Брат Обама, - повний текст

У свідомості Обами абсолютно немає місця корінному населенню. Він також нічого не сказав про те, що революція покінчила з расовою дискримінацією, що вона ввела норми пенсійного віку та зарплати для всіх кубинців до того, як панові Обамі виповнилося 10 років. Огидна расистська звичка буржуазії наймати викидайл, які не пускали чорношкірих громадян до місць відпочинку і дозвілля, була скасована кубинською революцією. Кубинська революція увійде в історію завдяки тій битві, яку вона вела в Анголі проти апартеїду, поклавши кінець наявності ядерної зброї на континенті з населенням понад мільярд осіб. Наша солідарність була спрямована насамперед на надання допомоги народам Анголи, Мозамбіку, Гвінеї-Бісау та інших країн, які раніше знаходились під фашистським колоніальним пануванням Португалії

Брат Обама, - повний текст
Голос Америки

Фідель Кастро

кубинський революціонер

У свідомості Обами абсолютно немає місця корінному населенню. Він також нічого не сказав про те, що революція покінчила з расовою дискримінацією, що вона ввела норми пенсійного віку та зарплати для всіх кубинців до того, як панові Обамі виповнилося 10 років. Огидна расистська звичка буржуазії наймати викидайл, які не пускали чорношкірих громадян до місць відпочинку і дозвілля, була скасована кубинською революцією. Кубинська революція увійде в історію завдяки тій битві, яку вона вела в Анголі проти апартеїду, поклавши кінець наявності ядерної зброї на континенті з населенням понад мільярд осіб. Наша солідарність була спрямована насамперед на надання допомоги народам Анголи, Мозамбіку, Гвінеї-Бісау та інших країн, які раніше знаходились під фашистським колоніальним пануванням Португалії

Оригінал на сайті Granma:

Іспанські королі послали до нас завойовників, чиї сліди залишилися на круглих земельних ділянках, виділених золотошукачам в заплавах річок. Огидна і протизаконна форма експлуатації, залишки якої можна спостерігати з повітря у багатьох місцях країни.

Сучасний туризм робить основний наголос на красі природи і вишуканому смаку морепродуктів, будучи при цьому складовою частиною капіталу великих іноземних корпорацій, які заслуговують згадки лише в тому разі, якщо їхні доходи досягають мільярдів доларів на людину.

Оскільки я змушений зачепити цю тему, то повинен додати, в основному для молоді, що мало людей усвідомлюють важливість цієї умови на нинішньому особливому етапі людської історії.

Новини за темою

Не хочу сказати, що час втрачено, але зауважу, що ми володіємо недостатнім обсягом знань і уявлень —ні ви, ні ми - для того, щоб дати відповідь на виклики сучасної дійсності. Перше, на що слід зважати, так це те, що наші життя — це лише миті історії, які необхідно поєднати із задоволенням основних життєвих потреб кожної людини. Однією з характерних рис є завищена оцінка своєї ролі, але, з іншого боку, не можна не відзначити величезну кількість людей, які втілюють у собі найвищі ідеали.

Слід сказати, що ніхто не є добрим чи поганим сам по собі. Ніхто з нас не створений для тієї ролі, яку він повинен взяти на себе в революційному суспільстві. Частково нам, кубинцям, пощастило, оскільки у нас був приклад Хосе Марті. Я навіть запитую себе, а чи повинен він був загинути в бою у Дос Ріос (Dos Ríos), коли сказав "пробив мій час" і пішов в атаку на іспанські війська, що засіли в окопах? Він не хотів повертатися до США, і ніхто не міг змусити його це зробити. Хтось вирвав кілька листків з його щоденника. Хто вчинив цю ницість?

Безсумнівно, якийсь інтриган. Між командирами можуть виникати розбіжності, які ніколи не повинні виливатися в порушення дисципліни. "Хто спробує захопити Кубу, отримає лише пил її землі, закривавленої кров'ю, якщо сам не загине в боротьбі", - заявив легендарний темношкірий кубинський генерал Антоніо Масео (Antonio Maceo). Незаперечні також заслуги Максимо Гомеса (Máximo Gómez),  найдисциплінованішого і найскромнішого воєначальника в нашій історії.

З іншого боку, як не захопитися Бонифасіо Бірне (Bonifacio Byrne), який прийшов в обурення, коли, повертаючись на Кубу і побачивши з борту корабля ще один прапор, крім свого рідного, вигукнув: "Мій прапор – це той, який ніколи не служив чужим інтересам..." І зразу ж додав одну з найбільш красивих фраз, які я коли-небудь чув: "Якщо він розпадеться на маленькі шматочки, то одного разу стане моїм прапором. Наші полеглі, звівши руки до неба, зуміють його відстояти!". Я також не забуду полум'яні слова Каміло Сьєнфуегоса (Camilo Cienfuegos), сказані в той вечір, коли контрреволюціонери, які засіли на відстані в кілька десятків метрів від нас, навели свої гранатомети і гвинтівки американського виробництва на галерею, де ми перебували. Обама народився в серпні 1961 року, про що він сам сказав. З тих пір пройшло більше ніж півстоліття.

Новини за темою

Подивимося, однак, як мислить зараз наш високий гість:

"Я приїхав сюди, щоб залишити в минулому останні пережитки холодної війни на американському континенті. Я приїхав, щоб простягнути руку дружби кубинському народу".

І тут же ринув справжній потік думок, абсолютно нових для більшості з нас:

"Обидві наші країни живуть у світі, освоєному європейцями". Потім президент США продовжив: "Куба, як і США, була створена працею рабів, привезених з Африки. Як і США, серед кубинського народу є нащадки і рабів, і рабовласників".

У свідомості Обами абсолютно немає місця корінному населенню. Він також нічого не сказав про те, що революція покінчила з расовою дискримінацією, що вона ввела норми пенсійного віку та зарплати для всіх кубинців до того, як панові Обамі виповнилося 10 років. Огидна расистська звичка буржуазії наймати викидайл, які не пускали чорношкірих громадян до місць відпочинку і дозвілля, була скасована кубинською революцією. Кубинська революція увійде в історію завдяки тій битві, яку вона вела в Анголі проти апартеїду, поклавши кінець наявності ядерної зброї на континенті з населенням понад мільярд осіб. Наша солідарність була спрямована насамперед на надання допомоги народам Анголи, Мозамбіку, Гвінеї-Бісау та інших країн, які раніше знаходились під фашистським колоніальним пануванням Португалії.

У 1961 році, всього через два роки і три місяці після перемоги революції, найманці, забезпечені важкою артилерією та бронетехнікою, за підтримки авіації, які були підготовлені в США і яких супроводжували американські бойові кораблі й авіаносці, несподівано напали на нашу країну. Нічого не може виправдати цей віроломний напад, який коштував нам сотень убитих і поранених. Немає жодних свідчень про те, що з проамериканської бригади міг бути евакуйований хоч один наймит. Американські військові літаки були представлені ООН як бунтівні кубинські екіпажі.

Всім чудово відомі військовий досвід і міць США. Американці думали, що і в Африці революційну Кубу буде легко вивести з ладу. Напад з півдня Анголи моторизованих бригад расистської ПАР привело їх в околиці ангольської столиці Луанди. Так почалася боротьба, яка триватиме не менше ніж 15 років. Я б навіть не став про це говорити, якби не елементарне почуття обов'язку, яке змушує мене відповісти на промову Обами у Великому театрі Гавани імені Алісії Алонсо.
 
Я не буду згадувати подробиці, просто хочу підкреслити, що там, в Анголі, в історію боротьби за звільнення людини була вписана славна сторінка. Можна сказати, що я сподівався на те, що Обама візьме правильний курс. Його скромне походження і природний розум могли стати цьому запорукою. Мандела більшу частину життя провів у в'язницях, але перетворився в легендарного борця за людську гідність. Одного разу мені до рук потрапила книга, в якій розповідалося про життя Мандели і – о, несподіванка! – передмову до неї написав Барак Обама. Я перегорнув її. Неймовірно, яким убористим почерком вносив Мандела свою редакторську правку, уточнюючи деталі. Щастя знати таких людей, як він.

Новини за темою

Що стосується ПАР, то я повинен згадати ще про одну історію. Я у свій час дійсно дуже хотів дізнатись, де ж південноафриканці дістали ядерну зброю. Єдине, що було відомо напевне, це наявність у них не більше ніж 10-12 бомб. Вартим довіри джерелом може бути викладач і дослідник П'єро Глейезес (Piero Gleijeses), автор книги "Суперечливі Місії: Гавана, Вашингтон і Африка, 1959-1976", чудова робота. Я знав, що це найнадійніше джерело інформації про ті події, і повідомив йому про це. Він відповів, що більше не зачіпав цю тему, тому що в книзі відповів на всі питання, які йому поставив товариш Хорхе Ріскет (Jorge Risquet), кубинський посол в Анголі і його великий друг. Я розшукав Ріскета, він вже займався іншими речами. Все це збіглося з візитом П'єро до нашої країни. Я попередив його, що Ріскет вже був у віці і не дуже здоровий. Кілька днів тому сталося те, чого я боявся. Стан Ріскета різко погіршився, і він помер. Коли П'єро приїхав, нічого не можна було вже зробити, але я встиг отримати від нього інформацію, пов'язану з ядерною зброєю і допомогою, яку ПАР надавав Рейган та Ізраїль.

Не знаю, що моя скромна йому порада, щоб він поміркував як слід, замість того, щоб придумувати теорії про кубинську політику.

Є одне важливе питання:

Обама виголосив промову, повну єлейних слів, щоб сказати: "Настав час забути минуле, залишимо минуле позаду, подивимося в майбутнє разом, в майбутнє, повне надій. Це буде непросто, доведеться долати перешкоди, і на це потрібен час. Але моя присутність тут дає мені великі надії, що ми все подолаємо разом, як друзі, як сім'я, як сусіди, разом".

Кожен з нас буквально піддався ризику інфаркту, почувши такі слова від президента Сполучених Штатів. Після безжальної блокади, яка тривала майже 60 років. А як щодо тих, хто загинув під час нападів найманців на кубинські кораблі та порти, в пасажирському літаку, який був підірваний в польоті, в ході численних вторгнень і актів насильства?

Новини за темою

Нехай ніхто не будує ілюзій щодо того, що наш шляхетний і самовідданий народ відмовиться від своєї слави і своїх прав, від духовного багатства, яке він накопичив, розвиваючи освіту, науку і культуру.

Запевняю також, що ми здатні самі виробляти продукти харчування і матеріальні блага, які нам потрібні, використовуючи сили і розум нашого народу. Нам не потрібно, щоб імперія нам щось дарувала. Наші зусилля будуть законними і мирними, тому що це наша прихильність - до миру і братерства всіх людей, які живуть на цій планеті.

Фідель Кастро Рус, 27 березня 2016 року

Переклад ИноСМИ

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>