Чому Шустера вигнали з "плюсів"?

Протримався "Шустер LIVE" на "плюсах" без малого два тижні

Чому Шустера вигнали з "плюсів"?
Шустер LIVE

Протримався "Шустер LIVE" на "плюсах" без малого два тижні

"Ну треба ж! Савік Шустер переїхав на "плюси". Подібними заголовками 2 вересня замайоріли українські ЗМІ, коли несподівано стало відомо, що політичне ток-шоу буде транслюватися на каналі Ігоря Коломойського. З тих пір пройшло 16 днів і вийшли два ефіри. А вже увечері 18 вересня Шустер звернувся до телеканалу "112 Україна" з проханням негайно вийти в ефір. "Ми дізналися про те, що нас зняли з ефіру, за дві хвилини до його початку", - зазначив ведучий. І звинуватив у цьому керівництво телеканалу та Адміністрацію президента України.

"Я з великим жалем вам скажу, що подібне сталося востаннє 29 листопада 2013 року після саміту у Вільнюсі, коли Янукович не підписав договір про асоціацію. Ми тоді з Вільнюса летіли разом з Петром Порошенком на його літаку. Він тоді ще не був президентом, навіть не був кандидатом... Ми говорили про те, як буде складно робити програму... Порошенко вів тоді переговори з каналом "Інтер", щоб нас повернули в ефір. Сьогодні нас не повернуть в ефір телеканалу "1+1", там показують фільм "Зимовий вальс". І, на жаль, мені це нагадує "Лебедине озеро", – заявив ведучий.

Новини за темою

Ситуація з ток-шоу Шустера викликала великий резонанс у суспільстві, яке почало активно коментувати, чому ж посварилися сторони конфлікту. Взагалі, історія "Шустер LIVE" останнього року – це суцільна боротьба. Минулої зими Шустер побив горщики з українською владою. Яблуко розбрату — висловлювання в прямому ефірі російського журналіста Максима Шевченка, запрошеного самим Шустером. Відразу після цього журналіст позбувся майданчика у вигляді "24 каналу", "Першого каналу". Деякий час шоу виходило на телеканалі "112 Україна". Та ситуація наштовхнула на думку, що зі свободою слова щось не те, якщо влада виступає навіть проти шоу Шустера. Савік, будучи досить лояльним до влади журналістом, з тих пір став помітно жорсткішим. На його ефірах стали завсідниками опозиціонери уряду і президенту.

Перед початком нового сезону Шустер, як вже говорилося, раптово змінив ефір. ЗМІ повідомляли про якусь закриту зустріч Коломойського і Шустера у Швейцарії, де проживає олігарх. Коли сторони вдарили по руках, з'явилося та сенсаційна заява. Про фінансову сторону угоди не йшлося, однак коментатори припускали, що вона чимала. Наближаються вибори, і Коломойському в його боротьбі з Порошенком і просуванні своїх політичних проектів просто необхідна була така передача, де не просто обливають брудом супротивника, але ведуть якусь дискусію з експертами і топ-політиками. Шустеру ж був потрібен канал з ім'ям і високим рейтингом. На цьому сторони і зійшлися.

Протримався "Шустер LIVE" на "плюсах" без малого два тижні. З'ясувати, чому Шустера вигнали з каналу Коломойського, не так просто. Проте якісь здогадки є. Поки тільки одна сторона дала свою версію – сам Шустер. На його думку, керівництво каналу увійшло у змову з АП і зняло програму, щоб закрити рот журналістам. Ця версія, в принципі, бути може. Ми пам'ятаємо, як Нацрада обурювалася, коли Шустер вирішив дати слово російському журналістові, щоб той озвучив точку зору пропутінської сторони. Тоді почався приголомшливий тиск на канали, які транслювали шоу. "24" зняв програму з ефіру, "112" залишив, після чого у каналу почалися проблеми і виникла загроза його закриття.

Проте є у версії Шустера і серйозний мінус. Адже Коломойський і Порошенко ведуть "холодну війну". Тоді з якої радості їм домовлятися, щоб один зняв програму, на якій критикують іншого? Адже це нераціонально, особливо напередодні місцевих виборів, де вся програма опозиційних партій побудована на критиці влади. Хоча, наприклад, нардеп Сергій Лещенко не дивується такому розкладу, адже, на його думку, за ним стоїть ще більший пасьянс. "Заборона Шустера на "1+1" - це ще одна ілюстрація того, що для Коломойського журналістика - це дівка за викликом. Особисто для мене заборона Шустера - це поганий сигнал. По-перше, значить, хтось на самому верху влади, в Адміністрації президента або Кабміні, саме так уявляє собі комунікацію з медіа. Спершу газета "Вести", тепер Шустер. А по-друге, значить, Коломойський вступив в активну стадію переговорів з владою. Стежимо за долею "Укрнафти"", - написав він у Facebook.

Новини за темою

А ось колега Лещенка, народний депутат Мустафа Найєм сумнівається в причетності АП до проблеми. І вказує, що Шустер, звинувачуючи АП на початку програми, не назвав жодного імені. "Хто фізично дав вказівку закрити передачу Савіка Шустера на "1+1", очевидно. Це, в першу чергу, власник каналу і його керівництво. Ігор Коломойський та Олександр Ткаченко особисто несуть відповідальність за те, що вперше після Майдану в міжнародних звітах буде зазначено про погіршення стану свободи слова в Україні", - заявив Найєм, відомий своєю критикою на адресу дніпропетровської команди.

Гендиректора "1+1" Олександра Ткаченка розкритикував і Шустер. Особливо його вивела з себе заява "плюсів" по ходу передачі з вимогою припинити ефір на "112 Україна". "Трансляція програми "Шустер LIVE" на телеканалі "112" є грубим порушенням умов ліцензійного договору з боку ТОВ "Савік Шустер Студія", а також з боку телеканалу "112" у зв'язку з здійсненням неліцензійного показу. Вимагаємо негайного припинення трансляції програми "Шустер LIVE" на телеканалі "112"", - сказано в тексті листа.

Скриншот

І тут вперше довелося бачити Шустера, який ледве знаходить якісь літературні слова. Втім, у нього це не зовсім вийшло: "У нас не було в ліцензійному договорі того, що нас можна знімати з ефіру і, як непотріб який-небудь, сміття, викидати наліво і направо. Ось, Саша Ткаченко, хоч ти і колега-журналіст. Я не ваш раб. Я не якесь лайно в ваших руках. І частіше дивіться в дзеркало, можливо, там ви побачите більше правди". Розгніваний Шустер продовжив програму, але осад залишився.

Після цієї заяви Ткаченка більш вірогідною є версія, що ініціатива зняття шоу з ефіру "1+1" належить саме власнику каналу. Але чому, якщо Шустер, в принципі, – вигідна для нього персона? Минулого ефіру в студію запросили затятого супротивника Коломойського – губернатора Одеської області Міхеїла Саакашвілі. І Міхо видав свій емоційний спіч про олігархів. "Вони є акціонерами України. І через це всі проблеми", - до цього зводилася думка його виступу. Команда Коломойського веде запеклу боротьбу з Саакашвілі, а взаємні люб'язності сторін – звичайне явище. І ось Саакашвілі у прямому ефірі "1+1" звинувачує Коломойського в паразитуванні в Україні. Адже канал вже раз допустив такий промах, запросивши Міхо на ТСН, де журналістика повинна була "розмазати" об асфальт, але на ділі вийшло навпаки, і Саакашвілі став героєм публіки, а канал виставив себе в поганому світлі.

Ми ж пам'ятаємо "зливи" записів телефонних розмов Коломойського, які довгий час веселили українців. Один з них – це розмова Коломойського і Ткаченка. Там можна зрозуміти про відносини власника каналу і його керівництва. Бізнесмен і сам визнавав, що в запалі гніву може придумати все що завгодно, і не завжди Ткаченку вдається відмовити боса від необачного вчинку. Практично немає сумніву, що Шустера вигнали з каналу за ініціативою саме Коломойського. Необачною ініціативою. Щоб приструнити "зухвалого" Шустера. Однак у того є свої варіанти, щоб "не бути рабом".

В кінці передачі Савік згадав про смерть свого друга Афанасьєва і нагадав його слова про "агресивно-слухняну більшість". І прямо сказав, що в Україні поки ось така дуже агресивна, але дуже слухняна більшість. Як написала потім одна журналістка, звичка вважати всіх навколо нічим і ніким, якими можна розпоряджатися, як речами - вічні граблі наших олігархів і можновладців, які наступають на них навіть у відносинах з такими "важковаговиками", як Шустер. Але "іграшки" часом виявляються живими і здатними дати відсіч.

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів