Боротьба з біткоїном: Чи становлять криптовалюти загрозу для державної політики?

Висока безпека, прозорість і довіра – три головні переваги блокчейна і біткоїна. Демократизація грошей, можливо, стане головною фінансовою революцією століття. Незважаючи на це, уряди намагаються перетворити біткоїн на ізгоя

Боротьба з біткоїном: Чи становлять криптовалюти загрозу для державної політики?
Сегодня

Висока безпека, прозорість і довіра – три головні переваги блокчейна і біткоїна. Демократизація грошей, можливо, стане головною фінансовою революцією століття. Незважаючи на це, уряди намагаються перетворити біткоїн на ізгоя

Оригінал на сторінці Medium

Висока безпека, прозорість і довіра – три головні переваги блокчейна і біткоїна. Демократизація грошей, можливо, стане головною фінансовою революцією століття. Незважаючи на це, уряди намагаються перетворити біткоїн на ізгоя.

Сам факт децентралізованого влаштування біткоїна (Bitcoin) сильно турбує уряди, оскільки тільки централізовану систему можна поставити під повний контроль. Нещодавно Марк Цукерберг зазначив, що раніше люди вірили в децентралізовану природу технології. Але з часом вони втратили цю віру, тому що уряди навчилися використовувати її для маніпулювання масами. В одному з постів на Facebook він пише: "Криптовалюта забирає владу в централізованих систем і передає її в руки законних власників – звичайних людей". Біткоїн небезпечний, оскільки його важко контролювати, хоча в основі криптографічного світу лежить певна мета: здатність криптовалюти реформувати фінансову систему, збільшуючи прозорість і усуваючи потребу в довірі до контрагентів. Коли немає підстав для сумнівів, немає і жодних шансів стати жертвою обману або шахрайства.

Висока безпека, прозорість і довіра – три головні переваги блокчейна і біткоїна. Демократизація грошей, можливо, стане головною фінансовою революцією століття. Незважаючи на це, уряди намагаються перетворити біткоїн на ізгоя. Незаконні оборудки, хакерські атаки, волатильність і шахрайства у сфері ICO змусили Південну Корею та інші країни значно посилити регулювання криптовалютного ринку.

Новини за темою

Доки в Азії криптовалюти потрапляють під пильний контроль, Європа перетворюється на криптоімперію. Уряди Німеччини, Швейцарії, Данії, Швеції та Великобританії вірять у криптовалюти, усвідомлюють їхню значущість і зрештою їхню здатність революціонізувати фінансову систему і роботу влади.

Біткоїн — надійний друг і небезпечний супротивник

Уряди по всьому світові починають усвідомлювати значущість криптовалют. Деякі займають вкрай жорстку позицію. Наприклад, у жовтні влада Китаю заявила, що ICO негативно впливають на фінансову і економічну стабільність в країні та заборонила будь-які форми первинних розміщень монет. Тоді біткоїн втратив майже 10% своєї вартості, лайткоїн подешевшав на 24,9%, ефір — на 21,7%. У Венесуелі уряд відкрив полювання на майнер, хоча в умовах серйозної фінансової кризи криптовалюта може допомогти подолати повний колапс фінансової системи.

Раніше глава держави Ніколас Мадуро заявив, що Венесуела випустить 100 млн квитків, кожен з яких буде забезпечений барелем венесуельської нафти. Сукупна вартість квитків перевищить 6 млрд доларів. Попередній продаж має розпочатися 20 лютого, проте критики сумніваються в тому, що цей захід зможе вивести країну з економічної кризи. Крім того, деякі експерти і політики називають її незаконною.

Новини за темою

У Південній Кореї – одному з найпопулярніших криптовалютних ринків світу – нещодавно було введено заборону на анонімну торгівлю цифровими валютами. Скептичне ставлення азіатської влади негативно впливає на криптовалютні ринки. 30 січня Комісія з фінансових послуг Південної Кореї ввела низку правил, які нібито покликані обмежити незаконну діяльність на ринку, таку, як "відмивання грошей, фінансові злочини та ухилення від сплати податків". Нові заходи кидають виклик головній перевазі криптовалют — анонімності. Всі трейдери будуть зобов'язані прив'язати облікові записи на криптовалютних біржах до своїх банківських рахунків, використовуючи справжні імена.

М'яко кажучи, ситуацію на корейському криптовалютному ринку можна назвати досить складною. Спочатку влада мала намір повністю заборонити криптоторговлю. Але народ відреагував і виступив із зустрічною ідеєю. Люди назвали криптовалюти "щасливою мрією" і вимагали від чиновників розкрити інформацію про свої криптоактиви. Деякі корейські криптобіржі не виконали вимоги щодо захисту даних користувача і були оштрафовані, що також вплинуло на ціну біткоїнів.

Новини за темою

Замість того, щоб подружитися з біткоїном, влада найбільших країн Азії і США заявляє, що її дії спрямовані на захист громадян від ринкових маніпуляцій. Однак насправді вони намагаються вбити валюту, що становить загрозу для їхньої монополії на випуск грошей. Якимось дивним чином до творців, що розбираються в тому, як влаштовані криптовалюти, приєдналася армія ентузіастів, які побачили величезний потенціал "екзотичної" валюти – більш прозорої, ніж золото, і такої, що надійніше захищає від економічних криз. Більш того, її можна використовувати для платежів по всьому світу, а загальну пропозицію обмежено 21 млн монет.

Будемо сподіватися, що в Європі розвиток піде за іншим сценарієм. Нещодавно член керуючої ради Банку Німеччини Йоахім Вюрмелінг заявив, що спроба регулювати біткоїн та інші криптовалюти потребує міжнародної співпраці, оскільки "нормативна влада окремих держав в цьому випадку явно недостатня".

22 грудня Білорусь легалізувала криптовалютні транзакції, відкривши країну для іноземних інвестицій в надії стимулювати зростання в приватному інвестиційному секторі. У Росії міністерство фінансів представило законопроект про регулювання цифрових активів. Він повинен легалізувати і впорядкувати криптовалютну торгівлю, майнінг і ICO. Враховуючи, що Центральний банк РФ – централізована організація, його представники розходяться з мінфіном щодо деяких питань і підкреслюють, що правила криптовалютної торгівлі повинні поширюватися на токени з реальним потенціалом залучення значних фінансових інвестицій.

Новини за темою

Розробники законопроекту стверджують, що легалізація криптовалют скоротить кількість шахрайств і забезпечить кращу фіскальну прозорість. Але твердження законопроекту не означає, що в Росії криптовалюта перетвориться на законний платіжний засіб. Торгівля буде дозволена тільки на сертифікованих біржах.


Вони можуть вдарити, але вбити не в змозі

Навіть після заборони на ICO в Китаї біткоїн не здався і продовжив зростання. З 4 тис. дол. у жовтні він підскочив майже до 20 тис. дол. у грудні 2017-го. Оскільки централізовані уряди завжди будуть зберігати монополію на випуск грошей, біткоїн ніколи не зможе замінити національні валюти. Однак те, що влада Південної Кореї, Китаю, США та інших країн може вдарити по біткоїну і вплинути на його вартість, зовсім не означає, що вони здатні її знищити.

Технологія блокчейна є дуже революційною, щоб її могла знищити купка бюрократів, а біткоїн завжди буде унікальною цифровою валютою для тямущих ентузіастів, які розуміють, як він влаштований і який у нього потенціал. У 2018-му багато компанії почнуть приймати криптовалюту в якості офіційного платіжного засобу. До них належать Microsoft, PwC і онлайн-магазин Overstock.

Наприкінці минулого року Чиказька товарна біржа і Чикагська біржа опціонів випустили ф'ючерси на біткоїн, підстьобнувши впевненість публіки в тому, що кріптовалюти увійшли в наше життя і залишаться з нами надовго. Cantor Fitzgerald і NASDAQ розробляють власні деривативні контракти на біткоїн. Біржа Intercontinental Exchange нещодавно розглянула можливість створення центру обробки даних спільно з Blockstream Inc. Його завдання – в режимі реального часу надавати інвесторам хедж-фондів котирування криптовалют, зібрані більш ніж з 15 криптобирж.

Нарешті, нещодавно Goldman Sachs заявив про плани щодо створення спеціалізованого підрозділу з торгівлі біткоїнів. Банк відзначає, що дедалі більше компаній і організацій беруть активну участь у децентралізованій фінансовій екосистемі.

Підготувала Євгенія Сидорова для Insider.Pro

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів