Facebook Сергея Лещенко

Дякую, що дали можливість донести правду про події, які відбувалися на блокпосту біля Слов'янська.

Мій підрозділ, згідно з розпорядженням штабу АТО, знаходився на блокпосту біля Слов'янська. Це розпорядження проведення контрдиверсійних заходів в зоні проведення АТО. За цим розпорядженням підрозділ перебував на блокпості з метою недопущення перевезення в зону АТО зброї, боєприпасів, перевірки людей на виявлення диверсантів, бо була інформація, що прорвалася група, і контроль за громадським порядком.

Близько 19:00 під'їхала колона, яку супроводжував народний депутат Парасюк, з 13 машин. Начальник поліції міста Слов'янськ пішов спілкуватися з народним депутатом з однією єдиною законною вимогою виконати проходження колони даних осіб, які з ним прибули, згідно інструкції, запропонованої штабом АТО, згідно закону України про Нацполіцію, інструкції Міністерства внутрішніх справ, а також ст. 15 про боротьбу з тероризмом. Він пояснив людям, що потрібно пред'явити документи до огляду та пред'явити транспортні засоби, на яких вони прибули, до зовнішнього огляду.

Новини за темою: Переворот У Раді: Що думають нардепи про проникнення поліцейських до парламенту

Вийшов Парасюк, з матом, образою в бік поліцейських, "мразі, чмошники, сепаратисти", спробував самостійно прорватися через кордон.

Я доброволець з червня 2014 року, до цього давав присягу "на вірність народу України", на захист її громадян та суверенітету нашої країни. З 1994 року служив у спецназі МВС, потім в спецназі СБУ, в "Альфі", потім пішов на пенсію, після початку бойових дій пішов добровольцем в батальйон "Київ-1", переїхав сюди з сім'єю. Насправді, про свої бойові подвиги буду розповідати, сподіваюся, онукам. В 2014-15 роках брав участь у бойових діях в Мар'їнці, Красногорівці, був поранений в ногу, в 2015 році переніс складну операцію, тут в Києві.

Ситуація розвивалася наступним чином. Мої співробітники спецпідрозділу перегородили дорогу з метою, щоб все-таки автотранспорт і люди в ньому виконали законні вимоги та пройшли, показуючи свій мандат, інші посвідчення. Багажник відкриває водій, і потім їдуть далі з миром, куди їм треба. Все це для того, щоб не пропустити зброї, виконати вимогу штабу АТО, ми перегородили дорогу.

Я стояв спиною, говорив по телефону, почув, що Парасюк сказав усім через мікрофон: "По машинах, в рух". Я відчув удар по ногах бампером. У запалі я не пам'ятаю, хто це зробив, я розвернувся, і зброя, і все інше при мені була, запитав: "Що ти робиш?" Було темно. Вискочив Парасюк в кепці, накинувся з кулаками. Не буду прикрашати, не попав він по мені. Я запитав, хто він, що робить. Він сказав, що він нардеп. Я попросив показати мені його мандат, він побіг в машину, взяв мандат. Я кажу, щоб проїжджав, а інша колона пройде по інструкції. Після цього він накинувся на інших працівників з кулаками з метою спровокувати бійку. На провокацію не піддалися. Парасюк, зрозумівши, що не вдалося розгойдати, побіг за мікрофоном, дав команду всім вийти з машин, створив таку бойову групу з 40-45 чоловік, дав команду нецензурною, не буду повторювати, лайкою "бийте їх". Після того, як вони наблизилися впритул, я побачив, що співробітники поліції попередили, щоб вони не підходили, пересмикнули затвори. Не вплинуло на них. Так як вони впритул наблизилися, вогонь вести, навіть попереджувальний, не було можливості, або ж по ногах - могли постраждати і ми, і нападники. Я дав команду - автомати в бік, відсунути на три метри. Після цього з боку Парасюка масово були використані газові балончики. Три співробітники мого підрозділу зараз зі складними опіками очей і облич. Деякі з нападників вхопилися за зброю. Насправді причин для застосування зброї, згідно статті 46 Нацполіції, у нас було предостатньо. Просто, якщо б ми це зробили, я розумію, що була б біда. Своїми діями ваш колега обранець міг призвести до негативних наслідків.

Новини за темою: Порошенко про блокаду: На Заході все частіше описують Україну як країну, якій загрожує хвиля анархії

Була б біда в масштабах країни. Після цього зав'язалася бійка між нападниками і співробітниками поліції, в результаті якої все-таки ми відтіснили їх на три метри і я ще раз звернувся до тих, хто нападав, що "давайте пропустимо, по одній машині". Хоча б візуально, що в машині нічого немає, ми пропускали. Парасюк дав команду знову "на прорив". Одного співробітника мого збив Парасюк, коли маневрував. Він з травмами, вчора викачали рідину з суглоба. 15 пункцій.

Кілька співробітників поліції з травмами. Три з опіками очей і обличчя, один з ранами ноги, два з серйозними гематомами. Їх завдав саме Парасюк, ніхто інший. Балончиками не він бризкав. Ми беззахисні перед такого роду діяльністю. В одній руці мандат, іншою б'є з ноги, рукою. Я вважаю, не заслужили. У мене в підрозділі всі учасники АТО, майже всі добровольці.

Парасюк кричав: "Я вас всіх переловлю, по одному переловлю, передушу". Не заслужили ми такого звернення, ні з боку депутатів, ні від кого. Ми захищаємо свою Батьківщину як можемо, у важких обставинах. Не скаржимося ми, просто такі дії призведуть до великої біди. Ми вірні своїй присязі, народу і робимо все, щоб, принаймні, в Донецькій області люди почували себе у безпеці, наскільки можна.

Не всі, хто там був, були такі обезбашенні. Одна машина під'їхала, з неї чоловік сказав, що у нього є пістолет, на який він не має дозволу. Я йому почав пояснювати, що якщо немає права, здайте його прямо тут, начальнику поліції, у вас приймуть, потім у райвідділі заберете. Він взяв його в руки, сказав, що готовий це зробити, але прибіг Парасюк, вихопив у нього пістолет, і далі колона пішла, прорвалася.

Новини за темою: Сироїд звернулася в СБУ і ГПУ щодо "спланованих дій" за участю силовиків у Раді

Користуючись такою нагодою, хочу подякувати, що з такої трибуни виступаю. Велике дякую хочу сказати співробітникам, які були зі мною і витримали такий стрес. Вони мали право використовувати зброю, але втрималися, зберігши життя собі і з тієї сторони. Ми українці, якщо ми будемо і тут лаятись, то монстра і ворога сусіда ми ніколи не переможемо. Нам треба бути згуртованими.

Юрій Голубан

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.