У Києві планують урочисто відзначити 250-річчя Коліївщини

Відповідне рішення було ухвалено сесією міської ради

Фото з відкритих джерел

У Києві планують урочисто відзначити 250-річчя Коліївщини, відповідне рішення ухвалили на сесії столичні депутати, передає прес-служба міськради.

Тематичні заходи відбудуться в кінці травня. КМДА спільно з районними адміністраціями має намір організувати інформаційні, навчально-виховні, культурні та інші заходи, наукові конференції та круглі столи.

"Рішення спрямоване на активізацію патріотичного виховання української молоді та збереження пам'яті про визвольну боротьбу українського народу. Також, на переконання авторів документа, воно сприятиме формуванню єдності української нації", - заявляють у міській раді.

Зазначене рішення підтримали 83 столичних депутати.

Коліївщина - гайдамацьке повстання на Правобережній Україні в 1768 році проти кріпацтва, економічних, політичних і релігійних обмежень з боку Речі Посполитої. Повстання супроводжувалося численними жертвами серед поляків, євреїв та інших національностей. Вважають, що воно стало однією з причин майбутнього розвалу Речі Посполитої, проте було жорстоко придушено польською владою.

Зазначимо, що, за інформацією істориків, рахунок людських жертв під час повстання йшов на тисячі. Так, під час однієї тільки "Уманської різанини" загинуло понад 10 тис. поляків та євреїв. Аналогічні розправи відбувалися у Фастові, Тульчині, на Поділлі та Волині.

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів