10 фільмів про Другу світову війну, які є обов'язковими до перегляду українцями

За 73 роки про трагічні події в світі тих років зняли сотні фільмів. Ми підібрали найкращі

10 фільмів про Другу світову війну, які є обов'язковими до перегляду українцями
Кадр з фільму "Врятувати рядового Райана" Фото з відкритих джерел

Блог про Кіно

Редакційний блог

За 73 роки про трагічні події в світі тих років зняли сотні фільмів. Ми підібрали найкращі

Від дня закінчення наймасштабнішої і найтрагічнішої війни в Європі минуло 73 роки. Події тих років прокотилися страшним катком територіями і долями, по сім'ях і друзях по всьому континенту, розділивши народи на захоплених територіях.

Україна в цьому ключі майже еталон, а плоди розділення, яке виникло тоді і було вирощено подальшою пропагандою, пожинаємо й дотепер. Наш кінематограф багатий фільмами про війну, але згадаймо кращі вітчизняні та іноземні картини, які варто показати дітям і подивитися самим у цей день.

Білий птах з чорною ознакою (Белая птица с черной отметиной), 1970

Кадр з фільму "Білий птах з чорною ознакою" Фото з відкритих джерел

Фільм, що став класикою вітчизняного кінематографа. У картині Юрія Іллєнка знялися актори, які згодом, в 90-х роках, створювали культуру сучасної України: Богдан Ступка, Лариса Кадочникова, Наталія Наум. Історія братів із села на Буковині, яких посварила і довела до братовбивства не тільки любов, але й непримиренна різниця в поглядах на подальшу долю рідного краю.

Залізна сотня (2004)

Фільм заснований на спогадах бійця УПА Юрія Борця. Він був учасником рейду сотні націоналістів у складі підрозділу Михайла Дуди (Громенка). У 1947 році із Закерзоння вони пробираються до Баварії, на території, підконтрольні США. Борць жив і працював потім в Австралії, там він написав кілька книг спогадів про часи війни, був активним членом діаспори. Варто зазначити, що автори фільму не ставили на меті героїзацію учасників УПА, а наполягали на тому, що в картині відображено людей з їхніми достоїнствами і недоліками, помилками і принципами.

Афіша фільму "Залізна сотня" Фото з відкритих джерел

Список Шиндлера (1993)

Фільм-легенда про діяльність німецького бізнесмена-авантюриста Оскара Шиндлера, його еволюцію від рабовласника до спасителя приблизно тисячі польських євреїв від смерті в Освенцимі. Заснований на реальних подіях, чорно-білий фільм стосується однієї з найжахливіших сторінок того часу – Голокосту, навмисного вбивства мільйонів людей, вчиненого в запалі націоналістичного німецького божевілля. І порятунок невеликої, але й величезної одночасно частини єврейського народу.

Картина принесла Стівену Спілбергу "Оскар", а гонорар за неї він витратив на заснування фонду, робота якого полягає в зборі та збереженні свідоцтв Голокосту.

Врятувати рядового Райана (1998)

Американська картина про історію порятунку рядового - останнього сина сім'ї Райанів - завоювала 5 "Оскарів", безліч престижних перемог і номінацій, додавши до скарбнички Стівена Спілберга ще трохи слави. Яка саме драма надихнула на створення цього фільму, достовірно невідомо, але правдоподібно виглядає історія з братами Салліван: вони були моряками і разом ходили на крейсері "Джуно", який було потоплено в 1942 році.

Кадр з фільму "Врятувати рядового Райана" Фото з відкритих джерел

Після смерті п'ятьох братів в армії США було ухвалено рішення, яке згодом назвали "політикою останнього вцілілого". Вона покликана захистити від призову і військової повинності членів сім'ї, яка вже втратила своїх рідних на військовій службі. Саме ця політика стала причиною порятунку Райана в 1944 році під час висадки в Нормандії – він залишився останнім сином своїх батьків.

Лють (2014)

Фільм незвичайний тим, як і навіщо він створювався. Це одна з перших масштабних картин, яка має безпосередній стосунок до світу комп'ютерних ігор. Компанія Wargaming.net (автори популярних ігор World of Tanks, World of Planes, World of Ships) брала активну участь у рекламуванні та створенні фільму.

Екіпаж танка "Лють" з однойменного фільму Фото з відкритих джерел

Поряд з головними героями – екіпажем танка "Шерман" (M4A3E8) – сама машина також є ніби персонажем, і це не дивно, враховуючи специфіку ігор головного спонсора. Яскравий фільм з танковими сценами, а для його зйомок використовували навіть останній, що залишився на ходу, німецький "Тигр", захоплений британцями в Африці.

Прапори наших батьків (2006) і Листи з Іводзіни (2006)

Два фільми Клінта Іствуда оповідають про один і той же епізоді війни – про битву за острів Іводзіна. Але перший фільм розповідає про події з точки зору американців, а другий ґрунтується на щоденниках японського генерала Тадаміті Курібаясі і розкриває події очима японських учасників подій. Ще одна спроба поглянути на війну очима обох сторін, і досить вдала.

Німеччина, бліда мати (1980)

Одна з перших спроб німців виправдатися за жахи Другої світової війни і показати, що і їм війна принесла чимало страждань. Історія німецької родини, батько якої воював і повернувся зі Східного фронту. Про війну очима тих, хто програв.

Саме за цей фільм, знятий у Західній Німеччині Гельмою Сандерс-Брамс, в якій вона чи не вперше спробувала пояснити, що відбувалося з німцями в роки війни, її неодноразово піддавали критиці.

Життя прекрасне (1997)

Трагікомедія про долю єврейської сім'ї у військовій Італії, життя сім'ї Гвідо, Дори і Джозуе зі світлого, легкого і наповненого любов'ю перетворюється на пекло концентраційних таборів. Батько і маленький син потрапляють до одного табору, і там Гвідо переконує маленького Джозуе, що все, що відбувається навколо, всього лише гра, в якій потрібно набрати 1 000 очок, і за це хлопчик отримає танк.

Кадр з фільму "Життя прекрасне" Фото з відкритих джерел

Проникливу драму було добре прийнято критиками, вона здобула кілька "Оскарів", її було номіновано на "Золоту пальмову гілку" Каннського кінофестивалю.

Піаніст (2002)

У рік свого виходу драма Романа Поланскі буквально підірвала глядачів і критиків, Це історія поневірянь польського піаніста Владислава Шпільмана в окупованій німцями Польщі. Його, який втік з Варшавського гетто, переховували друзі і знайомі, і так він зміг протриматися до кінця війни і вижити. За роль Шпільмана Едріан Броуді здобув "Оскара", та ж нагорода дісталася і Поланскі за режисерську роботу.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів