"Нафтогаз" почав постачати газ "Київтеплоенерго"

Тепер "Київтеплоенерго" має всі можливості поновити гаряче водопостачання в Києві

Фото з відкритих джерел

Сьогодні, 12 жовтня, НАК "Нафтогаз України" та КП "Київтеплоенерго" підписали договір на постачання газу, який базується на мировій угоді, затвердженій у середу Господарським судом міста Києва. Про це повідомляє прес-служба "Нафтогазу".

Таким чином, договір укладено на умовах, передбачених постановою КМУ № 187 від 22.03.2017 "Про покладання спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу" (ПСО).

Це означає, що "Київтеплоенерго" отримуватиме газ на пільгових умовах, визначених урядом для виробників тепла, які забезпечують тепловою енергією населення та інших захищених споживачів.

Одночасно з підписанням договору "Нафтогаз" надав "Київтеплоенерго" номінації на другу декаду жовтня. Відтак "Київтеплоенерго" має можливість поновити гаряче водопостачання у Києві та своєчасно розпочати опалювальний сезон.

Новини за темою: Як вся Україна скинулася "бідним" киянам на гарячу воду

"Як і інші кияни, ми сподіваємося, що гаряче водопостачання у столиці буде відновлено максимально швидко. Договір з "Київтеплоенерго" укладений на тих умовах, які прямо визначені законодавством. Ми пропонували це компанії ще навесні. Ми сподіваємося, що якщо в інших містах хтось змінюватиме керівника теплопостачального підприємства, усі необхідні заходи буде вжито заздалегідь, щоб не спричиняти незручностей споживачам. Усі спірні питання між суб'єктами господарювання треба вирішувати вчасно і виключно в правовому полі", – зазначив перший заступник голови правління "Нафтогазу" Сергій Перелома.

Згідно з мировою угодою, "Київтеплоенерго" стає правонаступником за всіма договорами "Київенерго" з "Нафтогазом" та, відповідно, за борговими зобов’язаннями на суму близько 2,4 млрд грн.

Сторони погодилися, що питання штрафних санкцій, щодо яких ще не завершилися судові процеси, не є предметом регулювання мирової угоди та будуть вирішуватись окремо у судовому порядку.

Нагадаємо, що у квітні 2018 року завершилася майже 17-річна угода міста із ПАТ "Київенерго": функція постачання гарячої води й тепла перейшла до комунального підприємства "Київтеплоенерго", яке було спеціально створене для цієї роботи. Заборгованість за природний газ, що утворилася за період дії угоди з ПАТ "Київенерго", спричинила відсутність газу на ТЕЦ та котельних.

У результаті переговорів на рівні уряду України та розгляду питання у суді Києву вдалося досягнути більш прийнятних умов для вирішення заборгованості за газ: питання штрафів та пені вирішується окремо, а предметом переговорів є лише та заборгованість, що має джерела для компенсації.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів