначити свою позицію на Близькому Сході - розміщення посольства наддержави означає визнання столичного статусу де-факто.

Це рішення викликало різку консолідацію всіх антиамериканських і проарабских сил в ООН.

Україна не брала участі в голосуванні Генеральної асамблеї ООН щодо рішення президента США Дональда Трампа визнати Єрусалим столицею Ізраїлю.

Новини за темою

Ці події викликали потужну кризу і зіткнення на Близькому Сході. Система безпеки, архітектором якої є Вашингтон, серйозно похитнулася і відчуває величезний тиск.

На мій погляд, в моменти таких криз якраз і проявляються справжні союзники.

Визнання Єрусалиму - це зараз вже не питання відносин України з Ізраїлем. В даний момент - це питання відносин з США. І в цій ситуації треба заявити всіма доступними методами солідарну позицію України в підтримку Америки, навіть якщо це викличе проблеми в наших відносинах з деякими арабськими країнами.

США - наш стратегічний союзник, який активно впливає на процеси перетворень в Україні. Підтримка США у війні за незалежність є найбільш послідовною і масштабною. США відіграє ключову роль в системі НАТО, а інтеграція в цей блок, отримання максимально високого статусу участі в НАТО є основним пріоритетом української політики безпеки і оборони.

Підтримка США є одним з найважливіших факторів, який дозволить у найближчій перспективі підняти на більш високий рівень українсько-американське співробітництво, а також співробітництво з НАТО.

Новини за темою

Трамп рішуче йде на ескалацію зовнішньополітичних криз, які накопичилися за десятки років. США чітко позначили позицію щодо російсько-української війни, і без будь-яких коливань пресингують Путіна.

На мій погляд, неголосування України за антиамериканську декларацію - це мудрий крок.

Але чесно кажучи, хотілося ще і організаційних рішень.

Ризики є завжди. Але ок, давайте обійдемося без декларацій і гучних слів. Ми ще занадто слабкі, щоб наша думка набула резонансу.

І, припустимо, перенесення посольства в Єрусалим для нас - надто радикальна на даний момент міра.

Але вважаю, що якщо мовчки і без повідомлень перенести в Єрусалим консульство України в Ізраїлі, це був би значний знак підтримки.

Юрій Бутусов

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

 

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів