Екс-прем'єр-міністр України Микола Азаров, архівне фото
"ТАСС"

Екс-прем'єр України Микола Азаров розпочав новий рік з того, що високо оцінив рішення Дорогоміловського суду міста Москви, згідно з яким українська Революція Гідності визнана державним переворотом. Так був задоволений позов ще одного втікача, колишнього соратника Миколи Яновича Партії регіонів Володимира Олійника, поданий 15 грудня. Такий крок підтримав "легітимний президент" Віктор Янукович, і суд оперативно прийняв правильне, за їхніми поняттями, рішення. А ще екс-прем'єр допустив створення українського уряду у вигнанні.

На перший погляд може здатися, що це марна перемога людей-утікачів, яка нічим їм не допоможе. А Україну і цивілізований світ, де поважають закон та порядок – ні до чого не зобов'язує. Тим більше, що пан Олійник у ролі позивача, борця з диктатурою і "київською хунтою" виглядає підозріло. Адже саме він 16 січня 2014 року без затій фальсифікував ручне голосування за пакет "диктаторських законів", які суттєво обмежували права українців. Наступ на громадянські свободи, яким Олійник у стінах Верховної Ради керував особисто, підраховуючи неіснуючі голоси, спровокував силове протистояння на вулиці Грушевського в Києві через три дні, 19 січня, яке увійшло в новітню історію як "Вогняне Хрещення". Можливо, це прискорило процес втечі Януковича і крах Партії регіонів. Але спричинило людські жертви, за які згаданий Володимир Олійник теж несе особисту відповідальність.

Новини за темою: Аваков заявив, що в таємній квартирі Азарова знайдено "цікаві документи"

Про Януковича зараз немає сенсу згадувати, краще перейти одразу до Азарова. У той же період, а саме – взимку 2014-го, Микола Янович виступив на мітингу перед привезеними з Донбасу пенсіонерами і заявив: умовою для відкладеної ним асоціації з ЄС є вимога Заходу узаконити в Україні гомосексуалізм і одностатеві шлюби. Немає нічого дивного, що така людина щиро вірить у державний переворот. І тепер він озброївся рішенням московського суду, щоб почати тріумфальне повернення в політику. Яку – питання відкрите.

Варто нагадати: перед тим, як вийти із тіні еміграції на стежку політичної війни зі своєю колишньою батьківщиною, Олійник був названий зрадником цієї самої батьківщини. Звинувачення чули мільйони громадян Росії, які дивилися шоу Володимира Соловйова на каналі "Росія 1". Разом з ним на горіхи отримали соратники-антимайданівці Олена Бондаренко і Микола Левченко. Останній став відомий у 2010 році після документального фільму Якоба Пройсса "Інший Челсі", де він став сучасним донецьким паном, який не приховував корупційних зв'язків і любові до товариша Сталіна. Вже сам факт публічного приниження вчорашніх можновладців на всю Росію підкреслює маргінальність наших "колишніх". Однак Олійник витирає плювок і через кілька днів йде в Дорогоміловський суд.

Новини за темою: Азаров має намір судитися за свої заарештовані "скарби"

Тепер пас приймає пан Азаров, якого в Україні підозрюють у корупції. Він розраховує на допомогу міжнародних судів у визнанні чинної влади незаконною, а подій Майдану – переворотом. Адже в очах росіян Микола Янович є не менш маргінальним, ніж його колеги-втікачі. Тим не менш, він упевнений, що зможе створити уряд у вигнанні. Але ті, хто сьогодні його слухає і навіть приймає наміри за чисту монету, повинен знати: квазі-структура вже народилася на папері влітку 2015 року. Тобто, горезвісному Комітету порятунку України, народженому екс-прем'єром-утікачем, на секундочку, півтора року.

Як бачимо, статус втікачів, які рятувалися від далеко не досконалого, але все-таки правосуддя, їм самим набрид. До речі, ось вам непряме підтвердження, що українське правосуддя якось працює. Будь це тотальна #зрада, Олійник, Левченко, так і той же Азаров повернулися б назад і навіть обралися до парламенту. Але цього вони зробити не можуть. Як не готові визнати власний низький статус у Росії. Звідси – бажання перетворитися на повноцінних політичних емігрантів, що зображують бурхливу діяльність і отримали певну значимість у власних очах. Однак реальність така, що втікачам під проводом пана Азарова нічого не залишається, як товкти воду в ступі. Нікому, крім них самих, створення фейкових "комітетів" не цікаво. Ну, хіба орган визнають для себе консультаційним лідери "ЛДНР"...

Новини за темою: Азарову потрібна не пенсія, а реванш

Андрій Кокотюха

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.