Сутички під Верховною Радою. 03.03.2018
Facebook МВС України

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International закликає розслідувати дії поліцейських і представників Нацгвардії під час демонтажу наметового містечка під Верховною Радою. Про це йдеться в заяві, оприлюдненій на сайті організації.

"Amnesty International вимагає провести швидке, ефективне та неупереджене розслідування подій під Верховною Радою 3 березня 2018 року, яке дозволить проаналізувати пропорційність використання сили щодо озброєних демонстрантів та розслідувати повідомлення про надмірне, невибіркове та довільне використання сили проти мирних демонстрантів та журналістів працівниками Національної поліції і Національної гвардії", - зазначається в повідомленні.

Новини за темою: Поліцейського, який під Радою застосував газ проти журналіста, відсторонено від роботи на масових акціях

Amnesty International нагадує, що під час сутичок щонайменше 19 людей дістали травми голови унаслідок дій поліції.

"Будь-яке застосування сили щодо мирних демонстрантів і журналістів, а також непропорційне застосування сили проти озброєних демонстрантів неприпустиме. У разі необхідності застосування сили співробітники правоохоронних органів повинні діяти у чіткій відповідності до закону та міжнародних зобов'язань України в сфері прав людини", - підкреслюють в організації.

Новини за темою: Посвідчення УБД зі 111 затриманих у сутичках під Радою мали 15 осіб, - МВС

Окрім того Amnesty International обурена фактами перешкоджання професійній діяльності журналістів та застосування сили проти них.

Нагадаємо, 3 березня в Києві розігнали наметове містечко, яке розбили прихильники Міхеїла Саакашвілі в листопаді минулого року. Під час розгону постраждали кілька журналістів. Зокрема кореспонденту "Радіо Свобода" Сергію Нужненку один із поліцейських бризнув в очі сльозогінним газом. Прокуратура розпочала кримінальне провадження.

Новини за темою: Журналісти заявляють про застосування сили з боку поліції під Радою: Прокуратура відкрила провадження