сайт Киевсовета
Будівлю пивоварного заводу М. Ріхтера на вулиці Кирилівській, 35, у Києві запропонували врятувати від руйнації, створивши у ній музей пива. Відповідну петицію зареєстрував на сайті Київради Ігор Мельник.

Киянин нагадав, що будівля є пам’яткою архітектури і зазначив, що наразі території колишнього пивзаводу огороджена, а сам будинок виставлений на продаж і поступово руйнується. "Стара броварня (Вулиця Кирилівська, 35) — найдавніша виробнича споруда пивоварного заводу. Забудова садиби має значну архітектурну цінність як унікальний, добре збережений комплекс споруд, пов'язаний з розвитком вітчизняного пивоварного виробництва", - нагадав автор петиції.

"Броварня пивоварного заводу М. Ріхерта є нерухомим об'єктом культурної спадщини, має архітектурну, історичну, наукову, мистецьку цінність та потребує збереження своєї автентичності через механізм ремонту, консервації, музеєфікації. В перспективі є цінним об'єктом для розвитку туристичної галузі Подолу, Києва та України в цілому. Ревіталізація броварні в майбутній "Музей пива України", або культурний арт-простір на Подолі стане яскравим громадський місцем відпочинку для всіх киян та гостей міста", - йдеться у зверненні.

Новини за темою: До Національного музею Другої світової війни вперше передадуть БТР, який знаходиться на озброєнні ЗСУ

Нагадаємо, столична влада оголосила, що пам'ятники, які потрапляють під закон про декомунізацію, тимчасово будуть зберігати на одному з відкритих майданчиків в аеропорту "Київ" ("Жуляни"). Адміністрація аеропорту зазначила, що наразі отримала на зберігання лише один пам’ятник.