Пляж "Венеція" в Гідропарку
kudago.com
Пляжний сезон у Києві планують розпочати в останній декаді травня. Зокрема, якщо погода буде дозволяти, його старт приурочать до Дня Києва. Про це розповів директор КП "Плесо" Денис Пікалов, пише видання 44.ua.

За його словами, всі оновлення, на столичних пляжах будуть базуватися на трьох принципах: безпека, чистота і доступність. "По-перше, впроваджуємо новий формат рятувальної служби, яка позиціонує себе як пляжний патруль. Плануємо закупити два гідроцикли, чотири європейські машини для очищення піску, оновимо на пляжах навігацію. Також на чотирьох локаціях – "Венеція", "Веселка", "Галерна", "Наталка" – встановимо унікальне для України обладнання – сучасні модульні туалети, де є окремі кабінки для інвалідів (візочників). Цьогоріч уперше за останні роки буде проведено санітарну підсипку піску на пляжах "Дитячий" і "Золотий". Ми практично зробимо пляжі заново. Також у Гідропарку запускаємо перші очисні системи для туалетів", – сказав Пікалов.

Крім того, він наголосив, що цього літа на київських пляжах будуть працювати не менше 120 рятувальників, що більше, ніж у курортній зоні приморської Одеси. Платити їм будуть за 330 грн за зміну. "Це приблизно 6-8 тис. грн на місяць. Для молодих людей, студентів це хороший літній дохід", – зазначив Пікалов.

Він також повідомив, що КП "Плесо" у цьому році отримало 17,5 млн грн фінансування. "Цих грошей, звісно, не вистачить на автомобілі для патруля, але на аптечки, рації, уніформи, сучасні обладнання і засоби порятунку, наприклад, каяки, фінансування вистачить. Цього року ми плануємо закупити п’ять каяків. Що цікаво, в Україні такої практики немає", – підкреслив він.

Новини за темою: Три київських пляжі претендують на нагороду "Блакитний прапор"

Нагадаємо, наразі в Києві проходить набір рятувальників до пляжного патрулю. Охочих протестують, навчать роботі з серцево-легеневої реанімації, роботі з дефібрилятором, з маломобільними групами населення і відправлять працювати влітку до столичних зон відпочинку.