banner banner banner banner

Борці з хворобами: Десять серіалів про медиків для зняття тривоги під час карантину

У часи, коли нашому здоров'ю щось загрожує, ми можемо покластися на медиків, і це заспокоює

Борці з хворобами: Десять серіалів про медиків для зняття тривоги під час карантину
Кадри з серіалів "Швидка допомога", "Клініка", "Анатомія пристрасті" і "Доктор Хаус" 112.ua

Блог про Кіно

Редакційний блог

У часи, коли нашому здоров'ю щось загрожує, ми можемо покластися на медиків, і це заспокоює

Зараз весь світ завмер у тривозі – людству загрожує поки незрозумілий і тому небезпечний коронавірус Covid-19. Що може заспокоїти в такій ситуації? Звичайно думка про медиків, які борються із заразою вдень і вночі, шукають ліки і допомагають одужати тим, хто захворів. Робота лікарів і медсестер, особливо якщо вона виконана сумлінно, згідно з передовими науковими даними і за принципами клятви Гіппократа, завжди приваблювала телепродюсерів. Тому серіалів про лікарів так багато. Ми вибрали десятку найрізноманітніших, які допоможуть вам скоротати вечір на карантині і вселять віру в те, що завжди є кому прийти вам на допомогу.

Доктор Хаус

Говоримо "серіал про лікаря" – маємо на увазі "Доктор Хаус". Драматичне з елементами детектива телешоу про цинічного і мізантропічного генія діагностики навчило глядачів правилу "всі брешуть" і близько познайомило з симптомами вовчака. Похмурий Грегорі Хаус у виконанні неперевершеного коміка Х'ю Лорі протягом восьми сезонів займається складними медичними розслідуваннями, в яких як мінімум хтось один відмовляється говорити правду і не дає врятувати своє або чуже життя. Нестерпний головний герой грубо поводиться з пацієнтами та колегами, страждає на залежність від сильного знеболювального і плювати хотів на будь-які правила. Парадоксальним чином всі негативні риси доктора Хауса допомагають йому чудово справлятися зі своєю роботою. А ще Грегорі Хаус схожий на Шерлока Холмса, але від медицини. До речі, автори серіалу не приховували, що надихалися героєм Артура Конан Дойла і навіть сховали в шоу кілька пасхалок.          

Постер серіалу "Доктор Хаус" Фото з відкритих джерел

Анатомія Грей

Перший медичний серіал, в якому за задумом основними героями були жінки, з часом перетворився на справжнього монстра. Зараз на антикоронавірусний карантин пішов уже сімнадцятий (!) сезон "Анатомії Грей" – рекордна тривалість для жанру. А починалося все з того, що героїня актриси Елен Помпео, випускниця медуніверситету Мередіт Грей поступила на стажування до лікарні "Сієтл Грейс". Паралельно з навчанням хірургії Мередіт заводить роман із нейрохірургом Дереком Шепардом (Патрік Демпсі). Лікарняні будні все сильніше затягують їх та інших численних персонажів серіалу і вони починають проживати своє життя, свої драми і мелодрами в стінах рідного шпиталю. На відміну від "Доктора Хуса" "Анатомія Грей" фокусується саме на особистостях лікарів та їхніх історіях. А ще голосом Мередіт доносить глядачеві готову мораль кожного епізоду. Через те, що шоу триває вже немислиму кількість часу, авторам довелося багато експериментувати з форматами і не раз стикатися зі змінами у касті. Проте незмінними залишаються добре пропрацьована психологія героїв і відмінна акторська гра.

Кадр із серіалу "Анатомія Грей" Фото з відкритих джерел

Лікарня Нікербокер

Одноосібним режисером всіх 20 серій історичної медичної драми є Стівен Содерберг. Дія телешоу розгортається на самому початку ХХ століття, коли лікарі діяли фактично навмання. Антибіотиків ще немає, більшість напрямків медицини знаходяться в зародковому стані, аборти заборонені, хворих сортують за становищем у суспільстві, національністю і кольором шкіри, водії екіпажів швидкої допомоги б'ються один з одним за право доставити пацієнта у свою клініку, а для анестезії використовуються важкі наркотики. До нью-йоркського "Нікербокера" на місце головлікаря, що вкоротив собі віку, приходить залежний від кокаїну доктор Джон Текері (Клайв Овен). Йому доведеться змиритися з темношкірим лікарем серед свого персоналу, жінкою в керівництві клініки і випробувати на практиці безліч новітніх діагностичних і терапевтичних методів. І все це на тлі боротьби з власною залежністю. До сюжету серіалу вплетені винахід рентгенографії, історія про тифозну Мері, перші кроки суспільства в боротьбі за рівноправ'я і безліч інших історичних реалій того часу.

Кадр із серіалу "Лікарня Нікербокер" Фото з відкритих джерел

Хороший лікар

Серіали про хороших лікарів були, серіали про героїчних лікарів були, навіть серіали про лікарів з поганими звичками і нестерпним характером були. А у 2017 році з'явився серіал про незвичайного доктора з розладом аутистичного спектру. Молодий хірург Шон Мерфі страждає на синдром саванта і за всіма параметрами не дуже підходить для медичної роботи, але йому вдається переконати керівництво клініки у Сан-Хосе і влаштуватися на роботу. Емоційного відгуку на свої проблеми пацієнтам чекати від доктора Мерфі зась, зате ніхто у клініці не може похвалитися такою увагою до дрібниць, нестандартним мисленням і пам'яттю. Бажання героя допомагати людям йде не від серця, а від розуму, і він робить все, щоб його реалізувати. Колегам перший час робиться не по собі від незвичайного ординатора, але Шон епізод за епізодом завойовує їхню повагу. Серіал примітний приголомшливою грою англійця Фредді Хаймора.

Кадр із серіалу "Хороший лікар" Фото з відкритих джерел

Клініка

Якщо вам хочеться чогось легкого, смішного і людинолюбного, подивіться (або передивіться) ситком "Клініка". Шоу розповідає про двох молодих лікарів – Джона Доріана (головний герой, а також нарратор серіалу) і Кріса Тьорка. Відразу після навчання вони разом з юною Елліот Рід потрапляють до інтернатури Шпиталю Святого серця під крило нестерпного, але талановитого Перрі Кокса, який тільки й мріє позбутися настирливих інтернів та продовжити свою практику без такого от хвоста. Заправляє клінікою злісний Боб Келсо, який прагне заощадити на всьому, на чому тільки можна і зриває злість на юристові клініки, безхарактерному Теді Бакленді. Кошмарить молодих лікарів безіменний Прибиральник, заступається за них хвацька медсестра Карла Еспіноза, а псує плани абсолютно всім колишня дружина доктора Кокса Джордан Салліван. Всі вони ведуть себе приблизно, як павуки в банці, будують особисті стосунки, переживають злети і падіння, виліковують і втрачають пацієнтів. Дивитися варто тільки вісім сезонів "Клініки". Дев'ятий виявився вкрай невдалим і поставив у серіалі остаточну крапку.

Постер серіалу "Клініка" Фото з відкритих джерел

Швидка допомога

Теледрама про будні приймального відділення чиказької лікарні протрималася в ефірі цілих 15 сезонів і відкрила світу Джорджа Клуні, за що окреме спасибі. Сценарій до першого сезону створив автор "Парку Юрського періоду" Майкл Крайтон, який сам у молодості працював лікарем-стажистом. Він продюсував шоу до самого кінця. Звідси такі технічність, достовірність і динамічна дія. Глядачам припала до душі ця напружена атмосфера і те, як сміливо обходилося шоу з гострими соціальними темами – суїцидом, ВІЛ та СНІДом, расизмом, невиліковними хворобами, смертю і навіть війною. "Швидка допомога" зібрала величезну кількість найрізноманітніших нагород і досі перебуває у списку шоу з найбільшою кількістю номінацій на "Еммі". Серіал сподобався навіть справжнім лікарям, які зазвичай прискіпливі до цього жанру.

Постер серіалу "Швидка допомога" Фото з відкритих джерел

Гаряча зона

Міні-серіал каналу National Geographic є екранізацією документального роману Річарда Престона, тобто, розповідає цілком реальну історію. Головна героїня фільму – ветеринарний лікар і лейтенант-полковник Збройних сил США Ненсі Джекс (Джуліанна Маргуліс). У лабораторії біологічної безпеки 4-го рівня медичного центру інфекційних захворювань армії США вона вивчає найбільш небезпечні хвороби. І одного разу дізнається, що разом з лабораторними мавпами з Африки до Америки проник дуже небезпечний штам вірусу Ебола, смертність від якого складає 90%, а ліків немає жодних, адже дія відбувається у 1989 році. Вона вирушає до епіцентру зараження, щоб запобігти передачі Еболи людям.

Кадр із серіалу "Гаряча зона" Фото з відкритих джерел

Зелене крило

Комедійне шоу про недолугий персонал вигаданого госпіталю Іст-Гемптон – бомба, вщерть начинена абсурдним британським гумором. Починається серіал з того, що на роботу на посаді помічниці хірурга прибуває ходяча катастрофа Керолайн Тодд. На неї відразу ж кидають оком надмірно самовпевнений анестезіолог Гай Секретен і популярний серед жіночого персоналу лікарні красень-хірург доктор Мак. Вони й вступають у смішну боротьбу за увагу незграбної дівчини. Але центральний любовний трикутник – не єдина романтична (хоч і дикувата) лінія в серіалі. Навколо головних героїв розгортається справжнє безумство завдяки іншим лікарям, медсестрам і навіть відділу кадрів. Гумор у серіалі місцями грубуватий, його сюжет скроєний зі скетчів, а фінал змусить ридати навіть найбільших циніків.

Постер серіалу "Зелене крило" Фото з відкритих джерел

Записки юного лікаря

Відчайдушні спроби Деніела Редкліффа позбутися шлейфу ролі Гаррі Поттера завели його у британську екранізацію циклу оповідань Михайла Булгакова. Що не дивно, адже народжений у Києві письменник і медик – один з улюблених авторів актора. За сюжетом герой Редкліффа, молодий лікар Володимир Бомгард прибуває до маленького провінційного російського міста на роботу. На дворі 1917 рік і обстановка, скажемо прямо, напружена. Але, незважаючи на історичні катаклізми, доктор Бомгард продовжує самовіддано виконувати свою роботу, хоча і страждає від серйозного браку досвіду. Одного разу його починає відвідувати дорослий Володимир Бомгард (Джон Хемм), який таким чином подумки тікає до себе молодого від сталінських репресій. Другий сезон телешоу вийшов під назвою "Записки юного лікаря та інші історії" і спирався вже не на оповідання Булгакова, а на його біографію.

Кадр із серіалу "Записки юного лікаря" Фото з відкритих джерел

Сестра Джекі

Але не тільки лікарям повинна діставатися вся слава. Найважча рутинна робота із догляду за хворими випадає на долю медсестер, і саме їм присвячено шоу, що поєднує в собі елементи драми і чорної комедії. Головна героїня на ім'я Джекі Пейтон працює медсестрою у відділенні швидкої допомоги однієї з лікарень Нью-Йорка. Чого вона там тільки не бачить – тяжко травмованих, людей на самому піку страждань через важкі хвороби, наркоманів і просто божевільних, які прагнуть уваги. У всій цій метушні Джекі доводиться не тільки швидко діяти, щоби рятувати людей, при цьому навчаючи недосвідчених медсестер, але і зберігати здоровий глузд. Про її стосунки з іншим персоналом відділення, про гуманний підхід до хворих і сімейне життя людини з такою непростою професією і розповідає "Сестра Джекі".

Кадр із серіалу "Сестра Джекі" Фото з відкритих джерел

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>