Чому людям подобається дивитися "Оскар"?

Кожен рік мене вражає кількість людей, особливо моїх ровесників, яким подобається дивитися церемонії вручення нагород. Найдивніше в цих програмах те, що вони залишаються популярними, незважаючи на свою відверту замшілу старомодність. Церемонія вручення "Оскарів" з її ведучими у фраках, репліками зі шпаргалок та набором виступів різних музичних шоу-груп майже настільки ж сучасна, як "Шоу Еда Саллівана" зразка 1963 року

Чому людям подобається дивитися "Оскар"?
З відкритих джерел

Кожен рік мене вражає кількість людей, особливо моїх ровесників, яким подобається дивитися церемонії вручення нагород. Найдивніше в цих програмах те, що вони залишаються популярними, незважаючи на свою відверту замшілу старомодність. Церемонія вручення "Оскарів" з її ведучими у фраках, репліками зі шпаргалок та набором виступів різних музичних шоу-груп майже настільки ж сучасна, як "Шоу Еда Саллівана" зразка 1963 року

Оригінал на сторінці The Week

Цікаво, що це таке — бути людиною, яка дивиться різні передачі. Особливо, такі церемонії, як-от вручення премій "Оскар", "Золотий глобус", "Греммі", "Еммі", нагород MTV і взагалі будь-які трансляції вручення нагород. Спільнота дорослих людей, що одержує задоволення від цих незграбних маркетингових феєрій, схоже, розмовляє якоюсь своєю власною мовою. "Ця церемонія вручення "Оскарів" — не час Дженніфер Лоуренс. Але, насправді, час Дженніфер Лоуренс — завжди". Що взагалі означає цей заголовок у Washington Post? Хто така Дженніфер Лоуренс та чому це одночасно не її час і завжди її час?

Кожен рік мене вражає кількість людей, особливо моїх ровесників, яким подобається дивитися церемонії вручення нагород. Найдивніше в цих програмах, що вони залишаються популярними, незважаючи на свою відверту замшілу старомодність. Церемонія вручення "Оскарів" з її ведучими у фраках, репліками зі шпаргалок і набором виступів різних музичних шоу-груп майже настільки ж сучасна, як "Шоу Еда Саллівана" зразка 1963 року. Те, що люди, які заявляють, що їм подобаються спільні перегляди вручення премії "Оскар", також не насолоджуються виступами Маріо Ланца, черевомовців, хору, артистки якого одягнені в боа з пір'ям, і папуг, що говорять та вимуштрувані колишніми артистами водевілів, видається мені вкрай нелогічним.

Новини за темою

З якої причини люди дивляться цю трансляцію? Безумовно, вона ніяк не пов'язана з відданістю тому, що Кіноакадемія помпезно називає "мистецтвом кінематографії". Було б важко уявити собі організацію, це стосується зокрема і касових зборів, яка б гірше вибирала хороші або навіть просто зручні фільми, ніж ті, що щорічно з'являються в категорії "Кращий фільм". Скільки років вже фільми, які можна було б назвати кращими, отримували нагороду або хоча б номінувалися на премію? "Шукачі" — не просто один із найкращих фільмів в історії Америки, але і культурний артефакт, що ілюструє певні основи нашого національного характеру, який будуть вивчати історики до тих пір, поки наша країна існує. Однак він не був відзначений премією "Оскар". Того року, коли він міг висуватися на здобуття премії "Фільм року", статуетку отримав музичний фільм "Навколо світу за 80 днів".

Лише три типи фільмів щороку отримують найвищу нагороду: фільми про Голлівуді, картини з дуже сентиментальним меседжем і масштабні, дорогі, нескінченно роздуті епічні фільми. Одна із найбільш частих відповідей, які дають люди на питання, навіщо вони дивляться церемонії вручення премії "Оскар" та інших премій: "Мені просто подобаються їхні костюми". У цьому теж немає жодного сенсу. Ніколи не було часу, коли б середній американець будь-якої статі менше б замислювався про те, що він носить. Ніколи ще в нашій історії якість середнього одягу не була гіршою, ніж зараз, а економічна політика, яка оточує його виробництво, більш верткою. Кажучи, що ви дивитеся церемонію вручення нагород Кіноакадемії, тому що вам "подобається" мода, має, якщо ви одягнені як 99% громадськості, стільки ж глузду, якщо б хвора ожирінням людина стверджувала би, що дивиться Олімпіаду, тому що обожнює фізичні вправи. Можливо, тут є якась емоційна логіка, але це, безумовно, жахливо.

Новини за темою

Наскільки я можу судити, ці шоу існують для того, щоб дуже багаті люди могли помилуватися самими собою. Наче мало того, що бездарні кретини отримують мільйони доларів за те, що стоять перед камерами, вони отримують за це ще й маленькі золоті статуетки, а з банальностями, які вони промовляють у момент вручення, повинна погоджуватися значна частина розумного дорослого населення. Ці люди відчувають, що у них є право не тільки на наші гроші і наш час, але і на наше обожнювання. Вони також наполягають на тому, щоб їх бачили інші, що вони стоять на сторожі несправедливості в суспільстві. Це переважно проявляється в формі того, що ви люб'язно впускаєте інших багатих, але не настільки відомих людей до себе в будинок, щоб зустрітися і зібрати гроші для Гілларі Клінтон. Передбачається, що ніхто з високопоставлених людей у Голлівуді не знав про характер Гарві Вайнштейна, але це не мало значення впродовж десятиліть, поки маленький гурток не вирішив визнати реальність сексуального насильства, відважно одягнувши чорні сукні за 100 тисяч доларів на церемонію вручення премії "Золотий глобус".

Мені дуже цікаво: куди ж подівся снобізм? Звичайно, був час, і це було не дуже давно, коли розумні молоді люди манкували не тільки шоу вручення премій, але і Суперкубок, радіочарти та відеоігри, і це розумілося само собою. Як я сумую за часом, коли культуру знаменитостей всі розсудливі люди вважали трешем, а підлітки тяглися до Пруста і вільного джазу, а не до Бейонсе і заангажованих коміксів. Всі ці презирливі інстинкти було перенесено з мистецтва до світу бранчів та обговорення котирувань. Майбутні інтелектуали будуть не завзятими курцями в светрах із високим коміром і примірником "Улісса" в руках; вони їстимуть начос із качкою, ведучи онлайн-трансляції про шоу "Холостяк".

Як би там не було, мені бракує старого снобізму богеми, і я сподіваюся, я не один такий.

Меттью Волтер

Переклад ИноСМИ

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

 

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів