banner banner banner

Американській армії потрібна технологічна революція

Армія дала Америці інтернет і GPS; подолала звуковий бар'єр і вибудувала глобальну розвідувальну мережу, що забезпечує безпеку нашої нації. Ми залишаємося найпотужнішою і найбільш технологічно просунутою армією світу. Однак спочивати на лаврах і розраховувати на технології, які копіюють наші противники, недостатньо — настав час для нового початку

Американській армії потрібна технологічна революція
The National Interest

Армія дала Америці інтернет і GPS; подолала звуковий бар'єр і вибудувала глобальну розвідувальну мережу, що забезпечує безпеку нашої нації. Ми залишаємося найпотужнішою і найбільш технологічно просунутою армією світу. Однак спочивати на лаврах і розраховувати на технології, які копіюють наші противники, недостатньо — настав час для нового початку

Оригінал на сайті The National Interest

Якщо ви хочете переконатися в тому, наскільки докорінно змінилася військова справа, вам варто відвідати працівників авіації в розсіяних по всьому світу будівлях, що позбавлені вікон і нагадують склади. Вони управляють системою під назвою "Розосереджена Розвідувальна Система" (Distributed Common Ground System) — армійське найменування для великої мережі, що надає інформацію у режимі реального часу для обслуговуючих військову авіацію аналітиків. Вони цілодобово підтримують зв'язок з американськими військовими в кампанії проти "Ісламської держави", в той же час відстежуючи гарячі точки навколо планети.

Проте наскільки революційними не були б ці мережеві розвідувальні станції, вони, мабуть, старіють. Зараз ми замінюємо їх техніку та програмне забезпечення системи хмарних додатків. Коли я говорив про це з солдатами, юний авіатор розповів мені, що вже створив додаток, здатний до виконання його роботи — аналізу і висновку розвідувальної інформації. Потім він пожартував, що кличе свою програму "Стіною", оскільки кожен раз, коли він намагається ввести її у використання, він упирається в бюрократичний глухий кут.

Новини за темою

Парою слів молодий авіатор висловив той підхід, який ми повинні докорінно змінити, якщо розраховуємо зберегти американську військову перевагу. В наведеному мною прикладі, хоч і приватному, але такому, що відображає, як мені здається, загальне положення справ, авіатор уособлює безліч готових до інновацій молодих людей. Проте дуже часто їм заважає прийнятий у нас устрій.

Зараз як ніколи важливо дати цим юним винахідникам можливість проявити себе, поки міністерство оборони намагається знайти гідну відповідь супротивникам, крок за кроком скорочують нашу технологічну перевагу. Абсолютно очевидно, на мій погляд, що в інформаційну еру перевага над ворогом потребує чогось більшого, ніж прості технологічні прориви. Нам потрібно змінити ставлення до таких людей і допомогти технічно просунутим молодим солдатам, які забезпечать нам довгостроковий прогрес.

Армії потрібно створити свого роду "екосистему" для інновацій, яка виростить людей, ідеї та технології для загального блага. В ході американської історії такі екосистеми з'являлися в різних місцях і промислових областях, включаючи Детройт (масове виробництво), Нью-Джерсі (наукові дослідження), Голлівуд (розваги), і, зі свіжих прикладів, Кремнієву долину (інформаційні технології). Якщо міністерство оборони розраховує перехитрити наших супротивників, нам потрібно переосмислити відношення між людьми, ідеями та технологією.

Десятиліттями ми вдосконалювалися в одній з нашими суперниками грі замість того, щоб змінити її правила. Проводячи паралелі з поп-культурою, ми намагалися краще грати у футбол замість того, щоб почати грати в квідич, агресивний спорт з книг про Гаррі Поттера. Настала пора дати волю молодим винахідникам в наших військах, щоб вони розробляли гідні Google або Facebook розумні програми і шукали кращі способи вести або запобігати війни.

Новини за темою

Вдосконалення технологій має безперечне значення, однак нам слід зберігати обережність, оскільки одне лише військове обладнання навряд чи забезпечать нам вирішальну перевагу. Так чи інакше, наші суперники наздоженуть наші розробки задовго до їх введення в дію. Це не означає, що обладнання не потрібно розвивати, проте нам варто враховувати, що інформаційні технології знайшли таку важливість, що саме по собі сучасне обладнання навряд чи гарантує нам перемогу над ворожими державами і їхніми посередниками.

З урахуванням цих нових викликів, якою повинна бути екосистема, яка змінить правила гри? Незважаючи на протести консерваторів, нам потрібно перетворити військові підрозділи в подобу стартапів Кремнієвої долини. Мова тут не про химерні крісла і капсули для сну. Я маю на увазі застосування підходу стартапів до зв'язку між людьми, ідеями і технологіями.

По-перше, армії потрібно вкладати куди більше сил і ресурсів у розвиток особистих талантів. Глави новаторських організацій на зразок Google вирощують і розвивають таланти, оскільки усвідомлюють, що інновації відбуваються на корінному рівні. Ми повинні перетворити військові підрозділи на місце, де молоді винахідники знайдуть нові можливості і зв'язки. Зараз два моїх авіатори входять в Експериментальний Підрозділ Оборонних Інновацій (Defense Innovation Unit Experimental) — форпост, створений міністерством оборони в Кремнієвій долині для роботи з найкращими комерційними технологіями в світі — де вони створюють програми для наших польових підрозділів. На мій погляд, рівно такі можливості ми повинні забезпечити на глобальному рівні.

По-друге, ми повинні змінити організацію і образ дій багатьох підрозділів. В інноваційних центрах Америки співробітники представляють свої організації як діаграм Венна, ніж вертикальних графіків. У Кремнієвій долині місця перетину на діаграмі є джерелом нових можливостей і двигуном інноваційного мислення. Військові організації ж занадто часто діють камерно, працюючи над проектами в ізоляції і строго слідуючи бюрократичним вимогам.

Новини за темою

У своїй книзі "Загін загонів" (Team of Teams) генерал Стенлі Маккрістал пише про те, як його ударна група об'єднала принцип дії розвідки і оперативників, завдяки чому стрімко знищила грізну агентурну мережу Заргави в Іраку. Міністерство оборони має запровадити подібний уклад у всіх родах військ, щоб піхотинці і пілоти F-22 могли займатися мозковим штурмом нарівні з фахівцями по електроніці і розвідувальними аналітиками і діяти гнучкіше, ніж наші противники. Рівне цим і займаються "бойові програмісти", яких ВВС нещодавно розмістила на Близькому Сході для боротьби з "Ісламським державою".

Нарешті, мозкового штурму буде недостатньо, якщо ці молоді люди не зможуть швидко застосувати свої ідеї на практиці. Модульний дизайн устаткування, програм і мереж, що дозволяє оновлювати їх прямо з поля, буде мати ключове значення для екосистеми. Міністерство оборони має забезпечити солдатам доступ до інтерфейсу для програмування, що дозволяє створювати додатки для виконання певних програм. При створенні чогось від літаків до програм, армія повинна перейти від незграбної планової розробки до "платформ для розробки", які дозволять винахідливим солдатам як слід підлаштовувати військові технології і спорядження під власні потреби.

Само собою, модульність і програмні інтерфейси тягнуть деякі ризики. Однак централізована система захисних заходів, яка використовується нами при роботі з інформаційними технологіями, уповільнює і зв'язує підприємницький дух наших молодих інноваторів. Ця політика ставить під сумнів нашу здатність до розробки нових технологій, досить швидкою, щоб відповісти на кинуті виклики. У минулому році ВПС профінансували мережу з відкритою архітектурою для підрозділів на кшталт нашого, що робить можливим хмарне програмування, прискорену розробку додатків і машинне навчання. Ми маємо зробити наступний крок і створити екосистему, яка зуміє скористатися такою мережею, оскільки в найближчому майбутньому перемога чи поразка будуть залежати від того, наскільки швидко юні військові уми зможуть розробляти програмне забезпечення, інтегрувати дані і використовувати штучний інтелект.

Новини за темою

Армія дала Америці інтернет та GPS; подолала звуковий бар'єр і вибудувала глобальну розвідувальну мережу, що забезпечує безпеку нашої нації. Ми залишаємося найпотужнішою і найбільш технологічно просунутою армією світу. Однак спочивати на лаврах і розраховувати на технології, які копіюють наші противники, недостатньо — настав час для нового початку. Іскра інновацій особливо яскраво горить серед молодих військових. Військові служби завжди будуть цінувати і плекати дисципліну, підпорядкування, здоров'я та інші властивості. Міністерство оборони має так само цінувати і здатність до інновацій в рядах своїх службовців.

Полковник ВПС Джейсон М. Браун,

командує 480 Крилом Розвідки, спостереження і стеження, розміщеним в об'єднаній авіабазі Ленглі-Юстіс в штаті Вірджинія

Переклад ІноЗМі

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected]112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>