banner banner banner banner

Антикомуністичні закони в дії: Які заборони накладаються на ЗМІ

Інформаційні агентства не мають права у своїх матеріалах пропагувати комуністичний та/або націонал-соціалістичний (нацистський) тоталітарні режими та їхню символіку

Антикомуністичні закони в дії: Які заборони накладаються на ЗМІ
Фото з відкритих джерел

Держкомтелерадіо

Прес-служба відомства

Інформаційні агентства не мають права у своїх матеріалах пропагувати комуністичний та/або націонал-соціалістичний (нацистський) тоталітарні режими та їхню символіку

Текст звернення першого заступника голови Держкомтелерадіо Богдана Червака опубліковано прес-службою відомства.

Драматичні події, в результаті яких Російською Федерацією анексовано Крим, а на Донбасі за її підтримки та безпосередній участі вже другий рік точиться кровопролитна війна, стали закономірним наслідком хибної інформаційної політики, яка упродовж тривалого часу проваджувалася власниками та менеджментом значної частини вітчизняних телеканалів, радіостанцій, періодичних друкованих видань.

Замість популяризації національної культури, історії, традицій, сприяння консолідації українського суспільства унікальні можливості ЗМІ значною мірою використовувалися для неприхованої пропаганди «славного» комуністичного минулого і сумнівних принад неіснуючої держави, які сьогодні належать до фундаментальних засад ідеології кремлівського агресора.

Як результат, систематичне нав’язування невластивих українському народу цінностей, ідеології, спотвореної історії дезорієнтувало значну частину громадян України, особливо в Криму і на Донбасі, у сприйнятті власної Батьківщини та усвідомленні власної національної ідентичності.

Прийнятий 9 квітня 2015 року Верховною Радою та підписаний президентом України Закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» створює правове підґрунтя для відновлення історичної справедливості, очищення всіх сфер суспільного життя від ідеологічних «метастаз» держави-імперії, з якою пов’язані найтрагічніші сторінки історії українського народу.

Відтепер друковані засоби масової інформації в Україні не можуть бути використані для пропаганди комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та їхньої символіки.

Забороняється державна реєстрація друкованого засобу масової інформації, назва якого містить символіку комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів.

Інформаційні агентства не мають права у своїх матеріалах пропагувати комуністичний та/або націонал-соціалістичний (нацистський) тоталітарні режими та їхню символіку.

Мовник не має права розповсюджувати аудіовізуальні твори, в яких заперечується або виправдовується злочинний характер комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років в Україні, злочинний характер націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму, створюється позитивний образ осіб, які обіймали керівні посади у комуністичній партії, починаючи з посад секретаря районного комітету і вище, вищих органах влади та управління СРСР, УРСР, інших радянських республік (крім випадків, пов’язаних з розвитком української науки та культури), працівників радянських органів державної безпеки, виправдовується діяльність радянських органів державної безпеки, встановлення радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, боротьба проти учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті.

Новини за темою

Засновники друкованих засобів масової інформації, які на момент набрання чинності цим Законом здійснювали пропаганду комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та/або використовували у назві символіку комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, зобов’язані припинити здійснення такої пропаганди та/або здійснити перереєстрацію друкованого засобу масової інформації. Засновники таких друкованих засобів масової інформації звільняються від сплати реєстраційного збору за його перереєстрацію.

Звертаюся до засобів масової інформації усіх форм власності із закликом привести власну діяльність у відповідність до вимог зазначеного Закону. У судовому порядку буде припинятися діяльність тих ЗМІ, які порушуватимуть Закон.

В українському інформаційному просторі не повинно залишитися місця для пропаганди людиноненависницької більшовицької імперії та її ідеології у будь-яких проявах.

Відповідальне ставлення та свідома громадянська позиція засобів масової інформації є запорукою побудови нової України – сильної, демократичної, єдиної.

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected]

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>