У КМДА закликали киян відмовитися від повітряних кульок на випускних
Школярам нагадали, що повітряні кульки розкладаються до 4 років, а стрічки, якими їх перев'язують - близько 100 років
21:42 29.05.2019
Управління екології та природних ресурсів КМДА закликає приєднатися до флешмобу #ековипускний і відмовитися від повітряних кульок на випускних. Такий флешмоб пропонують підтримати всім школам та навчальним закладам Києва, передає прес-служба КМДА.
"Школярам варто знати, що повітряні кульки розкладаються до 4 років. Стрічки, якими перев’язують кульки – близько 100 років. Тому активно пропоную всім долучитися до акції. Натомість разом можна зробити щось корисне для довкілля, наприклад, висадити квіти, знайти альтернативу кулькам", - запропонував начальник управління екології та природних ресурсів КМДА Андрій Мальований.
Водночас у громадській ініціативі UAnimals відзначають, що:
- повітряні кульки можуть подолати великі відстані, забруднюючи віддалені і незаймані куточки нашої країни. Після відпускання у небо, вони потім падають назад на поверхню землі і у водойми;
- натуральні латексні кульки класифікуються як пластикові відходи через зовнішні фізичні характеристики матеріалу. Вже досить добре відомо, наскільки пластик шкідливий для довкілля, тварин та здоров'я людини;
- яскраве забарвлення кульок і стрічок дуже приваблює тварин і птахів. Багато тварин не здатні відрізнити їжу від сміття, тому вони можуть випадково проковтнути залишки кульок.
У КМДА додали, що даний екологічний флешмоб також закликали підтримати міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак та міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
Раніше у МОЗ розповіли про шкоду повітряних кульок для навколишнього середовища.