banner banner banner banner

США потрібно об'єднатися з Росією, щоб збалансувати могутність Китаю

США потрібно об'єднатися з Росією, щоб збалансувати могутність Китаю
Євросоюз заявив про укладення з Китаєм інвестиційної угоди 24 канал

The Hill

американська газета

Оригінал – на сайті The Hill 

Нещодавно Євросоюз оголосив про укладення з Китаєм інвестиційної угоди, переговори щодо якої велися сім років, а їх завершення збіглося із закінченням терміну повноважень Німеччини в якості голови Ради Євросоюзу.

Далеко не всі оцінили цю угоду позитивно, і багато критиків відзначили, що до переліку незначних поступок, на які пішов Китай, наприклад, розпливчасті обіцянки поліпшити умови праці на підприємствах, не увійшли зобов’язання проводити публічні тендери, підписати Угоду СОТ про державні закупівлі або запровадити систему інвестиційних судів, яка дозволила б вирішувати спори між інвесторами.

Навіть дружнє до Євросоюзу видання Financial Times оголосило цю угоду "стратегічною перемогою" Китаю.

Поки що цю угоду не можна назвати доконаним фактом, оскільки процес її схвалення може затягнутися до 2022 року. Ця угода має пройти юридичну експертизу, її потрібно перекласти багатьма мовами. Після цього уряди країн Євросоюзу, Європейський парламент і національні парламенти мають її затвердити.

Новини за темою

Отже, Сполучені Штати мають час, щоб пояснити Європі, якими можуть бути наслідки її зближення з Китаєм.

Сполучені Штати повинні пояснити Європі марність спроб змусити Китай дотримуватися вимог Угоди, поки Китай вимагає передавати йому технології, краде ті технології, в доступі до яких йому відмовляють, і порушує норми захисту прав трудящих, яких він начебто пообіцяв дотримуватися. Американці на власному досвіді переконалися, що ці спроби приречені на невдачу.

Якщо не вдасться досягнути мети, Сполученим Штатам варто нагадати Європі, що діяльність європейських компаній, які пов'язані з Китаєм (тобто в які китайці встигли проникнути), буде піддано ретельній перевірці, якщо вони спробують вести справи у Сполучених Штатах або зареєструватися на американських фондових біржах.

Натяк на особливе ставлення Євросоюзу до Сполучених Штатів проглядає в його спробах регулювати діяльність американських технологічних компаній, щоб посилити власний технологічний сектор, замість того, щоб створювати більш сприятливі умови для ведення бізнесу. Такий підхід "зверху донизу" є добре знайомим для Пекіна, який обов'язково спробує маніпулювати процесами в Євросоюзі, щоб задушити своїх американських конкурентів і збільшити ступінь залежності Європи від Китаю.

Однак, якщо Європа продовжить наполягати на своїй "стратегічній автономії", Вашингтону слід виконати її бажання, вивівши своїх військових з Європи. Без американських військових НАТО – ніщо.

Потім Сполучені Штати мають докласти зусиль, щоб знову зібрати разом Велику трійку.

В ідеальному світі Євросоюз створив би альянс із Сполученими Штатами, щоб вони могли разом протистояти викликам з боку Росії та Китаю. Але якщо Євросоюз вступає в альянс із Китаєм, Сполученим Штатам не слід марно боротися за увагу Європи. Америці потрібно об'єднатися з Росією, щоб збалансувати міць Китаю.

Це буде не перша кампанія, яку спільно проведуть Сполучені Штати, Великобританія та Росія. Крім того, в цій новій кампанії візьмуть участь і інші партнери, а саме учасники чотиристороннього діалогу з безпеки — Сполучені Штати, Індія, Японія та Австралія, які нещодавно провели спільні військові навчання.

Відомо, що лідери Великобританії та Сполучених Штатів ще з часів Другої світової війни з недовірою ставилися до лідера Радянського Союзу, тобто західні лідери вже обізнані з такою формою взаємодії. Враховуючи це, перетягнути Москву на свій бік буде непросто. Що робити з усіма тими санкціями, які Сполучені Штати називають своєю "московською політикою", але у жодної іншої країни немає спільного кордону з Китаєм протяжністю 4200 км? (Насправді такий кордон з Китаєм має Індія, але про це трохи нижче).

Що стосується Сполученого Королівства, Росії доведеться дотримуватися деяких обмежень. Зрозуміло, вона цього не робитиме, тому британцям доведеться застосувати "поліцейську палицю" вже першого разу, щойно вони запідозрять російські "спецслужби" в якихось поганих намірах. Те ж саме варто зробити і другого, і третього разу. Після атаки хакерів на системи компанії Solar Winds Росію, ймовірно, можна змусити дотримуватися "правил кіберруху", щоб стримати запал її агентів.

Путін щиро радітиме своїй удачі, тому що він знає, що у відносинах з Китаєм він займає позицію молодшого партнера, тому для нього набагато вигідніше бути в одній упряжці зі Сполученими Штатами і Сполученим Королівством. З огляду на ті почуття, які в Росії пробуджують спогади про Велику Вітчизняну війну, Москва, ймовірно, захоче співпрацювати зі своїми партнерами часів Другої світової війни, щоб знову розгромити фашизм, який має цього разу "китайські риси".

Таким чином, можливо, Сполученим Штатам вдасться організувати "присутність" Росії біля північного кордону Китаю, в той час як Америка і Великобританія займуться зміцненням співпраці у сфері безпеки з Індією уздовж її кордону з Китаєм протяжністю 3400 км. Японія та Австралія діятимуть на схід від Китаю, що своєю чергою змусить такі невеликі держави, як В'єтнам, зміцнювати зв'язки зі Сполученими Штатами та їхніми партнерами.

Мова не йде про те, щоб повністю ігнорувати Європу, проте вона не є пріоритетною метою. Якщо вдасться стримати Китай або спрямувати його в інше русло, то з Європою можна співпрацювати в разі появи таких можливостей.

Новини за темою

Тим часом Польща та Угорщина вже встигли розсердити Євросоюз, заявивши про свій суверенітет. І, цілком можливо, вони зацікавлені в тому, щоб уникнути впливу Китаю і зміцнити їхні відносини зі Сполученими Штатами і Великобританією. Україна і Білорусь перебувають у більш скрутному становищі, оскільки вони змушені протистояти Росії і вони навряд чи зроблять такий вибір, який зміцнить позиції Москви.

Сполученим Штатам варто чинити тиск на Європу і використовувати свої двосторонні угоди, щоб зруйнувати нові відносини цього континенту з Китаєм.

Однак найважче завдання постає перед Вашингтоном, тому що Конгрес, прихильники санкцій та значна частина представників зовнішньополітичного співтовариства прагнуть розв'язати другу холодну війну. Існує багато довгострокових особистих, професійних і фінансових відносин, які зберігаються завдяки нинішньому рівню взаємодії з Європою, але це Європа холодної війни, Європа, яка припинила своє існування в 1991 році, тобто 30 років тому, Європа, яка прямує своєю дорогою.

Джеймс Дюрсо

Переклад ІноЗМІ

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected]

 

 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>