Чергова перемога від піарників Павелко

Оригінал матеріалу на сайті Гордон

Я от особисто думала, що розміщуючи замовні матеріали на підшефних Адміністрації Президента ресурсах, піарники Андрія Павелко досягли дна, але виявилося, що вони були тільки на півдорозі туди, і начебто треба зупинитися, але немає…

У своєму попередньому блозі я робила для команди Павелко якийсь флешбэк в історію католицизму, познайомивши моїх друзів з біографом папи римського, письменником і журналістом-розслідувачем Арно Біда і, як наслідок, дала дружня порада не реагувати на будь-який інформаційний привід криками про те, що це все фейки і "жовта" преса, як той хлопчик, який кричав "вовки", та й смішно це стає врешті-решт (Андрія Павелко точно не варто зараз посилювати його і без того тяжке становище в публічній площині).

Частково піарники, чиї імена вже всім давно відомі, прислухалися до цієї поради, і Андрій Васильович дійсно перестав розповідати всім і вся про те, що L’Illustré (одне з найповажніших європейських видань з 100-річною історією) – зливний бачок, який розмістив у себе замовний матеріал, але, про боги, краще б він продовжував заявляти саме це…

Адже замість того, щоб дати обґрунтовані заперечення на ті факти, які описав у себе в статье Арно Біда, і тим самим розставити всі крапки над "i", вони не знайшли нічого кращого, крім як скористатися фотошопом і сфабрикувати цілу пачку фейкових новин. 

Я намагалася (от правда) знайти такого абсурдного поведінки якесь логічне пояснення, але в голову приходить, тільки що в їх їдальні щось підмішують в компот.

А давайте не забувати, що попереду вибори, і якщо команда так себе веде напередодні президентської гонки, то або це цілеспрямована диверсія з їх боку, або нас таки чекає захоплююча і повна фейків передвиборна кампанія. 

Власне, перемога

Отже, дії цієї бравої команди зараз нагадують швидше за дрібне пакостничество двох школярів, які після уроків вирішили похуліганити, поки мама не повернулася з роботи і не надавала "по шапці".

Ну самі поміркуйте, після того як задумка з обвинуваченням L’Illustré в "жовтяниці" не вдалася, вони вирішили піти іншим шляхом і просто-напросто нафотошопили кілька твітів цього поважного видання про те, що нібито Арно Біда був звільнений з L’Illustré після свого інтерв'ю на "112 каналі" і приніс публічні вибачення опороченному Андрія Павелко.

Що спільного у цих двох статей – так це те, наскільки незграбно зроблені ці фейки:

1) ні в одній зі статей немає гіперпосилання на першоджерела;

2) обидві ці новини зроблені нібито на підставі твітів (L’Illustré і самого Арно), яких просто не існує (це легко перевірити, просто зайшовши на зазначені Twitter-аккаунти);

3) в новини про вибачення взагалі подвійний провал – вона посилається на видання SWI Swissinfo і, власне, Twitter Арно, так от ні на сайті SWI Swissinfo, ні в Twitter Арно немає нічого з того, про що говорить Gazeta.ua.

Як бачимо, на сторінці SWI Swissinfo за запитом "Арно Біда" – тільки одна новина про оподаткування

Гордон

Повеселила новину про звільнення і принесених вибаченнях самого Арно:

Гордон

Привіт з Монреаля! Особливо – містерові Павелко, я досі живий! L’Illustré опублікувало сьогодні "мою останню статтю". Я не звільнений з L’Illustré. Просто фейкові новини від корупціонера Павелко

Якщо в плани команди АП входило погіршити ситуацію і залучити ще більшу увагу іноземної преси до корупції в Україні в цілому і до Андрія Павелко зокрема – у них це вийшло на славу! Я вже починаю сумніватися в тому, що вони допомагають Павелко "відбілити" імідж, так як все, що вони роблять, призводить до рівно протилежного результату, попутно завдаючи шкоди іміджу України. 

Факір був п'яний і фокус не вдався

Ви дивилися фільм під назвою "Престиж"? Якщо ні, то дуже рекомендую! А цей блок я хочу почати саме з цитати з цього фільму:

"Кожен фокус складається з трьох частин або дій. Перша частина називається "наживка". Фокусник показує вам самий звичайний предмет – колоду карт птицю, або людини. Він демонструє предмет, можливо, навіть просить перевірити, переконатися, що він реальний, не ефемерний, самий звичайний, але, зрозуміло, це, швидше за все, не так. Друга дія називається "перетворення". Фокусник бере цей самий звичайний предмет і робить з ним щось незвичайне. У цей момент ви починаєте шукати розгадку, але не знаходите, тому що не особливо намагаєтеся. Ви не хочете її знати. Ви хочете бути обдуреним. Але ви не поспішайте плескати, тому що змусити предмет зникнути – це ще не все, його слід повернути. Ось навіщо потрібна третя частина номери, найскладніша частина, яку ми називаємо "престиж".

Невмілі фокусники обмежуються першими двома частинами і часто видають себе з потрухами, адже заячі вуха, що стирчать з капелюха, видно навіть недосвідченому глядачеві, і магія випаровується. 

Саме ці "вуха" демонструє зараз зевающей публіці і команда фокусників, які займаються іміджем Андрія Павелка, і з допомогою фейків вже який місяць намагаються генерувати провокації, але навіть недосвідчений глядач не поспішає обманюватися – і фокус в який раз провалюється.

Яскравий приклад того описаний вище, але адже він, на жаль, не єдиний.

Дозволю собі ще одну цитату, але, повірте, вона тут до місця: "Вами керує той, хто вас дратує". 

Отже, кілька місяців тому я, будучи керівником PR-департаменту траблшутинговой компанії The Underdog UnLawyers, зацікавлено спостерігала за хайпи, що відбувається навколо персони Андрія Павелка, і не змогла залишитися осторонь! В одній зі своїх публикацийпроаналізувала викинуті в мережу архіви електронних листування функціонерів ФФУ, де виявилася банальна схема виведення кредитних коштів, наданих УЄФА, через офшорну компанію, що знаходиться в ОАЕ. Ця аналітика виявилася, як кажуть, "не в брову, а в око" і, звичайно ж, викликала бурю емоцій у Павелко&Ко, і як наслідок, кров'ю налилися очі в його піарників (як ми вже з'ясували, піарники Андрію Васильовичу були люб'язно надані Адміністрацією Президента України). 

Трошки погуглити і погортавши Facebook, браві хлопці вирішили, що звалити всі їхні біди на "хакерів з The Underdog UnLawyers" – найкращий з можливих варіантів, і понеслося… Не буду вдаватися в деталі (це можна побачити, просто скориставшись пошуковою рядком Google), але увагу вашу на ті самі "стирчать вуха" трохи зверну.

Як я вже говорила, все почалося з моєї аналітики по офшорах, після чого колективний мозок АП щільно пов'язав провокації проти Павелко з нашою командою (ну їм так простіше живеться), і вони почали ліпити одну за одною безглузді замовні статті про "турецьких хакерів" і кожну новину про Андрія Павелко пов'язувати з нами, що нас, до речі, дуже тішило (благодарочка вам за це).

Але Андрія Павелко їм виявилося мало (та й реакції від нас, на їх превеликий жаль, не було), і вирішили вони порекламувати нас і на іншій темі. Як це можна побачити? Та дуже просто!

Крок перший: беремо все той же фейк про звільнення Арно Біда, згенерований піарниками з Адміністрації Президента, і шукаємо "автора" статті:

Гордон

Крок другий: натискаємо на прізвище "автора" і дивимося, якими ще статтями він бавиться:

Гордон

Гордон

Гордон

Коли один і той же "автор" активно педалює дві теми: Арно Біда (і, відповідно, ФФУ) Анатолій Гриценко в зв'язці з траблшутерами з Underdog, то тут з капелюха видніються вже не просто вуха, а цілий кроль. 

та й "почерк" невмілих провокацій вже вгадується – щоб підв'язати нас під свій черговий фейк, наші друзі пішли за тією ж схемою, що і з "новинами" з Арно Біда, тільки от Twitter у нас немає, тому сфабрикувати вони вирішили публікацію на сторінці Facebook (до речі, спасибі за додаткову рекламу нашого заходу – дуже яскраво вийшло):

Гордон

до Речі, цей жарт хлопці жартують вже не перший раз – у серпні-місяці цього року вони в три заходу намагалися пачками розсилати замовні новини про траблшутерах The Underdog UnLawyers і Анатолія Гриценка, намагаючись зіштовхнути нас лобами з очевидно сильним для них противником (до речі, привід задуматися). Але як відомо, якщо жарт не зайшла з першого разу, треба вміти вчасно зупинитися, інакше переказуючи її в п'ятий раз тієї ж аудиторії, ти ризикуєш здатися дурним. Ми, до речі, вже пробували про це натякнути.

Ну і пару днів тому кількість "наших" сторінок у Facebook збільшилася (як відрізнити фейк від реальності, я розповідала вже неодноразово, так що повторюватися не буду), і через це дуже хочеться дати ще один безкоштовний рада авторам цих чотирьох клонів – провокувати можна тільки тих, чия реакція передбачувана, тому що непередбачувані можуть спровокувати у відповідь;).

Гордон

І так, що стосується того самого жаданого для будь-якого фокусника "престижу" – щоб викликати у публіки зітхання захоплення і зірвати бурхливі овації, треба краще ховати "вуха", панове, чиї імена нам всім і так відомі;).

P. S.: Тим, хто побачить ті самі "вушка" в інших капелюхах, обіцяю приємні і корисні призи і подарунки!

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>