Оплата за користування комунальними парковками у Києві стане обов'язковою, - Поворозник

За словами заступника голови КМДА, це відбудеться після вступу в дію законопроекту про реформування сфери паркування

Микола Поворозник пресс-служба КГГА

Законопроект №5364 про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів, який Верховна Рада прийняла в першому читанні, спрямовано на вирішення кількох важливих завдань. Представники КМДА брали участь у розробці документу, розповів 112.ua заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Зокрема нормами законопроекту вводиться обов'язкова оплата за паркомісце на комунальних парковках у Києві."У законопроекті передбачено, що за неоплату паркування на власника автомобіля можна скласти адміністративний протокол і накласти штраф. Зараз для цього потрібно викликати співробітника ДАІ і залучати двох понятих", - говорить Поворозник.

На практиці у співробітників комунальних парковок у Києві зараз немає ніяких важелів впливу на водіїв, які відмовляються платити за паркування. По суті, вони можуть розвернутися і поїхати, а багато хто так і робить. У результаті оператор комунальних парковок (а вони складають до 90% усіх парковок у Києві) "Київтранспарксервіс" несе збитки. Також несе збитки і бюджет міста, в який компанія має перераховувати паркувальний збір. А якщо люди не платять за паркування, то "Київтранспарксервіс" не може сплатити збір, резюмував Поворозник.

Заступник голови КМДА зазначив, що на відміну від комунальних парковок, на приватну без талончика не заїдеш і не виїдеш.

Крім того, після введення штрафів за неправильне паркування, які передбачено законопроектом, автомобілісти будуть змушені шукати можливості припаркувати автомобіль на офіційній парковці, а не де доведеться. "У нас сьогодні всі хочуть доїхати туди, куди їм хочеться і поставити автомобіль, де хочеться", - сказав Поворозник.

Заступник голови КМДА підкреслив, що законопроект створює аргументи для залучення у сферу парковок інвесторів: "Тому що буде обов'язковість оплати. Законопроект говорить про те, що якщо ти скористався паркомісцем, то повинен за нього заплатити. Й інвестор буде розуміти, що якщо він інвестував у парковку, він отримає від неї фінансову віддачу".

Нагадаємо, Рада підтримала в першому читанні законопроект про штрафи за неправильне паркування.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів