У Києві під час сутичок через забудову поліцейський застосував сльозогінний газ проти журналіста, - НСЖУ

У Національній спілці засуджують застосування сили проти працівника ЗМІ та вимагають службового розслідування

Поліцейський застосував сльозогінний газ проти журналіста Єфрем Лукацький

У Києві під час сутичок щодо забудови на Осокорках поліцейський розпилив сльозогінний газ в обличчя фотокореспондента міжнародного агентства Associated Press Єфрема Лукацького. Таке застосування сили засуджують у Національній спілці журналістів України.

Фотокореспондент повідомив про застосування сили на сторінці у Facebook, а фото нападника надав у розпорядження Національної спілки журналістів України.

Єфрем Лукацький

Уточнюють, що першу допомогу Єфрему Лукацькому надала представниця "Національного корпусу" та парамедик, які були присутні на місці подій. Журналістові промили очі, а також його оглянув лікар "Швидкої допомоги", який надавав допомогу всім постраждалим.

Заяву про перешкоджання журналістській діяльності й неправомірне застосування спецзасобів журналіст не подавав.

У НСЖУ вимагають проведення негайного службового розслідування.

"На жаль, ми фіксуємо вже черговий прояв агресії правоохоронців проти журналістів. Але при цьому журналістській спільноті невідомі результати попередніх розслідувань – ні службових, ні кримінальних. Ми розуміємо всі складнощі Національної поліції при реагуванні на заворушення, але вимагаємо недоторканності та захисту для журналістів, які виконують свій професійний обов’язок", - сказав голова Нацспілки Сергій Томіленко.

Нагадують, що у першому півріччі 2018 р. зафіксовано 45 проявів фізичної агресії щодо журналістів. З них 7 інцидентів, коли в нападах на працівників ЗМІ звинувачують поліцейських або працівників інших силових відомств.

Раніше повідомлялося, що 28 липня у столиці на Осокорках час акції проти забудови сталися сутички з поліцією.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів