Сміттєвий полігон у Підгірцях під Києвом реконструюють перед тим як закрити, роботи розпочнуться у вересні

Інвестиції в реконструкцію оцінюються у 350-400 млн грн, в рекультивацію – у 150 млн грн

З відкритих джерел

У вересні місто розпочне реконструкцію сміттєвого полігону №5 у селі Підгірці в Обухівському районі, повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелєєв. Як відомо, полігон функціонує вже понад 30 років і давно переповнений. На звалищі накопичилося близько 10 млн тонн побутових відходів. За роки експлуатації висота сміттєвого шару піднялася до 90 м, що дорівнює висоті 27-поверхового будинку.

"Реконструкція передбачає зміцнення дамби полігону, облаштування приміщень для установок, що переробляють фільтрат. Їх потужності збільшаться на третину. Створюються умови для роботи потужностей у зимовий період при низьких температурах. Також будуть проведені роботи, які дозволять убезпечити тіло самого полігону, зокрема, забезпечити збір опадів і недопущення протікання фільтрату. Роботи проводяться в рамках підготовки до рекультивації (закриття плівкою, засипання та обладнання інструментарієм для дегазації)", - розповів Пантелєєв.

За словами заступника голови КМДА, Київ "взяв курс на закриття полігону": "Воно має бути абсолютно безпечним, виваженим, спроектованим і відповідати європейським стандартам. Якщо сьогодні просто закрити полігон, він перетвориться в дуже небезпечну зону, за якою не буде здійснюватися відповідний нагляд".

27 жовтня 2016 року Київрада ухвалила рішення закрити полігон у Підгірцях з 1 жовтня 2018 року, але як повідомили в КМДА, терміни закриття будуть перенесені.

Пантелєєв уточнив, що інвестиції в реконструкцію полігону оцінюються у 350-400 млн грн, рекультивацію – у 150 млн грн.

Паралельно ведуться роботи зі створення альтернативних сміттєпереробних потужностей. Найближчим часом КМДА оголосить конкурс із залучення інвестора для будівництва сміттєпереробного комплексу.

Щорічно Київ продукує близько 1,8 млн т побутових відходів. 

Новини за темою: Єдиний в Україні сміттєспалювальний завод на місяць зупинить роботу для ремонту

Нагадаємо, у Київській міській державній адміністрації переконані, що невідповідність фактичної кількості проживаючих в будинку до зареєстрованих призводить до перенакоплению сміття в столиці.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів