У Києві станцію метро "Петрівка" перейменували на "Почайна"

За відповідне рішення проголосували 70 депутатів Київради

З відкритих джерел

Депутати Київської міської ради проголосували за перейменування столичної станції метро "Петрівка" на "Почайна". Про це повідомили у прес-службі Київради.

"Станцю метро "Петрівка" перейменовано на "Почайна" – у відповідності з назвою річки "Почайна", яка є однією з найдавніших в Києві", – йдеться в повідомленні.

Також, згідно з документом, Куренівсько-Червоноармійська (синя) лінія столичної підземки дістала нову назву Оболонсько-Теремківська.

Відзначається, що за відповідне рішення проголосували 70 депутатів.

Громадські обговорення про перейменування станції метро "Петрівка" відбувалися з 29 травня до 29 липня 2017 року. Нову назву "Почайна" підтримали 80% громадян, які приєдналися до голосування.

Станцію метро "Петрівка" було відкрито в 1980 році. Вона отримала свою назву від залізничної станції поблизу, яка, в свою чергу, дістала її від назви Подолу в 1920-30-х рр. Назва походить від прізвища відомого революціонера, радянського партійного діяча, голови Всеукраїнського центрального виконавчого комітету Г. І. Петровського.

Почайна – легендарна річка в Києві, що практично зникла. Це права притока Дніпра, що витікала з Йорданського озера на Оболоні. Річка найбільш знана як можливе місце хрещення Русі князем Володимиром Святославичем у 988 році. У верхів'ї річки Почайни було розкопано стародавнє поселення, найбільше за площею та щільністю забудови (25 тис. кв. м, 66 жител).

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів