Чому при зниженні курсу валют не знижуються ціни на продукти

При теперішньому курсі в обмінниках 27,5 грн за долар товари та продукти ми купуємо за курсом 29-30 грн за долар

Чому при зниженні курсу валют не знижуються ціни на продукти
Фото з відкритих джерел

Олексій Дорошенко

Засновник і директор  Української Асоціації постачальників торговельних мереж, депутат Київської обласної ради

При теперішньому курсі в обмінниках 27,5 грн за долар товари та продукти ми купуємо за курсом 29-30 грн за долар

Оригінал на сторінці Олексія Дорошенко в Facebook

Останні два тижні ми бачимо, як знижується курс валют - як офіційний, так й обмінний. Приходимо до магазинів та на ринки - а ціни стабільні. Лише окремі імпортні продукти з невеликим терміном придатності, як, наприклад, цитрусові, подешевшали.

Виробники та імпортери орієнтуються не на курс, а на можливість його передбачити. При стабільному курсі протягом декількох місяців продавці всіх рівнів у вартість товару закладають поточний курс. Це можна було побачити 2017 року. Але коли його спрогнозувати неможливо, то всі починають закладати ризики знецінення.

Новини за темою

При теперішньому курсі в обмінниках 27,5 грн за долар товари та продукти ми купуємо за курсом 29-30 грн за долар. Більш-менш прогнозованим постачальники вважають курс валют, якщо він суттєво не змінюється протягом хоча б місяця. А зараз ми, покупці, переплачуємо за нестабільність. Таку нестабільність створює не бізнес, а держава.

На деякі товари, такі як електроніка, косметика або імпортні фрукти та овочі, ціни від постачальника можуть змінюватись у період валютної нестабільності кожен день. А іноді навіть декілька разів на день. Якщо купувати електроніку в інтернет-магазинах, то ми будемо бачити зміну ціни протягом усього дня. У традиційному магазині переоцінку зробити значно складніше, зважаючи на значний асортимент, тому й ціни будуть стабільнішими.

Щодо продуктів, то останні роки ринки традиційно пропонують покупцям більш низьку ціну. Але в період зростання курсу покупець повертається в торговельні мережі, оскільки принцип ритейлерів – не часто змінювати ціну задля покупця – приваблює.

Олексій Дорошенко

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

 

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів