Бойкот, скандали, обурення: чим для влади Франції обернулася боротьба з ісламізмом
28.16 | 34.25 |
Оригінал – в Telegram-каналі "Вуса Асада"
Ситуація зі сплеском ісламофобії у Франції після вбивства вчителя Самюеля Паті, схоже, набирає дедалі більш загрозливих обертів.
Обстановка у Франції і без того була напруженою в останні роки, особливо після хвилі "міграційної кризи" у 2014-2015 роках, коли до Європи ринулись натовпи біженців із Близького Сходу та Африки.
Зараз соціальна напруженість у суспільстві, інформаційна "перегрітість" населення, загальна "постковідна" роздратованість та озлобленість, а також ігри влади з толерантністю і свободою слова, які вона чомусь ототожнює з неповагою і вседозволеністю, мають вельми серйозні наслідки.
Звіряче вбивство вчителя чеченським екстремістом у відповідь на демонстрування ним карикатур на пророка Мухаммеда викликало жорстку реакцію силових органів, які кинулися проводити обшуки у мечетях і мусульманських гуманітарних та правозахисних організаціях.
Лідери мусульманських громад у Франції виступили з протестом проти таких заходів, закликаючи владу не пов'язувати всіх мусульман з цим жахливим вбивством, яке вони одностайно засудили. Проте уряд це не зупинило.
Кілька мусульманських організацій закрили, а до парламенту внесли законопроект про боротьбу з ісламським радикалізмом. Його деталі достеменно нікому не відомі, але мусульмани вважають, що він надасть силовикам занадто широкі повноваження, які дадуть їм змогу втручатися в їхнє особисте життя і роботу.
Крім того, мусульманська громада столичного регіону Парижа заявила, що організації, які закрила поліція, займалися лише гуманітарною діяльністю і захистом прав меншин та жодного стосунку до вбивства Самюеля Паті не мають.
Навіть міжнародні правозахисні організації, такі як Amnesty International, засудили масові затримання мусульман у Франції та обшуки в їхніх будинках і квартирах, мечетях і школах, вважаючи, що французька влада перегинає палицю і лише погіршує ситуацію, адже ще більше розколює суспільство.
Останнього удару завдав президент Еммануель Макрон, виступивши з досить пафосною (як зазвичай) промовою, в якій висловився на захист права демонструвати карикатури на пророка Мухаммеда і заявив, що розпочинає боротьбу з "ісламським сепаратизмом".
Звісно, цієї нагодою відразу ж скористалися противники Франції на міжнародній арені, передусім президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, який обрушився із критикою на Макрона і закликав до бойкоту французьких товарів.
Промова Еммануеля Макрона викликала негативну реакцію в мусульманському світі. Багато країн сприйняли його коментарі з приводу вбивства вчителя і карикатур на пророка Мухаммеда як "наїзд" на весь іслам і всіх мусульман.
До бойкоту французьких товарів долучилися Кувейт, Катар, Оман та Йорданія. Іран також засудив виступ Макрона, звинувативши його у "розпалюванні екстремізму", але про бойкот нічого не сказав.
Вбивство французького вчителя переростає в повноцінний міжнародний скандал і стає одним із напрямів політичного протистояння різних країн, головним чином – Франції і Туреччини. А ось у самій Франції вбивство лише підстьобне правих напередодні виборів 2022 року...
"Вуса Асада"
Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected].
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть кнопку "повідомити про помилку", щоб повідомити про це редакцію