Битися чи пити: У якої збірної найагресивніші фанати

Українці дуже цілеспрямовані, не люблять пиво та істерики. Як і поляки, ведуть себе зухвало, якщо відчувають себе ущемленими

Битися чи пити: У якої збірної найагресивніші фанати
Daily Mail

Berlingske

датське ЗМІ

Українці дуже цілеспрямовані, не люблять пиво та істерики. Як і поляки, ведуть себе зухвало, якщо відчувають себе ущемленими

Оригінал на сайті Berlingske

У світлі чемпіонату Європи з футболу, що проходить у Франції, Berlingske і Томас Гравгор, експерт з міжнародних культур футбольних хуліганів і коментатор на телеканалі 6'eren, представляють короткі портрети футбольних фанатів з усіх країн-учасниць. "Головною передумовою дослідження стала актуальність проблеми з урахуванням терористичної загрози. Поліція зайнята запобіганням терактів і пошуком бомб, так що у підступних хуліганів з'явилася можливість діяти поза її полем зору".

Новини за темою1. Англія

Сама ідея футбольного насильства зародилася в Англії в 60-70-х. За свою команду англійські фанати готові піти у вогонь і воду. Бійку поза полем вони вважають продовженням спортивної боротьби команд. Бійка — спосіб продемонструвати гравцям свою підтримку. Однак зараз англійські футбольні хулігани не найагресивніші, незважаючи на свою брутальну репутацію.

Новини за темою2. Польща

Найбільш агресивними фанатами сьогодні вважаються польські любителі футболу. У бійках вони відкрито використовують ножі та іншу зброю. Томаса Гравгора не дивує, що поляки привезли до Франції "суперфірму", але при цьому він не впевнений, що їм вдасться забути внутрішні битви за різні клуби. Польська фанатська культура відрізняється зарозумілістю і відсутністю моральних обмежень. Польща — маленька пригноблена країна, вона завжди підпорядковувалась то Росії, то Німеччині. Тепер Польща демонструє свою агресивність, діючи так, щоб її всі боялися. Розгромивши англійців у бійках 1993 року, поляки зайняли трон королів хуліганів.

3. Німеччина

Одним з питань Євро-2016 став виступ Німеччини з посиленою "суперфірмою" фанатів. У німецьких хуліганів зараз хороші часи, в останні півроку їх фактично ніхто не контролює. Традиційно ворогом номер один німці вважають англійських фанатів, але зараз німецькі хулігани замислюються, кого б ще побити, щоб привернути до себе увагу. Для німців вкрай важливо бути сильнішими за всіх, і зараз ніхто не сумнівається, що вони звернуть увагу на Росію.

Новини за темою4. Румунія

Румунські хулігани становлять невелику, але стійку групу, яка активізується під час матчів заклятих ворогів — румунської та угорської збірних. Угорцям здається, що Румунія пройшла епоху розквіту, тому вони дивляться на румунів зверхньо. Однак Томас Гравгор передбачає, що якщо ці два фанатських угруповання зійдуться в бійці, то Угорщина переможе.

5. Росія

Російська культура футбольних фанатів не потребує представлення. Якби чемпіонат Європи проводився не у футболі, а в хуліганстві, Росія була б сильним претендентом на перемогу. У всякому разі, так здається після російської демонстрації сили в Марселі. Російські хулігани суперпрофесійні, вони не п'ють, качаються і нагадують військове формування. Але у них легко виникають конфлікти з представниками інших країн.

Новини за темою6. Угорщина

Не можна недооцінювати угорських хуліганів. "Вони забезпечать проблеми кому завгодно, якщо захочуть проявити активність". Особливо серйозно угорські фанати налаштовані проти Росії і Румунії.

7. Україна

Українські фанати трохи нагадують росіян - і тим, і іншим властивий націоналізм, так що можна сказати, що вони представляють футбольний хуліганізм в його істинній формі. Українці дуже цілеспрямовані, не люблять пиво та істерики. Як і поляки, ведуть себе зухвало, якщо відчувають себе ущемленими.

Новини за темою8. Ірландія


На відміну від багатьох інших футбольних культур, в Ірландії немає традиції фанатства. Ненависть ірландців до англійців така велика, що вони всі прагнуть робити навпаки, так що, поки англійці б'ються, ірландські фани охоче показують, що не проти повеселитися, випити і дружньо поспілкуватися. "Без сумніву, вони — найвеселіша публіка на ЧЄ, вони співають, співають і співають, хоч і програють всі матчі".

9. Туреччина

Гнів турків буває безмежним, але вони можуть бути і радісними вболівальниками. Майже кожен чоловік, що цікавиться футболом, готовий взяти участь у бійці, тому що емоції переповнюють його. У Туреччині немає справжніх "фірм", але потенційно їхнє угруповання — одне з найбільших, оскільки всі турки об'єднуються проти спільного ворога, і достатньо лише однієї іскри, щоб їхня пристрасть до футболу обернулася на лють. Англія — заклятий ворог Туреччини, причому історія зіткнень між турками і англійцями налічує вже багато років. У бійках турки використовують ножі, а англійців, які не хочуть застосовувати холодну зброю, вважають боягузами. А англійці пам'ятають, як турки закололи кількох англійських фанатів, завдавши кожному до 30 ран. Зустріч хуліганів з цих двох країн може призвести до масових заворушень, як і зіткнення фанатів на матчі між Туреччиною і Росією.

10. Франція

Французи — теж пристрасні любителі футболу, але конфлікти найчастіше відбуваються між фанатами різних французьких клубів, ніж під час міжнародних ігор збірної. Але одне можна сказати з упевненістю: французькі "фірми" будуть захищати свої міста, так що порушникам спокою доведеться битися.

11. Хорватія

В інших обставинах Хорватію варто було б брати до уваги на чемпіонаті серед хуліганів. Але зараз збірна країни знаходиться під непрямим управлінням Здравко Маміча, який, будучи лідером "Динамо Загреб", посварився з фанатами цієї команди, так що вони карають його, не підтримуючи збірну Хорватії. Навряд чи так само вчинять фанати головного суперника "Динамо" — "Хайдук Спліт", хоча вони і були на боці фанатів "Динамо" в їхньому конфлікті з Мамічем.

12. Швеція

У Швеції велика й активна культура футбольного хуліганства, але немає ніяких ознак того, що національна гордість фанатів виявиться сильнішою за клубну. Шведські вболівальники так сильно ненавидять один одного, що просто не можуть навіть на недовгий час забути внутрішні конфлікти. Томас Гравгор порівнює цю ситуацію з протистоянням данських команд "Брондбю" і "Копенгаген".

13. Уельс

Хулігани Уельсу дуже нагадують своїх п'яних англійських колег, обожнюють одяг з футбольною символікою. Їм властива глибока національна гордість, але днями вони разом з англійцями виступили проти російських фанатів. "Ніколи такого не бачив", — коментує Томас Гравгор. Як і англійцям, багатьом уельським хуліганам, які відзначилися особливо агресивною поведінкою, заборонено виїжджати на міжнародні матчі. Уельс — щось середнє між англійськими та ірландськими фанатами: вони в хорошому настрої, але можуть і дати здачі, якщо знадобиться.

14. Ісландія


В Ісландії немає футбольних хуліганів. Натомість всі жителі країни підтримують команду. "В кожному п'ятому житловому приміщенні зараз нікого немає, так що єдине, що може спровокувати заворушення, це якщо хто-небудь полетить в Ісландію і винесе з дому все цінне". Ісландські вболівальники святкують успіхи своєї команди, так що Ісландія не представляє ніякої загрози безпеці.

15. Албанія

Албанія так поглинена тим, що відбувається, і в такому захваті від власної участі, що вкрай малоймовірно, що албанські вболівальники стануть витрачати час на бійки.

16. Австрія

Австрійські фанати мають деяку схильність до насильства, але це не привід не спати ночами від страху, заспокоює Томас Гравгор.

Новини за темою17. Північна Ірландія

Ті вболівальники, які стежать за успіхами національної збірної, підтримують Британію і мають сильну культуру хуліганства. Вони вважають себе солдатами, "класичними стереотипними футбольними скандалістами".

18. Швейцарія

В Швейцарії особливо активні фанати клубу "Цюріх", причому деяким з них заборонено виїжджати. Багато хто пам'ятає жорсткі зіткнення швейцарських хуліганів з фанатами данського "Брондбю".

19. Італія

Італійські хулігани, або, як їх ще називають, ультрас, більше цікавляться іграми клубів, а не успіхами збірної країни. Італійська фанатська культура схожа на французьку, і Томас Гравгор не чекає від італійців ніяких проблем на чемпіонаті Європи.

20. Бельгія

Бельгійські хулігани діляться на фламандців і валлонів. Якщо б збірна складалася тільки з представників однієї з цих народностей, то фанати проявили б міжнародну активність. Але змішана бельгійська команда їх не надихає.

21. Португалія

Збірна цієї країни отримує виключно мирну підтримку.

22. Чехія

У клубу "Спарта Прага" була деяка кількість агресивних фанатів, але вони більше не проявляють активності, так що турбуватися нема про що.

23. Словаччина

Словаччина — одна з небагатьох східноєвропейських країн, яка не бере помітної участі у фанатських битвах за владу.

24. Іспанія


Як і в Португалії, в Іспанії розвинулася мирна культура футбольних вболівальників.

Стефані Матер

Переклад ИноСМИ

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected]112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>