З Броварів до Києва почав ходити експериментальний безкоштовний автобус

Громадська організація намагається зрозуміти, наскільки перспективним для України може бути такий напрямок

Фото з відкритих джерел

У понеділок, 12 березня, почав курсувати перший в Україні безкоштовний автобус, який з'єднує місто Бровари з київською станцією метро "Лісова". Ця ініціатива належить неприбутковій організації "Громадський автобус", йдеться на сайті організації.

На маршрут від броварського культурного центру "Прометей" до станції метро "Лісова" в Києві вийшла машина місткістю 100 пасажирів. Курсувати автобус буде щодня з 6:00 до 9:00 ранку і з 17:00 до 20:00 ввечері. Фінансувати роботу планується за рахунок приватних пожертвувань жителів Броварів та добровільної оплати, яку пасажири можуть залишати у спеціальній коробці в салоні.

Куратори проекту стверджують, що запуск автобуса є соціальним експериментом з метою з'ясувати, чи готове суспільство самостійно брати участь у вирішенні транспортних проблем. У разі успіху планується зробити роботу автобуса постійною, а не тільки розрахованою на години пік, поповнити парк машин і додати ще один маршрут.

На сьогодні вартість дня роботи автобуса складає 5800 грн. Звітність про зібрані та використані на його курсування кошти, а також всі новини проекту планується публікувати на офіційній сторінці "Громадського автобуса" у Facebook.

Нагадаємо, в 2017 році комунальне підприємство "Київпастранс" придбало для потреб столиці 46 автобусів стандартних габаритів і один великий 18,75 м завдовжки. Парк тролейбусів поповнився 16 новими машинами і також одним великим тролейбусом довжиною 18,75 м. Крім того, кияни тепер користуються 27 новими трамвайними вагонами і 32 капітально відремонтованими.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів