Націоналісти планують 14 жовтня знести пам'ятник Ватутіну в Києві

Хоч Ватутін і не потрапив у список осіб, які підпадають під декомунізацію, знести монумент визволителю Києва від фашистів збираються активісти праворадикальних організацій

С14

Активісти добровольчого руху ОУН планують 14 жовтня, під час святкування Дня захисника України, знести пам'ятник генералу Ватутіну в Києві. Звернення до своїх прихильників із закликом взяти участь у декомунізації опубліковано на Facebook-сторінці ОУН.

14 жовтня 2018 року Добровольческий рух ОУН запрошує всіх небайдужих взяти участь в акції з декомунізації радянських сатанинських ідолів. Збираємося об 11:00 біля станції метро "Арсенальна" і йдемо до Маріїнського парку, щоби максимально пошкодити радянських ідолів - арсенальского більшовика-заколотника та окупанта Ватутіна. Минулої середи такий план заходів остаточно затвердив оргкомітет з відзначення дня створення УПА", - анонсують свою акцію націоналісти.

Новини за темою: У Києві на День захисника України за порядком стежитимуть понад 6 тис. правоохоронців

Пише у Facebook про знесення пам'ятника Ватутіну і лідер добровольчого руху "ОУН" Микола Коханівський. За його даними, ламати пам'ятник визволителю Києва від фашистів будуть активісти ОУН, "Чорного комітету", "Білого молоту" та ГО "Смуга". 

Микола Ватутін - генерал армії Радянського Союзу, під керівництвом якого війська 1-го Українського фронту брали участь у битві за Дніпро і визволенні Києва 6 листопада 1943 року. Помер 15 квітня 1944 року в Києві від сепсису внаслідок поранення в ногу, яке отримав у Рівненській області під час нападу вояків УПА. 17 квітня Ватутіна поховали в Маріїнському парку.

Хоча Український інститут національної пам'яті включив Ватутіна у список осіб, причетних до боротьби проти незалежності України, організації Голодомору і політичних репресій, він не потрапив до списку осіб, які підпадають під декомунізацію. Незважаючи на це, 1 червня 2017 Київрада перейменував столичний проспект Генерала Ватутіна у проспект Романа Шухевича. 

Новини за темою: В Україні в День захисника буде тепло і сонячно

Джерело: 112.ua

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів