Американський сенатор лякає Європу ядерною Росією

Ракети, які розгорнула Росія, особливо небезпечні і явно дестабілізують обстановку, каже він

Американський сенатор лякає Європу ядерною Росією

Ракети, які розгорнула Росія, особливо небезпечні і явно дестабілізують обстановку, каже він

Оригінал на сайті The Guardian

Через Росію над Європою знову нависла потенційна небезпека ядерного конфлікту. Минулого тижня американські військові підтвердили перед Конгресом, що Росія прийняла чергові заходи для прориву європейської оборони, таємно розгорнувши крилаті ракети наземного базування, здатні загрожувати континенту і нести ядерні боєголовки. Розгортання Росією цієї системи безпосередньо порушує Договір про ракети середньої і малої дальності (РСМД) і загрожує безпеці найближчих союзників Америки.

Після Другої світової війни американці поступово усвідомили, що безпека США безпосередньо пов'язана з безпекою і стабільністю Європи. Зараз головною загрозою для безпеки Європи є Росія, що під керівництвом президента Путіна систематично підриває всі ті домовленості в області безпеки, які дозволили мирно закінчити холодну війну.

Новини за темою

Ракети, які розгорнула Росія, особливо небезпечні і явно дестабілізують обстановку. Вони дозволяють Росії швидко нанести ядерний удар по Європі. НАТО може виявитися змушеною спішно реагувати, і у неї практично не буде часу, щоб впевнитись у тому, що напад, дійсно, відбувається.

Саме для того, щоб уникнути такого результату, президент Рейган і президент Горбачов і підписали в 1987 році Договір про РСМД, що забороняв обом сторонам мати на озброєнні здатні нести ядерні боєголовки ракети наземного базування з дальністю від 500 до 5500 кілометрів. Ця угода поклала кінець ядерному протистоянню наддержав в Європі.

Сполученим Штатам і нашим європейським союзникам буде непросто знайти ефективну відповідь на загрозу, яку представляє Росія — в тому числі своїми порушеннями Договору про РСМД. Нам необхідно прийняти оборонні заходи, щоб захистити себе і своїх союзників від російської агресії. Однак, роблячи це, ми повинні зберегти той заснований на єдиних правилах порядок, який зміцнює як європейську так і — в кінцевому підсумку — американську безпеку. До того ж ми повинні ясно дати зрозуміти міжнародному співтовариству, що Росія порушує свої договірні зобов'язання, хоча і намагається це приховати, заперечуючи свою зловмисну діяльність.

Новини за темою

На мій погляд, відповідаючи на порушення Росією договору про РСМД, Америка повинна керуватися наступними чотирма принципами:

По-перше, Сполученим Штатам слід ретельно координувати будь-яку свою реакцію з нашими європейськими і тихоокеанськими союзниками і партнерами. Хоча формально Договір про РСМД — двостороння угода між США і Росією, він вкрай важливий для безпеки наших союзників. Нові російські крилаті ракети наземного базування безпосередньо загрожують нашим європейським союзникам і потенційно небезпечні для наших союзників в Тихоокеанському регіоні.

По-друге, Сполученим Штатам слід поспішати виходити з Договору про РСМД або порушувати цей договір. Деякі з моїх колег вважають, що США потрібно негайно почати будувати ракети, заборонені договором, а також покарати Росію, вийшовши з інших угод про контроль над озброєннями. Це було б серйозною помилкою. Щоб зберегти єдиний фронт з союзниками, нам потрібна політика, що однозначно фокусується на порушеннях Росією і на загрозі, яку ці порушення несуть для Європи. Односторонні дії, що порушують договір, здатні перекласти провину на Сполучені Штати і змусити наших союзників по НАТО засумніватися в нашій турботі про європейську безпеку.

По-третє, Сполучені Штати повинні прямо звинуватити Росію в порушенні договору. У листопаді Америка скликала перше з 2003 року засідання Спеціальної контрольної комісії (СКК), механізм вирішення спорів за договором. В ході цього засідання Росія продовжувала наполягати, що вона не порушує Договір про РСМД, незважаючи на пред'явлені США докази проведення ракетних випробувань.

Новини за темою

Розгортання Росією заборонених крилатих ракет заслуговує ще одного засідання СКК. В ході цього заходу Сполучені Штати повинні пред'явити нові докази і оголосити, що Росія серйозно порушує договір. Крім цього нам варто розглянути можливість пред'явити Росії ультиматум, який встановлює крайній термін, до якого вона повинна повернутися до дотримання договору. Нам слід дати зрозуміти Москві, що відмова виконувати ці вимоги потягне за собою низку відповідних кроків, що підвищують європейський оборонний потенціал та потенціал стримування.

Нарешті, Сполученим Штатам і НАТО слід негайно почати проводити в життя оборонні заходи, спрямовані на максимальне зниження загрози від нових російських крилатих ракет наземного базування. Ця політика повинна зберігатися до тих пір, поки Росія не змінить свій курс. Розгортання крилатих ракет наземного базування дає Росії нові можливості загрожувати базам і портам НАТО. Відповідно, Сполученим Штатам є сенс задуматися про розгортання в Європі нових систем ПРО, включаючи спеціальну апаратуру для виявлення крилатих ракет, додаткові зенітно-ракетні комплекси Patriot і системи протиракетної оборони ближньої дії.

Новини за темою

Розгортання Росією цих ракет — серйозна загроза для Сполучених Штатів і для наших союзників. На нещастя, прийнятний для нас результат цієї ситуації — тобто дотримання Росією Договору про РСМД — виглядає все менш імовірним. Однак використовувати це як привід, щоб повністю відмовитися від спільних з Російською Федерацією спроб контролю над озброєннями, було б серйозною помилкою. Замість цього нам необхідно піти на рішучі заходи і звинуватити Росію в порушення договору, одночасно роблячи оборонні кроки в галузі безпеки, щоб захистити нашу власну безпеку та безпеку наших союзників.

Бен Кардін

Переклад ІноЗМІ

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини партнерів

Загрузка...