Спалах сибірської виразки: У Києві ризику зараження інфекцією немає

При цьому наголошується, що заражені продукти можуть продаватися на стихійних ринках столиці

Фото з відкритих джерел

У Києві немає ризику зараження сибірською виразкою. Про це в коментарі "112 Україна" повідомив начальник столичної Держпродспоживслужби Олег Рубан.

"У Києві немає ризику зараження (сибіркою), тому що є чіткий контроль усіх суб'єктів господарювання про допуск м'яса на суб'єкти господарювання. Але можу сказати, що м'ясо, уражене будь-якими хворобами, можуть продавати на стихійних місцях торгівлі", – зазначив Рубан.

Він додав, що краще купувати продукти харчування в супермаркетах та організованих агропромислових ринках, де є спеціалізовані лабораторії, які здійснюють щоденний контроль відповідної продукції.

Раніше повідомлялося, що в одному з сіл Саратського району Одеської області зафіксували спалах сибірської виразки. За попередніми даними, джерелом захворювання стала домашня корова, тушу якої обробляли п'ятеро осіб. Цих людей госпіталізовано, і вони перебувають під наглядом лікарів. За наявною інформацією, їхньому життю нічого не загрожує. Діагноз "сибірська виразка" підтвердили в одного потерпілого.

Зазначалося, що спалах сибірської виразки в Одеській області локалізовано, загрози поширення інфекції немає. 

У МОЗ заявляли, що в Україні є понад 13,5 тис. місць, де може бути поховано спори сибірської виразки, тому періодично в нашій країні реєструють поодинокі випадки захворювання. Водночас в Україні нині не роблять щеплення і не закуповують вакцини проти сибірської виразки за рахунок бюджету.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів