Адміністрація Президента України

Чому останні президенти України так полюбляють місцевість Нових (Старих) Петрівців? Що їх туди притягує? А, мабуть дух Святослава Завойовника, пам'ятник якому там встановлено. А може просто гарні й рибні місця.

Як Янукович, так і Порошенко - часті гості у тих краях. Але на цьому спільність закінчується.

Бо перший полюбляв зачинятись у себе в Межигір'ї від усього світу, милуватись страусами і накопичувати предмети розкоші. Із задзеркалля проблем в країні видно не було. І все б так продовжувалось, аж тут приїхав обурений народ з Майдану і спокій закінчився.

Новини за темою: В Нових Петрівцях випробували новий броньовик українського виробництва

Другий же, коли приїздить туди, завертає не у бік Межигір'я чи мальовничих місцин, а у бік бази Нацгвардії. Спілкується з офіцерами та солдатами, виступає перед ними. Нова техніка, озброєння, стан бойової готовності - ось що цікавить його передусім. Ще б пак! Бо це ж його прямі обов'язки - оборона та безпека країни.

Хочеться лишень вірити, що це не показуха, а справжня і необхідна робота. Тому наступного разу президент має відвідати базу Нацгвардії без анонсу, зненацька. Ось тоді й виявляться усі недоліки служби й життя наших захисників, якщо вони є.

Україна вступає у нові реалії. Це наростаюча терористична загроза. Легко перемогти нову українську армію Кремлю вже не по зубам. Розвалити державу зсередини, використовуючи напряму чи всліпу наших політиків, як видно, теж не вдається. Наступна складова гібридної війни - тероризм. Як у Європі. Це забирає життя, сіє страх та паніку. Змінює настрої виборців.

Новини за темою: Порошенко: Нацгвардія України - найбільш часто згадуваний бренд на російському телебаченні

У нових реаліях виключно важливу роль у країні відіграватимуть правоохоронці. Добре, що ми встигли їх реформувати, хоч ще й не до кінця. Прокуратура, спецслужби, Нацполіція, Нацгвардія, суди - органи, до яких має нарешті відновлюватись довіра. Бо якщо ж не до них, то до кого? До терористів?

Володимир Манько, політичний експерт

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.