banner banner banner banner

Чому так важливо інвестувати в дітей

Чому так важливо інвестувати в дітей
З відкритих джерел

Оригінал на сайті Project Syndicate

"Наш дім у вогні" – попереджала екологічна активістка підліток Грета Тунберг на торішній зустрічі Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Її різкі слова – звинувачення дорослих у тому, що вони сидять без діла, коли планета горить, – заспокоїли багатьох світових лідерів, надихнули молодих активістів у всьому світі і підкреслили виняткову важливість того, щоб поставити дітей у центр глобальних дій для побудови кращого майбутнього.

Зміна клімату відбувається тут і зараз. Це проявилося в недавніх безпрецедентних лісових пожежах в Австралії, в яких згоріло 18 мільйонів гектарів і загинув, за оцінками, один мільярд тварин. Це також знайшло відображення під час сильної спеки в Індії у 2019 році, однієї з найтриваліших і найсильніших за останні десятиліття. Потепління планети також сприяє глобальному поширенню лихоманки Денге – вірусної інфекції, що переноситься комарами.

Новини за темою

Водночас, навіть попри те, що час наших можливостей запобігти катастрофі добігає кінця, глобальні кліматичні дії не отримують необхідного імпульсу. Як підкреслила Тунберг та інші молоді активісти, саме наші діти будуть нести основний тягар цього провалу, оскільки вони успадкують дедалі більш негостинну планету.

Зміна клімату – не єдина галузь, у якій ми підводимо наших дітей. Хижацький комерційний маркетинг, спрямований на дітей та їхніх опікунів, сприяє широкому споживанню шкідливих для здоров'я продуктів, таких як алкоголь, тютюн, електронні сигарети і підсолоджені цукром напої. Глобальні економічні втрати, пов'язані з неналежним використанням замінників грудного молока – пов'язані зі зниженим інтелектом, ожирінням і підвищеним ризиком діабету та інших неінфекційних захворювань, – становлять приблизно 302 млрд дол.

Діти – наш найцінніший ресурс, і вони заслуговують того, щоб прожити довге, здорове і продуктивне життя. Щоб визначити, яким чином ми можемо їм дати таку можливість, Всесвітня організація охорони здоров'я, ЮНІСЕФ і Ланцет нещодавно скликали знаменну комісію – яку я очолила спільно з Ава Марі Колл-С, державним міністром Сенегалу, – що зібрала разом 40 експертів зі здоров'я і добробуту дітей.

У звіті комісії – "Майбутнє для дітей світу?" – зазначається, що ключовий фактор полягає в тому, щоб інвестувати в людей, поки вони молоді. Факти показують, що у голодних дітей гірше здоров'я, гірші результати навчання і вони заробляють менше за дорослих. Діти, які зазнають насильства, частіше вчиняють насильство. І навпаки, діти, які отримують належне харчування, належний догляд і якісну освіту, виростають у здорових, продуктивних громадян, які, ймовірно, краще підготовлені до того, щоб виховувати власних дітей здоровими і продуктивними.

Коротко кажучи, інвестиції в дітей сьогодні приносять довічну вигоду і навіть із покоління в покоління. Це приносить користь всьому суспільству. Наприклад, програма з будівництва шкіл, розгорнута в Індонезії в 1973-1979 роках, допомогла підвищити сьогоднішній рівень життя і податкові надходження.

Повернення інвестицій, зроблених у дітей, дивно високий. У Сполучених Штатах кожен долар, вкладений у програму дошкільного навчання, приносив 7-12 дол. у соціальні пільги на людину, завдяки зниженню агресивної поведінки та підвищенню рівня освіти. У країнах із середнім рівнем доходу кожен 1 долар, вкладений у здоров'я матері і дитини, може принести більше ніж 11 дол.

Але ми не повинні домагатися подібних інвестиції тільки через цифри. Якщо ми не можемо захистити майбутнє наших дітей, то які критерії нашої людяності?

Комісія ВООЗ - ЮНІСЕФ - Ланцет закликає лідерів на всіх рівнях, від глав держав і урядів до лідерів громадянського суспільства та громад, поставити дітей у центр стратегій для досягнення стійкого розвитку. Це потребує довгострокових перспектив, оскільки президенти і прем'єр-міністри забезпечать виділення достатніх коштів на необхідні програми і підтримають ефективну співпрацю між міністерствами і відомствами.

Новини за темою

Кожен сектор має зіграти свою роль у створенні світу, придатного для дітей. Наприклад, дорожньо-транспортні пригоди є вбивцею номер один дітей і молодих людей у віці від 5 до 29 років, що передбачає термінову необхідність вжиття заходів щодо підвищення безпеки дорожнього руху. Тож для 40% дітей у світі, які живуть у неформальних поселеннях, для яких характерні перенаселеність, поганий доступ до послуг і ризик появи таких небезпечних явищ, як пожежі і повені, житлова реформа має важливе значення.

Деякі країни визнають важливість збільшення державних інвестицій у дітей. У Новій Зеландії, моїй рідній країні, уряд прем'єр-міністра Жасінди Ардерн ухвалив "перший у світі" бюджет на добробут, який ставить людей, особливо з найуразливіших верств суспільства, зокрема дітей, на перше місце. Бюджет виділяє мільярди доларів на послуги з охорони психічного здоров'я, дитячу бідність і заходи з боротьби з насильством у сім'ї.

Але, згідно з нашою доповіддю, Нова Зеландія продовжує викидати занадто багато вуглекислого газу – 183% від рівня, необхідного для досягнення її мети на 2030 рік і дотримання Паризького угоди з клімату. Інші багаті країни, такі як Норвегія і Південна Корея, однаково добре допомагають розвитку сьогоднішніх дітей, гарантуючи, що завтрашні діти теж зможуть це зробити, при цьому продовжуючи викидати занадто багато CO2. Проте деякі менш багаті країни, такі як Вірменія, Коста-Рика та Шрі-Ланка, перебувають на шляху до досягнення цільових показників викидів до 2030 року і роблять все можливе, щоб забезпечити здоров'я, освіту і безпеку своїм дітям.

"Я не хочу вашої надії", – сказала Тунберг світовим лідерам у Давосі. – "Я хочу, щоб ви запанікували… і почали діяти". Вона права. Якщо ми хочемо заповідати стійке майбутнє поколінню Тунберг і тим, хто за ним піде, наші лідери повинні діяти сміливо і негайно. Це те, з чого складається спадщина.

Хелен Кларк

Переклад: "Міжнародний кур'єр".

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected].

 

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>