А ти заплатив свої 10% на зарплату чиновника?

Днями заступник міністра юстиції України Денис Чернишов пояснив той факт, що низка високопоставлених чиновників відомства в травні-червні 2017 року отримали зарплати, розмір яких значно перевищив 1 млн грн, винагородою за виконану роботу

А ти заплатив свої 10% на зарплату чиновника?
Фото з відкритих джерел

Днями заступник міністра юстиції України Денис Чернишов пояснив той факт, що низка високопоставлених чиновників відомства в травні-червні 2017 року отримали зарплати, розмір яких значно перевищив 1 млн грн, винагородою за виконану роботу

Знайшлися. Вони знайшлися - ті люди, які, не червоніючи і не заїкаючись від фальші в голосі, змогли, зуміли пояснити всьому суспільству, за що конкретно отримують мільйони гривень на місяць чиновники з виконавчої служби.

Тут хочу зробити застереження: особисто мене в історії з якістю держуправління в нашій країні вже давно нічого не обурює. Так, є окремі питання.

Однак повернемося до теми. Лейтмотивом, так би мовити, "стратегією" пояснювальників обрана наступна: відсотки, з яких складаються доходи чиновників, підраховані так, як повинні були бути підраховані відповідно з інструкцією.

Заперечити складно. Чи потрібно?

Новини за темою

З математикою у цій історії все так. Підрахували мільйони вірно. Будемо сподіватися. Поки не перевіряли.

Але суспільство обурилося. Причому, будьмо щирі: справедливо і розумно обурилося. За що такі суми? Де баланс інтересів?

Нам відповіли: та припиніть - гроші ж із спецфонду. На бюджет ніхто не зазіхає. А спецфонд формується з 10% збору. Ось же вона - логіка! Як все просто.

У зв'язку з цим моє питання, швидше за все, донезмоги банальне: а збір з кого стягують: з інопланетян, з "ворогів народу", з безпардонних депутатських крадіїв або, можливо, (цур йому) особисто з Януковича?

Ні? Тоді, можливо, зі звичайних людей, підприємців і компаній - тих, хто кожен день працює, створює економіку, звичайно, й особливо в кризу, зазнаючи неплатежів і банкрутства.

Адже питання не в математиці, питання в тому, що суспільство не зрозуміло і, сподіваюсь, ніколи не зрозуміє, і не сприйме внаслідок повної абсурдності такої життєвої логіки цього свята життя в стінах (вибачте за дослівний переклад) міністерства справедливості. Де міністерство, і де справедливість? Ви говорите "мотивація"? Ні, на мотивацію, відверто кажучи, не тягне. Мотивація повинна бути розумною. Або це невідома раніше науці управління понадекстрамотивація.

Новини за темою

Добре. Ну, здавалося б, перестаралися злегка, ну, не там кому поставили в знаменнику. Вийшли астрономічні суми.

Ну, помилилися, так помилилися (зараз рішуче відмітаємо думку про сплановану провокацію - фактів немає). Нараховані мільйони ніхто не забирає. Поки що. Так тому і висновки робляться, щоб виправляти помилки. Є ж орієнтири, врешті-решт. Адже постановлено: навіть найдоброчеснішим суддям, які пройшли всі жорна конкурсного відбору до ВСУ, і то будуть платити в рази менше. Так, може, просто переглянути механізм підрахунку і привести до розумних сум? Оголосити про прикру помилку. Та й забути.

Але ні. Замість цього нам пред'являють статистику. Статистику, яку ніхто достовірно не розуміє. А якщо й розуміє, то питань ще більше виникає. Яка вся економіка?

Чиновники, які зараз кинулися на амбразуру захищати свої "кровні" мільйони, вони взагалі розуміють, кому вони все це "пояснюють"? Швидше за все, глибоко не замислювалися. А в реальності - тим, м'яко кажучи, небагатьом українцям, з кого, не сперечаюся, в абсолютно встановленому законом порядку (ще б пак - адже самі порядок придумали) отримують свої мільйони.

Новини за темою

А що, якщо така логіка збережеться і далі?

Так, може, міністрам і президенту зарплату тепер у відсотках від ВВП призначати? А що, така постанова також буде цілком законною, і чергові пояснювальники пояснять, що цифри, цифри-то сходяться!

Хочеться запитати: ви що творите?

Олександр Кошовий

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів