У Києві зросте ціна на проїзд до 6,30 грн для постійних пасажирів і 8 грн – за разову поїздку

Система тарифів зміниться для усіх видів громадського транспорту

Facebook КП "Киевский метрополитен"

У Києві з 14 липня вартість проїзду у міському транспорті зросте. Квиток коштуватиме від 6 грн 30 коп. – за умови користування проїзним квитком або безконтактною карткою та 8 гривень – за разову поїздку. Про це заявив заступник голови КМДА Дмитро Давтян, повідомляється на сайті КМДА.

Система тарифів зміниться для усіх видів громадського транспорту. Постійним користувачам громадського транспорту обіцяють систему знижок. Усі пільги на проїзд лишаються попередніми.

"Із 14 липня встановлюється новий тариф на проїзд у міському транспорті столиці. Пасажири, котрі користуються проїзними квитками на місяць та безконтактними картками, при їх поповненні сплачуватимуть за одну поїздку від 6,3 грн", - заявив Давтян. 

Новини за темою: У Києві створять автоматизовану систему обліку оплати проїзду в пасажирському транспорті

Нижчу вартість проїзду встановили для киян, які користуються транспортом постійно. Гості столиці чи ті, хто їздить у громадському транспорті рідко, будуть змушені заплатити за проїзд по 8 грн.

Подорожчання транспорту у КМДА називають вимушеним. За словами Давтяна, останнє підвищення тарифів до економічно обґрунтованого рівня відбулось у лютому 2015 року. А у 2017 році відбулось коригування окремих його складових.

"Це складне рішення. І ми вимушені були його ухвалити, аби уникнути загрози транспортного колапсу в столиці", – підсумував він.

Новини за темою: У КМДА пояснили, чому треба збільшити вартість проїзду в громадському транспорті

За словами директора Департаменту транспортної інфраструктури Сергія Симонова, підвищення тарифів дозволить підвищити заробітну плату й уникнути дефіциту кадрів. За його словами, у метрополітені на сьогодні 468 вакансій (5,9% від загальної кількості працівників), у "Київпастрансі" – 2 434 вакансії (25,8%). Внаслідок зміни тарифу на перевезення заплановано підняти рівень зарплат на підприємствах.

Також підвищення тарифів дозволить збільшити обсяги ремонтних робіт. У метрополітені необхідний ремонт ескалаторів (у найближчі роки потребуватимуть повної заміни ескалатори на станціях "Арсенальна", "Хрещатик", "Університет", "Вокзальна"), тунельних споруд та станцій, оновлення системи пожежного захисту та освітлення.

У КМДА кажуть, що наразі економічно обґрунтований тариф на перевезення 1 пасажира, що враховує всі видатки, становить у метро 8,27 грн, у наземному транспорті – 8,77 грн. Тому, за словами КМДА, підвищений тариф та запропонована система оплати все одно ще залишають збитковими підприємства транспорту.

Прес-секретар Київського метерополітена Наталія Макогон в своєму Facebook написала, що найвигіднішим варіантом проїзду в метро буде картка з 50 поїздками.

"Найбільш вигідною зараз є і буде карта метро на 50 поїздок. Записані поїздки дійсні до використання", - написала Макогон.

У коментарях Макогон уточнила, що разовий квиток на весь транспорт наземний і підземний - 8, грн поповнення карти метро на 50 поїздок буде коштувати 6,5 грн, а проїзний - 6,3 грн

Як повідомлялося раніше, "Київпастранс" має намір підвищити тарифи на проїзд у наземному комунальному транспорті Києва до 8 гривень з 15 липня 2018 року. Про це йдеться у фінансовому плані КП на 2018 рік, затвердженому Київською міською державною адміністрацією.

Разом з тим у КМДА пообіцяли обговорити з киянами підвищення тарифів на проїзд.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів